Ενότητα για τους κατασκευαστές γενικά
Άβαταρ μέλους
By NickTG
#790482
Zeus έγραψε:Φανταστειτε να το εγραφε αυτο το μανουαλ ενος Audi ή Bmw.. :innocent:


Εικόνα
Άβαταρ μέλους
By dimviii
#790483 γενικοι κανονες για να εχουν καλυμμενο τον ποπο τους.
Άβαταρ μέλους
By NickTG
#790485 Θεωρώ πως όλοι τα γράφουν αυτά.
Όπως ας πούμε έγραφε και στο RAV4 που είχαμε πως μέχρι 1 λίτρο λάδι στα 1000χλμ είναι φυσιολογική κατανάλωση.
Άβαταρ μέλους
By 224v
#790695 Πήγα με φιλο να δει τα Hyundai σε έκθεση. Αμέσως είπε ότι του βγάζουν μια κατώτερη ποιότητα από τα βιταρα της σουζουκι. Σκέπτεται για το 1.4 ένα σκαλί πάνω από το βασικό με διχρωμια που βγαίνει στα 22500 περίπου. Δεν έχει απαιτήσεις, και θα το παραλάβει κατά τον Μάιο...

.
Άβαταρ μέλους
By saxon_747
#790708
Dimsabas έγραψε:Ακόμα πιο κάτω από το Vitara; Που είναι ήδη τράτζικ από θέμα ποιότητας;
Έλα ντε. Πιο μοντέλο είδε ο φίλος;
Άβαταρ μέλους
By PaNick67
#790710
224v έγραψε:Πήγα με φιλο να δει τα Hyundai σε έκθεση. Αμέσως είπε ότι του βγάζουν μια κατώτερη ποιότητα από τα βιταρα της σουζουκι. Σκέπτεται για το 1.4 ένα σκαλί πάνω από το βασικό με διχρωμια που βγαίνει στα 22500 περίπου. Δεν έχει απαιτήσεις, και θα το παραλάβει κατά τον Μάιο...

.
Να πάει σε οφθαλμίατρο. Ακόμα και το bayon είναι καλύτερο από Vitara, πολύ.
Άβαταρ μέλους
By 224v
#790768 Προσωπικά είδα πολύ πλαστικό στο εσωτερικό και των μεν και των δε. Πιμπλικια δεν συνεκρινα γιατί δεν με ενδιαφέρουν τα περισσότερα.
Δεν του ζήτησα να δικαιολογίσει την κρίση του γιατί τελικά αυτός θα το οδηγεί.
Ομολογώ ότι η πωλήτρια του Σφακιανάκη ήταν αστέρι στη συμπεριφορά!!! προς τον αγοραστή, άμεσες απαντήσεις και δικαιολογημενες.
Στη χιουνται, αντίθετα άνδρες κοστουμαρισμενοι και ψυχροί.
Ρώτησα τον ένα γιατί το Ι10 έβγαζε 85 άλογα από 1.200 κε, και τα άλλα από 1000 έβγαζαν 100??. Μου είπε ότι έχουν ένα νέο!!! Σύστημα... που τροφοδωτουν με ζεστά!!! Καυσαέρια τους κυλίνδρους!!! Ώστε έχουν καλύτερη απόδοση στη καύση!!!. Απόρησα και ζήτησα κάτι περισσότερο τοτε μιυ ειπε οτι ειναι 52 ετων και γνωριζει απο μηχανες!!, ε του ειπα και εγω οτι εχω 20 χρονια αυτοκινητο με παρομοιο συστημα στα καυσαερια οπως και κομπρεσσορατο!
Βλέποντας την ταμπέλα προσεκτικωτερα, εγραφε ότι ήταν turbo, !!!! Δεν το έλεγε έτσι απλά από την αρχή να το λήξουμε???!!!


.
Άβαταρ μέλους
By Chris
#790769 Συμφωνησατε τελοσπαντων πως το τουρμπο επιστρεφει τα ζεστα καυσαερια στους κυλινδρους?
Άβαταρ μέλους
By g8777
#790770 Δεν πρόλαβαν, δυστυχώς αυτοκτόνησε ο πωλητής ( απαγχονίστηκε με ιμάντα χρονισμού).
Άβαταρ μέλους
By 224v
#790772
Chris έγραψε:Συμφωνησατε τελοσπαντων πως το τουρμπο επιστρεφει τα ζεστα καυσαερια στους κυλινδρους?
Δεν ήθελα να του βάλω δύσκολα και να μπλέξει αυτά που θα ελεγα εγώ με αυτά που του είχαν πει να λέει ώστε να εντυπωσιάζει τους πελάτες.
Δείχνει βέβαια τι είδους εξηγήσεις τους λένε να λένε, άσε που έπρεπε να καταλάβει και τη χρησιμοτητα των intercooler! Ημιμάθεια παντού γύρω μας.

.
Άβαταρ μέλους
By 224v
#790774
g8777 έγραψε:Δεν πρόλαβαν, δυστυχώς αυτοκτόνησε ο πωλητής ( απαγχονίστηκε με ιμάντα χρονισμού).
Σιγά μην αυτοκτονήσει!!! με τόσο εντυπωσιακό τρόπο!!! ώστε να γίνει πρωτοσέλιδο...

.
Άβαταρ μέλους
By Zeus
#791942
NickTG έγραψε:
Zeus έγραψε:Φανταστειτε να το εγραφε αυτο το μανουαλ ενος Audi ή Bmw.. :innocent:


Εικόνα

Missing the point Νίκο.. :iconcool:

Άσε που τελικά δεν βλεπω σε κανενα μανουαλ των αυτοκινήτων μου αυτή να λέει ότι πρέπει να έλεγχο τα λάδια σε κάθε γέμισμα καυσίμου..
Εικόνα

Εικόνα
Άβαταρ μέλους
By Giuseppe Busso
#803423

Ελληνικό βίντεο. Τοποθέτηση downpipe σε i20N και το αμάξι "τα σπάει" :inlove: