Τα μοντέλα των κατασκευαστών που οι χρήστες επέλεξαν να έχουν χωριστή ύπαρξη!
Άβαταρ μέλους
By dimviii
#783708 κοστος σερβις?
λαδια,φιλτρο λαδιου,καμπινας, να υποθεσω μονο ε?
Άβαταρ μέλους
By kostis20
#783710 Δε πλήρωσα τίποτα.Ειναι leasing.
Ούτε ρώτησα καν...
Άβαταρ μέλους
By kostis20
#783943 Πηξιμο σήμερα το πρωι μόλις βγήκα από την ΑΟ...ΕικόναΕικόνα
Άβαταρ μέλους
By kostis20
#796139 1 χρόνος ακριβώς και 22900km με το cx30.Τα περισσότερα που έχω κάνει με ένα αμάξι με σα σε ένα έτος και αυτό λέει πολλά.
Πολύ ευχάριστο αυτοκίνητο και μέσα στη πόλη και εκτός.Ολα καλά λοιπόν,αντιπροσωπεία πήγα μόνο για λάδια σε αντίθεση με όλα τα προηγούμενα αυτοκίνητα μου που κάτι έπρεπε να διορθωθεί ακόμα και στο πρώτο έτος από την αγορά τους...
Άβαταρ μέλους
By saxon_747
#796146
kostis20 έγραψε: σε αντίθεση με όλα τα προηγούμενα αυτοκίνητα μου που κάτι έπρεπε να διορθωθεί ακόμα και στο πρώτο έτος από την αγορά τους...


Για πες μερικά...
Άβαταρ μέλους
By kostis20
#796166
saxon_747 έγραψε:
kostis20 έγραψε: σε αντίθεση με όλα τα προηγούμενα αυτοκίνητα μου που κάτι έπρεπε να διορθωθεί ακόμα και στο πρώτο έτος από την αγορά τους...


Για πες μερικά...

Το ibiza άλλαξε ένα πολλαπλασιαστή ,ταινία τιμονιού και εσωτερικό καθρέπτη.
Το ΜΙΝΙ δύο φορές κολώνα τιμονιού το πρώτο χρόνο!Πρόβλημα που εμαφανίστηκε τη πρώτη βδομάδα!
Η 5αρα πολλαπλασιαστή
Το Α5 διχαλο συμπλέκτη γιατι έτριζε.
Το 500X ήθελε ρύθμιση στη πόρτα του συνοδηγού.
Και κανένα απο τα παραπάνω δεν είχε κάνει ουτε καν 10.000km το πρώτο χρόνο ,οχι 23.000 που έκανε το mazda.
Η φάση είναι οτι το προτιμώ για όλες τις χρήσεις εντός και εκτός πόλης ,εθνική ,βουνό,νησί. :metalo:
Άβαταρ μέλους
By kostis20
#815603 30300 km σε 17 μήνες.Η κατανάλωση εχει πάει στο 8.0l/100km.Όλα καλά ,κανένα απολύτως,πρόβλημα ακόμα.
Αλλάχθηκαν τα τραγικά πατάκια που είχε στην αρχή με τα αυθεντικά της mazda (50 euro)
Επίσης παρατήρησα οτι υπάρχουν extra μικροί αεραγωγοί κάτω απο το τιμόνι... :dizzy:
Το άλλο κουφό είναι οτι το φως στο ντουλαπάκι ανάβει μόνο αν είναι αναμμένα τα εξωτερικά φώτα του αυτοκινήτου, κοινώς οταν έχει πέσει το σκοτάδι. :dizzy:
Ρεζέρβα ψάχνω ακόμα,χωρίς αποτέλεσμα. Αυτά.
ΕικόναΕικόναΕικόνα
Άβαταρ μέλους
By Dimsabas
#815609 8 λίτρα κατανάλωση για χειροκίνητο 147 ίππων με φόρο πολυτελείας. Σκοτς σε 3... 2... 1...

ΥΓ. Χιούμορ κάνω, μην πέσετε να με φάτε.
Άβαταρ μέλους
By Asimov
#815613 186 δεν είναι η ιπποδύναμη;
Άβαταρ μέλους
By mousatos
#815614 Τα λίτρα σχετίζονται και με το υφιστάμενο πορτοφόλι εεεεε ;
Άλλο 8 με 800ε κι άλλο 8 με 8 χιλιάρικα το μήνα.
Άβαταρ μέλους
By kostis20
#815620 Βασικά όντως δε με πολυνοιαζει η κατανάλωση γιατί περνάω τις βενζίνες στα έξοδα.Και 6.5 να έκαιγε δε θα μου έκανε μεγάλη διαφορά.
Φόρο πολυτελείας δε πληρώνω.
Άβαταρ μέλους
By kostis20
#816836 Η μόνη ρεζέρβα που βρήκα ως τώρα είναι η OEM.700 euro όλο το σετ και 350 μόνο η ρόδα...Εικόνα
Άβαταρ μέλους
By kostis20
#834509 Τελικά παρηγγειλα όλο το σετ ρεζέρβα & γρυλλος από την Πολωνία με 200 ευρώ.Το original είχε 1080euro.Μπηκε στη θέση της, αλλά το subwoofer σηκώνεται λίγο παραπανω.Επανεφερα λοιπόν το σύστημα διπλού πατώματος.
Το τελικό αποτέλεσμα:ΕικόναΕικόναΕικόνα