Για θέματα γενικού ενδιαφέροντος, εκτός μηχανοκίνητων...
Άβαταρ μέλους
By diplomat
#803511 Καλό μήνα, ω ρε πατριδάρα, θέλω να κατέβω (κατέβω? από τα 250 στα 850?) Λεβιδάκι όμως μέχρι να ζεσταθεί το λοκώσπιτο τελειώνει το σουκού και πρέπει να γυρίσεις πίσω. Έριξε κάτι λίγα και Πάρνηθα και Πεντέλη εδώ, στην πρώτη πρέπει να ρίχνει και τώρα δηλαδή. Δε μπορώ να στείλω και εικόνες γιατί έχω κάτω τέντες και καποτότεντες.
Εικόνα
Άβαταρ μέλους
By Lalfamaz
#803701 Τελικά πήγαν ταμείο οι της Αττικής Οδού; Γιατί εγώ που πόνταρα πέρσυ Μεσογείων (9 ώρες παρακαλώ) πήγα κουβά. :thumbsdown:

Ελπίζω μόνο το 112 να το κάνει πάλι το θάμα του και να έχουμε εκκενώσει όλοι νωρίς για Κάιρο.
Άβαταρ μέλους
By cabala10
#803704
Lalfamaz έγραψε:Τελικά πήγαν ταμείο οι της Αττικής Οδού; Γιατί εγώ που πόνταρα πέρσυ Μεσογείων (9 ώρες παρακαλώ) πήγα κουβά. :thumbsdown:

Ελπίζω μόνο το 112 να το κάνει πάλι το θάμα του και να έχουμε εκκενώσει όλοι νωρίς για Κάιρο.

δεν νομιζω οτι πηρε κανεις λεφτα μεχρι τωρα
Άβαταρ μέλους
By Anonymous Founder
#803707 Αμφιβάλω πως θα πάρουν λεφτά εν τέλει. Η ΑΟ δεν είναι υποχρεωμένη ν'αποζημιώσει κανέναν, βάσει συμβολαίου, και από την στιγμή που όσοι έπαιρναν το 2χίλιαρο, θα είχαν δικαίωμα να κάνουν και μήνυση κατόπιν, δεν έχουν κανένα λόγο να τα δώσουν, απλώς επειδή τους το ζήτησε ο Μητσοτάκης (και κατόπιν στην συνέντευξη τους κουνούσε το δάχτυλο).
Άβαταρ μέλους
By m_m538
#803709 Τί πρέπει να κάνουμε για προστασία παρκαρισμένου αυτοκινήτου, όταν αναμένεται χιόνι και μετά παγετός?

Από αυτά που έχω δει, σηκώνουν τους υαλοκαθαριστήρες. Λογικό επίσης να μην είναι παρκαρισμένο κάτω από δέντρα που με το βάρος χιονιού μπορεί να σπάσει κλαδί.

Τί άλλο πρέπει να κάνουμε;

Η κεραία οροφής, αν δεν είναι shark, μπορεί να πάθει ζημιά?
Αν μείνει μέρες εκτεθειμένο, ξεχιονίζουμε και βάζουμε μπρος για την μπαταρία;
Άβαταρ μέλους
By Anonymous Founder
#803713 Το μόνο που χρειάζεται να κάνεις, είναι να παρκάρεις κάπου που μπορείς να βγεις εύκολα αν χιονίσει. Τίποτε άλλο. Και οι καθαριστήρες να μείνουν στην θέση τους.
https://www.thedrive.com/news/39327/don ... -in-winter

Να έχεις πρόχειρες τις αλυσίδες επίσης, ενώ κι ένα μικρό φτυάρι καλό είναι να υπάρχει καλού κακού στο σπίτι, αν χιονίσει πολύ. Τίποτε άλλο.
Άβαταρ μέλους
By PaNick67
#803716 Ο κρατικος μηχανισμος ειναι ετοιμος λεμε!!

Εσεις ετοιμαστειτε για αργια την Δευτερα :iconcool: :innocent: :lol:
Άβαταρ μέλους
By Anonymous Founder
#803717 Η αργία την Δευτέρα είναι η καλύτερη λύση για όλους μας πολύ μικρότερο κόστος απ όσο νομίζουν κάποιοι.
Πόσο μας κόστισε ο χαμός που έγινε πέρυσι;