Για θέματα γενικού ενδιαφέροντος, εκτός μηχανοκίνητων...
Άβαταρ μέλους
By dimviii
#786156 Νίκο έχει δίκιο ο τζι
Μην πειράξεις τίποτα
Αυτά με τις σόμπες δεν θέλω να τα σχολιάσω.
Αυτό που θα έκανα αφού σε ενοχλεί το μάρμαρο,θα έβαζα επένδυση ξύλου από πάνω.
Λεπτό πάχος,και πιστεύω ότι είναι κάτι που θα το κατάφερνες και μόνος σου.
Άβαταρ μέλους
By g8777
#786157
Y.V έγραψε: η διακοσμηση ειναι καπως ρουστικ .



8 χρονια στα φορμουλοτοπικα , δεν σε εχω μαθει τιποτα τελικα. :(

Απετυχα γτχμκτπμ.

Απετυχα. :s_sorry
Άβαταρ μέλους
By NiTse
#786162 Καλά παιδιά χαλαρά, παρά πολλά σπίτια είναι έτσι για πολλούς λόγους. Κάποιοι δεν ασχολούνται τόσο πολύ με τη διακόσμηση, κάποιοι για οικονομικούς λόγους, κάποιοι δεν διανοουνται να πετάξουν τα έστω παλιά ξύλινα έπιπλα τους για να τα αντικαταστήσουν από καινούργια από πεπιεσμένο χαρτί :lol: κτλ. Επειδή μάθαμε με το ΙΚΕΑ να αλλάζουμε σαλόνι κάθε πέντε χρόνια δεν σημαίνει ότι όλοι είναι έτσι.
Άβαταρ μέλους
By diplomat
#786164 Η αλήθεια είναι ότι κι εγώ δεν έχω πάρει έπιπλα εδώ και πάρα πολλά χρόνια, ούτε έχω βάψει κάτι στο σπίτι. Φίλοι γείτονες στην πολυκατοικία (όμοιο διαμέρισμα ακριβώς) πρέπει να έχουν αλλάξει σε 10 χρόνια έπιπλα 4x, κουζίνα 2x, μπάνια 2x, βάψιμο κάθε 2 χρόνια κτλ. :lol:

Ο καθένας ανάλογα με γούστα, διάθεση και, κυρίως, τσέπη. Όταν πάρω το ρόουτστερ μάλλον θα πάρει σειρά και το σπίτι. :oops:
Άβαταρ μέλους
By PaNick67
#786165
dimviii έγραψε:Νίκο έχει δίκιο ο τζι
Μην πειράξεις τίποτα
Αυτά με τις σόμπες δεν θέλω να τα σχολιάσω.
Αυτό που θα έκανα αφού σε ενοχλεί το μάρμαρο,θα έβαζα επένδυση ξύλου από πάνω.
Λεπτό πάχος,και πιστεύω ότι είναι κάτι που θα το κατάφερνες και μόνος σου.
Το θέμα είναι γιατί να έχω κάτι που α) δεν το χρησιμοποιώ και β) δεν μου αρέσει.

Για τα σχόλια είναι όλα ευπρόσδεκτα αρκεί να συνοδεύονται από φωτογραφίες των δικών σας διακοσμήσεων ώστε να έχω κι εγώ την χαρά.
Αλλιώς είναι λίγο ακομψο.
Άβαταρ μέλους
By skous
#786168 Aν το βγάλεις, τότε τι θα βάλεις στην θέση του; Γενικά οι γωνείες στα σαλόνια δεν είναι εύκολο να "γεμίσουν" με καλαίσθητα πράγματα, οπότε καλύτερα τζάκι.

Τώρα όσον αφορά το κόστος, εγώ υπολογιζε απο 1 μεροκάμματο τουλάχιστον ο κάθε τεχνίτης (και υπολόγισε έξτρα τα υλικά) (άσχετο αν θα κάτσουν εκεί 2 ώρες ή 6).
Οπότε θα έλεγα κανα 600άρι ΧΩΡΙΣ τα υλικά.
Βέβαια για τα βαψίματα, μάλλον θα πρέπει να βαφτεί απο την αρχή ταβάνι + οι 2 τοίχοι, αλλιώς μάλλον θα φαίνεται η διαφορά.
Άβαταρ μέλους
By PaNick67
#786170
skous έγραψε:Aν το βγάλεις, τότε τι θα βάλεις στην θέση του; Γενικά οι γωνείες στα σαλόνια δεν είναι εύκολο να "γεμίσουν" με καλαίσθητα πράγματα, οπότε καλύτερα τζάκι.

