Για θέματα γενικού ενδιαφέροντος, εκτός μηχανοκίνητων...
Άβαταρ μέλους
By mirage
#785785
sknipper έγραψε:Δεν έχω ασχοληθεί με το Apple TV(+) αλλά θα το μελετήσω κι αυτό.

Εχεις 3 μηνες δωρεάν με την αγορά του iPhone της κόρης, σε περίπτωση που δεν το γνωρίζεις.
Άβαταρ μέλους
By Giuseppe Busso
#785956 Η τελευταία φωτογραφία είναι πάρα πολύ δυνατή. Επίσης και η σέλφι γιατί έχουν βάλει γαμάτη κάμερα μπροστά φέτος. Ωραίος
Άβαταρ μέλους
By sknipper
#786058
KiloMeater έγραψε:Δε νομίζω να βάζει η Apple προσφορές σε Black Friday
H ίδια η Apple όχι αλλά οι μεταπωλητές όλο και κάτι κάνουν.
mirage έγραψε:
sknipper έγραψε:Δεν έχω ασχοληθεί με το Apple TV(+) αλλά θα το μελετήσω κι αυτό.

Εχεις 3 μηνες δωρεάν με την αγορά του iPhone της κόρης, σε περίπτωση που δεν το γνωρίζεις.
Πρέπει να αγοράσω τη συσκευή για να τα βλέπω; Τι ακριβώς κάνει το κουτί;
Άβαταρ μέλους
By mirage
#786080 Αν έχεις smart TV τσέκαρε αν υπάρχει διαθέσιμη η εφαρμογή, δεν σου χρειάζεται απαραιτητα το box.
Εδω η λίστα με όλες τις συμβατές συσκευές:
https://www.apple.com/apple-tv-app/devices/
Όσο για προσφορές από μεταπωλητές, μη περιμένεις κάποια φοβερή έκπτωση γενικα.
Άβαταρ μέλους
By Χρήστος Λάππας
#786186 Από ότι φαίνεται το 14 pro ήταν ένα καλό βήμα εμπρός.

Άβαταρ μέλους
By sknipper
#786244
mirage έγραψε:Αν έχεις smart TV τσέκαρε αν υπάρχει διαθέσιμη η εφαρμογή, δεν σου χρειάζεται απαραιτητα το box.
Εδω η λίστα με όλες τις συμβατές συσκευές:
https://www.apple.com/apple-tv-app/devices/
Όσο για προσφορές από μεταπωλητές, μη περιμένεις κάποια φοβερή έκπτωση γενικα.
Έχεις δίκιο, η τηλεόραση έχει εφαρμογή και τώρα έχω 3 μήνες δωρεάν. Το κουτί/συσκευή τότε τι χρειάζεται;
Δεν το πολυεψαξα αλλά δεν είδα τίποτα ενδιαφέρον.
Άβαταρ μέλους
By bujinkan
#786515 Εχτές του έβαλα δύσκολα του aifoni ...
Ηρώδειο με φωτισμούς δύσκολους ας always
Raw αρχεία απείραχτα 1 φωτό με τον main οι άλλες 2 με τον τελε Εικόνα
Εικόνα
Εικόνα


< >
Άβαταρ μέλους
By bujinkan
#786572
KiloMeater έγραψε:Πάντως το raw αρχεία απείραχτα δεν έχει νόημα , βγάζει jpeg καλύτερα
Όλα τα πειράζω απλά αυτά τα έβαλα αυτούσια για να δούμε τι ψάρια βγάζει στο σκοτάδι . Πλέον με το lightroom είναι παιχ ίδιο η επεξεργασία


< >
Άβαταρ μέλους
By GTS
#789703 Ξερει καποιος αν τα σουπερμαρκετ οπως ο Σκλαβενιτης δεχοντε Apple Pay? Εχουμε την εφαρμογη της Endered και θελουμε να διωξουμε μερικα ευρω αλλα κυριως για φαγητο και ψωνια απο σουπερμαρκετ.
Άβαταρ μέλους
By Χρήστος Λάππας
#789750 Σε όλα τα μέρη που έχουν POS μπορείς να πληρώσεις με apple pay. Δεν μου έχει τύχειπερίπτωση να μη δουλέψει το ρολόι (ή το τηλέφωνο).
Άβαταρ μέλους
By Anonymous Founder
#789754 Συγνώμη, είναι κάτι παραπάνω το Apple Pay από ένα ψηφιακό πορτοφόλι με NFC; Άρα, όπου δουλεύει μια κάρτα με NFC, θα δουλέψει και αυτό. Εκτός αν καταλαβαίνω κάτι λάθος. Εγώ όπως είπα προτιμώ την εφαρμογή της Alpha Bank που σε αντίθεση με το GPay στην πληρωμή σου δείχνει το ποσό που πλήρωσες. Έτσι ελέγχεις πιο εύκολα αν έχεις χρεωθεί το σωστό ποσό.

Σε άλλα, έβαλα στο iPad τον Bravo Browser και απαλλάχτηκα από τις διαφημίσεις και πλέον μπορεί να χρησιμοποιηθεί, πριν ήταν αφόρητο. Θα αναφέρω νεώτερα όταν το χρησιμοποιήσω πιο πολύ. Εξακολουθεί να μου λείπει το... back button, αλλά να δούμε αν θα συνηθίσω την προσέγγιση της Apple.
Άβαταρ μέλους
By bill33
#789810
GTS έγραψε:Ξερει καποιος αν τα σουπερμαρκετ οπως ο Σκλαβενιτης δεχοντε Apple Pay? Εχουμε την εφαρμογη της Endered και θελουμε να διωξουμε μερικα ευρω αλλα κυριως για φαγητο και ψωνια απο σουπερμαρκετ.

Εχει pos o Σκλαβενίτης οπότε γιατί οχι;
Η κάρτα endered περνάει στον Σκλαβενίτη;Είναι για πληρωμές σε ΣΜ?
Άβαταρ μέλους
By mjacob
#789814
Anonymous Founder έγραψε:Συγνώμη, είναι κάτι παραπάνω το Apple Pay από ένα ψηφιακό πορτοφόλι με NFC;

Ναι, το Apple Pay είναι κάτι σαν PayPal ας πούμε. Δεν ειναι digital wallet, ειναι payment service.

Εν προκειμένω δεν ξέρω αν εννοεί βέβαια κάτι περισσότερο από το να το μπορεί να πληρώσει ό,τι έχει συνδεδεμένο στο Apple Pay σε ένα POS.