Γενικά αυτοκινητιστικά θέματα
Άβαταρ μέλους
By Χρήστος Λάππας
#8817 Χτες με πήρε τηλέφωνο ένας καλός φίλος να μου ευχηθεί και μου είπε ότι γλίτωσε από του χάρου τα δόντια.
Αν κατάλαβα καλά, οδηγούσε προς τον Ιππόκαμπο στην Χαλκίδα όταν ένας τύπος που κοιτούσε τον πλοηγό του αντί για τον δρόμο τον εμβόλισε με περίπου 90 χιλιόμετρα. Ο σκαραβαίος έφερε τούμπες, το φιλαράκι τραυματίστηκε, αλλά ζει και είναι εδώ για να πει την ιστορία.

Τα μπινελίκια μου τα άκουσε όταν μου είπε και τις λεπτομέρειες όμως. Δεν φορούσε ζώνη και για αν μην χτυπάει ο βομβητής είχε βάλει ένα μαραφέτι εκεί που κανονικά κουμπώνει η ζώνη. Η VW του είπε ότι για αυτό δεν δούλεψε ούτε ο αερόσακος, καθώς δεν υπήρξε προένταση της ζώνης για να δώσει την εντολή.

Το άλλο όχημα που προκάλεσε το ατύχημα είναι ανασφάλιστο (πάρε το αυγό και κούρευτο), αλλά ευτυχώς το αμάξι του φίλου ήταν με leasing, οπότε είναι η εταιρία που θα τρέχει να πάρει τα λεφτά της.
Άβαταρ μέλους
By makrimanolis
#8838
mantoniou έγραψε:Δυστυχώς παραθέτω πρώτος ενα τραγικό συμβάν :s_sad
Καλό ταξίδι και καλό παράδεισο Ματίνα :s_sorry
http://verena.gr/content/%CF%86%CF%89%C ... E%BD%CE%B9

Αχ αυτα τα σμαρτ!!!! Κριμα
Άβαταρ μέλους
By kacey
#8847
Χρήστος Λάππας έγραψε:
Το άλλο όχημα που προκάλεσε το ατύχημα είναι ανασφάλιστο (πάρε το αυγό και κούρευτο), αλλά ευτυχώς το αμάξι του φίλου ήταν με leasing, οπότε είναι η εταιρία που θα τρέχει να πάρει τα λεφτά της.


Πωπω θα τον επηδηξουνε μιλαμε...
Άβαταρ μέλους
By Bagus
#8866
kacey έγραψε:
Χρήστος Λάππας έγραψε:
Το άλλο όχημα που προκάλεσε το ατύχημα είναι ανασφάλιστο (πάρε το αυγό και κούρευτο), αλλά ευτυχώς το αμάξι του φίλου ήταν με leasing, οπότε είναι η εταιρία που θα τρέχει να πάρει τα λεφτά της.


Πωπω θα τον επηδηξουνε μιλαμε...


Και πολυ καλα θα του κάνουν.
Άβαταρ μέλους
By panos2171
#8960 Το κράτος δε είναι αυτό που θα τον πηδήξει? Μιας και η εταιρία θα τα πάρει από το επικουρικό?
Άβαταρ μέλους
By Nikos!
#8982 Έγινε κανενα σοβαρό ατύχημα χθες το βράδυ στο λαγονησι?

Ήμουν grand resort για ενα γάμο και απέναντι στη παραλιακή, πριν τη Σαρωνίδα έβλεπα καμία 10αρια πυροσβεστικές, περιπολικά, ασθενοφόρα κλπ.

Ψάχνω τα ιντερνετς, τίποτε...ξέρει κάποιος κατι;
Άβαταρ μέλους
By kacey
#9111
panos2171 έγραψε:Το κράτος δε είναι αυτό που θα τον πηδήξει? Μιας και η εταιρία θα τα πάρει από το επικουρικό?


Αυτο εννοουσα.
Άβαταρ μέλους
By elvet
#14270 Είδα τον γενικό χαμό το πρωί στην Περιφερειακή, αλλά κάθε φορά η βλακεία των ανθρώπων εκπλήσει.
Νεκρή η 42χρονη που διέσχιζε πεζή την Περιφερειακή τα ξημερώματα στον κομβο επταπυργίου
http://www.voria.gr/index.php?module=news&func=display&sid=194580
Άβαταρ μέλους
By markvag
#14485 Να γράψω κι εγώ κάτι, ευτυχώς όχι ατύχημα, αλλά παραλίγο...

Σήμερα το πρωί με τη Νίτσα, έχω αφήσει τον μικρό στον παιδικό και πηγαίνω στη δουλειά από έναν δρόμο που δεν έχω ξαναπάει (άσχετο αυτό). Ο μπροστινός μου βγάζει δεξί φλας για να στρίψει (όλα καλά και ωραία), αλλά στο στενό που ήθελε να στρίψει υπήρχε αμάξι και δεν χωρούσαν και οι δύο (και απ' ότι είδα δεν ήταν μονόδρομος, οπότε ήταν και οι δύο νόμιμοι... 3 ζήτω στον δήμο Καλαμαριάς! :yahoo: :s_crazy , που είναι το :whatever όταν το χρειάζεσαι;;;). Εγώ, βλέπω ότι στο δικό μου αντίθετο ρεύμα δεν υπάρχει κίνηση, βγάζω αριστερό φλας και περνάω τον μπροστινό μου. Ωστόσο, ο τύπος που έβγαινε από το στενό, είτε δεν με είδε, είτε θεώρησε ότι πρέπει να σταματήσω, οπότε συνέχισε την πορεία του εμπρός. Ευτυχώς, το ατύχημα το γλιτώσαμε στο παρά τρίχα...

Σημειώνω ότι:

α) Εγώ ήμουν ξεκάθαρα σε πιο κεντρικό δρόμο (και ο άλλος πρέπει να είχε στοπ, απλά δεν το είδα...)
β) Αν με χτυπούσε θα με χτυπούσε μεταξύ της εμπρός και πίσω δεξιάς πόρτας.

Αν είχαμε χτυπήσει, ποιος θα έφταιγε;;;;;

Ευτυχώς, εγκυκλοπαιδική η ερώτηση, αλλά θεωρώ ότι δεν ήταν δικό μου το φταίξιμο...

Βέβαια, την επόμενη φορά θα σταματάω... :rtfm: Καλύτερα να παραμείνουμε στο εγκυκλοπαιδικό... :s_yes