Τώρα όσον αφορά το κόστος, εγώ υπολογιζε απο 1 μεροκάμματο τουλάχιστον ο κάθε τεχνίτης (και υπολόγισε έξτρα τα υλικά) (άσχετο αν θα κάτσουν εκεί 2 ώρες ή 6).
Οπότε θα έλεγα κανα 600άρι ΧΩΡΙΣ τα υλικά.
Βέβαια για τα βαψίματα, μάλλον θα πρέπει να βαφτεί απο την αρχή ταβάνι + οι 2 τοίχοι, αλλιώς μάλλον θα φαίνεται η διαφορά.
Θα βάλω μία μπερζερα που ήδη υπάρχει, θα αλλάξουν θέση τα ηχεία και θα μπουν εκατέρωθεν της τηλεόρασης, γενικά ο χώρος δεν θα μείνει άδειος για πάνω από 20 λεπτά.
Άβαταρ μέλους
By dimviii
#786174
Νίκος Παππάς έγραψε:
Για τα σχόλια είναι όλα ευπρόσδεκτα αρκεί να συνοδεύονται από φωτογραφίες των δικών σας διακοσμήσεων ώστε να έχω κι εγώ την χαρά.
Αλλιώς είναι λίγο ακομψο.

Ένας από αυτούς που σχολίασαν,έχει μυζήθρες και γιδοτομαρα κρεμασμένα στο σαλόνι. :shifty:
Άβαταρ μέλους
By PaNick67
#786175
dimviii έγραψε:
Νίκος Παππάς έγραψε:
Για τα σχόλια είναι όλα ευπρόσδεκτα αρκεί να συνοδεύονται από φωτογραφίες των δικών σας διακοσμήσεων ώστε να έχω κι εγώ την χαρά.
Αλλιώς είναι λίγο ακομψο.

Ένας από αυτούς που σχολίασαν,έχει μυζήθρες και γιδοτομαρα κρεμασμένα στο σαλόνι. :shifty:


Βλέπεις;
Και καλά τα γιδοτομαρα, να μην έχει πει ποτέ σου στέλνω μυζήθρα να βάζεις στα μακαρόνια να με θυμάσαι;
Άβαταρ μέλους
By g8777
#786176
dimviii έγραψε:
Νίκος Παππάς έγραψε:
Για τα σχόλια είναι όλα ευπρόσδεκτα αρκεί να συνοδεύονται από φωτογραφίες των δικών σας διακοσμήσεων ώστε να έχω κι εγώ την χαρά.
Αλλιώς είναι λίγο ακομψο.

Ένας από αυτούς που σχολίασαν,έχει μυζήθρες και γιδοτομαρα κρεμασμένα στο σαλόνι. :shifty:


Δεν το συνηθιζω να ανεβαζω προσωπικες φωτο, αλλα ποτε δεν αφηνω μια ευκαιρια χαμενη για να υπενθυμισω ποσο αρκουδιαρεοι ειναι ορισμενοι εδω μεσα.


Εικόνα

Μπανιο


Εικόνα

Κρεβατοκαμαρα

Εικόνα

Σαλονι

Εικόνα

IX


:iconcool:
Άβαταρ μέλους
By markvag
#786181
dimviii έγραψε:
Νίκος Παππάς έγραψε:
Για τα σχόλια είναι όλα ευπρόσδεκτα αρκεί να συνοδεύονται από φωτογραφίες των δικών σας διακοσμήσεων ώστε να έχω κι εγώ την χαρά.
Αλλιώς είναι λίγο ακομψο.

Ένας από αυτούς που σχολίασαν,έχει μυζήθρες και γιδοτομαρα κρεμασμένα στο σαλόνι. :shifty:


Γιατί, τί έχουν τα γιδοτόμαρα και οι μυζήθρες;; :hmmm: :x :x

@τζι8787877777777777: Γιατί δεν έβαλες από το κανονικό σπίτι και ανέβασες από το μικρό εξοχικό; Ούτε καν από το κανονικό εξοχικό;; :x