Για θέματα γενικού ενδιαφέροντος, εκτός μηχανοκίνητων...
Άβαταρ μέλους
By pro
#810712 Εγώ πάλι βρίσκω αστείο αυτό:

Anonymous Founder έγραψε:Δεν έχει σημασία πως ο Ραγκούσης δεν έχει κάνει ούτε παρανομία, ούτε ανηθικότητα, πήγε με το γράμμα του νόμου, πήρε ένα δάνειο που το δικαιούνταν 100% και το αποπλήρωσε και πριν την ώρα του κιόλας.

Αλλά είπαμε, ο Ραγκούσης χαλάει την πιάτσα με κάτι τέτοια, οπότε κάτσε να του δείξουμε πώς παίζεται το παιχνίδι.


Προφανώς ο Ραγκούσης δεν ξεπλένει άλλες αμαρτίες, αλλά να φτάνουμε να πούμε ότι χαλάει την πιάτσα με την τιμιότητά του είναι όντως αστείο.

Κι ένα τελευταίο: Το αφήγημα οι ΖΑΙΟΙ ΕΙΝΑΙ ΙΔΙΟΙ όντως δεν στέκει. Και δεν στέκει γιατί ο ΣΥΡΙΖΑ δεν παίρνει πλέον 3%. Και οι υπόλοιποι καλώς ή κακώς έχουν ένα παρελθόν, μάλλον μακριά από τον συνασπισμό της αριστεράς και της προόδου.
Άβαταρ μέλους
By Anonymous Founder
#810713 Προφανώς και αυτός που πληρώνει το δάνειό του, είναι πολύ πιο τίμιος από τους άλλους που φεσώνουν και δεν πληρώνουν. Άρα ναι, σε σχέση με τους υπόλοιπους χαλάει την πιάτσα. Δεν γνωρίζω αν ο Ραγκούσης είναι λαμόγιο σε άλλα θέματα, αλλά προφανώς όταν πληρώνει το δάνειο πριν την ώρα του, σίγουρα δεν μπορεί να κατηγορηθεί ούτε σαν ζαίος Πάτσης, ούτε σαν Μητσοτάκης με τα δανεικά κι αγύριστα του Κύρηκα Χανίων.
Για ένα πεντακάθαρο δάνειο (απ' όσο μπορώ να δω από αυτά που διάβασα) κακώς μας πρήζουν τα @@ , ας ψάξουν να βρουν κάτι άλλο, δεν μπορεί να μην υπάρχει τίποτε καλύτερο.

Επιμένω πως την πιάτσα των ΝΔαίων, κάτι τέτοιοι όντως την χαλάνε. Γιατί η ΝΔ και οι πολιτευτές της χρωστάνε παντού και έχουν συνηθίσει στα δανεικά κι αγύριστα. Εδώ όταν ήταν στην Συγγρού, δεν πληρώνανε νοίκια και το ρεύμα στον Babis Vovos, τι συζητάμε τώρα;
https://www.lifo.gr/now/politics/katash ... mon-tis-nd
Άβαταρ μέλους
By EDDIE_147
#810714 Μα κι εγώ το ίδιο λέω μάνα μου.
ΝΟΜΙΜΟ.

Τρίτεκνη με επάγγελμα οικιακά δεν δικαιούται δάνειο από τον οργανισμό εργατικής κατοικίας;
Άβαταρ μέλους
By Anonymous Founder
#810715 Εσύ EDDIE_147 λες πως ήταν ΝΟΜΙΜΟ αλλά ΔΕΝ ΗΤΑΝ ΗΘΙΚΟ.
Την ανηθικότητα δεν την κατάλαβα βέβαια, αλλά φαντάζομαι θα μας την εξηγήσεις.
Και αφού την εξηγήσεις, να δούμε και τα υπόλοιπα δάνεια των άλλων πολιτικών, γιατί για κάποιο λόγο σ'αυτή την χώρα συζητάμε μόνον για τα δάνεια του Ραγκούση, του Πολάκη και για τα νοίκια του Τσίπρα (α και τα λεφτά του Βαρουφάκη), ξανά και ξανά και δεν έχω καταλάβει το λόγο. Μήπως τον γνωρίζεις;
Άβαταρ μέλους
By EDDIE_147
#810716 Σημασία έχει το ΝΟΜΙΜΟ.
Ξανά --> τρίτεκνη, ψιλοάπορη, σύζυγος βουλευτή: δεν δικαιούται δάνειο από τον οργανισμό εργατικής κατοικίας;

Eddieτ: μιλάμε για 2007 που οι χοντρές αγελάδες έκλαναν χρυσόσκονη.
Το αντίστοιχο με σήμερα πχ είναι να αλλάξει καζανάκι χωρίς να του κόψει απόδειξη ο υδραυλικός.
:lol:
Άβαταρ μέλους
By g8777
#810717 Η τεράστια βλακεία ήταν ότι δεν πήγε και ο Rousseau στον ΣΥΡΙΖΑ.

Εδώ μέχρι και ο Μανταλοριαν ξεπλυθηκε στα υγρά της ΜαρηΛιζας αντί να τρέχει στα κατσαβραχα του Μανταλορ, και ο Ζαν Ζακ τραβιοτανε στις εσχατιές της Λιμασολ ( ούτε στον εχθρό μου).
Άβαταρ μέλους
By Anonymous Founder
#810719
EDDIE_147 έγραψε:Σημασία έχει το ΝΟΜΙΜΟ.
Ξανά --> τρίτεκνη, ψιλοάπορη, σύζυγος βουλευτή: δεν δικαιούται δάνειο από τον οργανισμό εργατικής κατοικίας;

Eddieτ: μιλάμε για 2007 που οι χοντρές αγελάδες έκλαναν χρυσόσκονη.
Το αντίστοιχο με σήμερα πχ είναι να αλλάξει καζανάκι χωρίς να του κόψει απόδειξη ο υδραυλικός.
:lol:

Δικαιούται ή όχι τελικά, με μπέρδεψες.
Το αν είναι τρίτεκνη, άπορη, σύζυγος και γενικώς δεν σου γεμίζει το μάτι, δεν είναι το ζητούμενο. Ποιο είναι το ζητούμενο EDDIE_147 τελικά έχεις αποφασίσει;
Άβαταρ μέλους
By EDDIE_147
#810721 Καταντά κουραστικό.
Το έχω γράψει από την πρώτη στιγμή.
Νομιμο --> δικαιούται
Άβαταρ μέλους
By Corto Maltese
#810727 FTR τότε που πήρε το δάνειο ο Ραγκούσης ήταν Δήμαρχος Πάρου με τα τσαρούχια μετά βίας ΠΑΣΟΚ δηλαδή.
Άβαταρ μέλους
By EDDIE_147
#810728 Νόμιμα εκλεγμένος.
Οπότε προς τι το σχόλιο;
Άβαταρ μέλους
By Corto Maltese
#810731 Context, αυτός ο άγνωστος...
Άβαταρ μέλους
By markvag
#810741
Anonymous Founder έγραψε:Δεν ξέρω πόσο κόστισε συνολικά, 150Κ ήταν το δάνειό του τότε. Πόσα παραπάνω δήλωσε πως έδωσε, δεν το γνωρίζω.


O ίδιος πάντως είπε πως το δάνειο κάλυψε μέρος του κόστους κατασκευής του σπιτιού...


Anonymous Founder έγραψε: ας ψάξουν να βρουν κάτι άλλο, δεν μπορεί να μην υπάρχει τίποτε καλύτερο.



Αυτό πραγματικά... Αν ψάχνουνε επί 4 χρόνια να βρούνε κάτι βρώμικο και το μόνο που έχουνε είναι τα δάνεια του Πολάκη και του Ραγκούση (που πληρώθηκαν / πληρώνονται κανονικά) και η "βίλα" του Τσίπρα στο Σούνιο (που ήταν νοικιαζόμενο διαμέρισμα τελικά), μάλλον η κυβέρνηση συριζα ήταν η πιο τίμια από τότε που υπάρχουν κυβερνήσεις... :lol: :lol:

Ή τα έκρυψαν πολύ καλά ή οι άλλοι δεν ξέρουν να ψάχνουν... :lol:
Άβαταρ μέλους
By Anonymous Founder
#810742 Μα κι εγώ αυτό λέω. Δεν υπάρχει κάτι άλλο πιο ενδιαφέρον να συζητήσουμε για τους ζαίους; Όλα τα υπόλοιπα καλά τα έκαναν όταν κυβέρνησαν; Το μόνο που αξίζει την προσοχή μας είναι γιατί πλήρωσε νωρίτερα το δάνειο ο Ραγκούσης, γιατί η γυναίκα του δεν δούλευε όταν πήραν το δάνειο και αν το σπίτι είναι βίλα ή όχι;
BTW, μια χαρά το σπίτι, άλλά αυτό γιατί ακριβώς είναι πρόβλημα; Ακόμη δεν το μάθαμε, μάλλον ως ζαίος οφείλει να μένει σε τρώγλη, στα σαλόνια μόνον ο ΜΤΣΓΜΣ έχει δικαίωμα, οι άλλοι από πού κι ως πού;