Για θέματα γενικού ενδιαφέροντος, εκτός μηχανοκίνητων...
Άβαταρ μέλους
By BASSstarlet
#785599 (πόσα χρόνια έχω να ποστάρω εδώ..)
Καλά, δεν είναι και κανά σπουδαίο buggy το Inferno (έχω τρία).
Σασί της πλάκας, πύργοι επίσης 2.5mm που στραβώνουν για πλάκα σε τούμπες, κλπ.
Προτιμότερο κάτι σε Hobao ας πούμε.
Άβαταρ μέλους
By PaNick67
#785600
BASSstarlet έγραψε:(πόσα χρόνια έχω να ποστάρω εδώ..)
Καλά, δεν είναι και κανά σπουδαίο buggy το Inferno (έχω τρία).
Σασί της πλάκας, πύργοι επίσης 2.5mm που στραβώνουν για πλάκα σε τούμπες, κλπ.
Προτιμότερο κάτι σε Hobao ας πούμε.

Καλως τον!

Το Σταρλετ το εχεις ακομα;

Καθε φορα που παμε ΟΑΚΑ με τον μικρο σε θυμαται :lol: και οποτε δουμε καποιον εκει να τρεχει, θυμαται να μου ζητησει να του παρω ενα :lol:
Άβαταρ μέλους
By BASSstarlet
#786055 χαχα!
Nαι το έχω ακόμα.
Πάω στο μεγάλο πάρκινκ, κανά πρωϊνό για δοκιμή.
Μου έχει λείψει εκείνο το σημείο, στα εκδοτήρια, αλλά βρίσκεις δύσκολα να παρκάρεις απόγευμα Σ/Κ, και μαζεύει πολύ κόσμο.
Άβαταρ μέλους
By PeterPan
#786138
Anonymous Founder έγραψε:Ωραία φάση! Πόσο κοστίζει ένα τέτοιο; Η πίστα είναι φτιαγμένη από το δήμο ή ιδιώτη;
Ξεκινώ με την πίστα, αυτές είναι είτε ιδιωτών είτε συλλόγων. Η συγκεκριμένη ανήκει σε ένα μαγαζί κ παίζει κανείς δωρεάν.

Το κόστος εξαρτάται από το μέγεθος κ την εταιρία. Τα μικρά μοντέλα κλίμακας 1/24 κοστίζουν 100-150€ κ το μεγάλο κλίμακας 1/10 κοστίζουν 350-600€.

Γενικά όμως, όσο ακριβότερο, τόσο καλύτερο, ανθεκτικότερο κ εν τέλει φθηνότερο. Αντέχει σε πτώσεις, δε σπάει κτλ. Κ κερδίζεις κ χρόνο να τα επισκευάζεις.

Είναι ωραίο χόμπυ, ειδικά με κινητήρες nitro.
Άβαταρ μέλους
By PeterPan
#790743 Σήμερα ήταν ξανά η πίστα ανοιχτή, αρκετός κόσμος, περίπου 40 αυτοκίνητα, πολλοί με 2-3 κιόλας, πολλά παιδάκια επίσης. Βάλανε κ φώτα, κεράκια, μικρούς προβολείς κ μαζί με τα led των αυτοκινήτων ήταν πολύ όμορφα.

Ο μικρός λίγο πριν τα 3μιση έτη μπορούσε να το παίξει πολύ καλά, να περάσει εμπόδια αργά κτλ.

Είχα κ ένα δεύτερο buggy μαζί που ρυθμίζοντας την ταχύτητα μπορούσε να παίξει κάπως, αλλά γενικά δύσχρηστο, δεν έχει δυνατό σέρβο για να στρίψει τις ρόδες σε εμπόδια κτλ.

Δυστυχώς δύσκολα το γλιτώνω κ το δεύτερο trx4, αυτή τη φορά θα το πάρω σε defender.

Από εκεί κ πέρα έχει light set, διάφορα μπιχλιμπίδια κ αυτοκόλλητα κτλ.


Εικόνα
Άβαταρ μέλους
By timkoul
#794269 Συνεντευξη του Ελληνα πρωταθλητη στην Cosmote TV
https://youtu.be/8XAWfp-D_qA

Ενδιαφερον αυτο που λεει για την Ομοσπονδια αλλα δεν ξερω... εχω επιφυλαξεις γενικα, βλεποντας τα πραγματα και στον χωρο των 1:1 αγωνων....
Άβαταρ μέλους
By timkoul
#794732 Κι ενα βιντεακι απο τον τελευταιο αγωνα που τρεξαμε...

https://youtu.be/_gGWF4X56yk

Απο την 1η θεση ξεκιναω εγω, βεβαια ειναι Β τελικος οποτε ουσιαστικα παλευουμε για την 10η θεση... :whistlink: :s_wacko
Άβαταρ μέλους
By PeterPan
#794735 Bravo Timcool!
Πολύ ωραίος!

Τί λάστιχα φοράτε; Foam?

Πολύ ωραία φάση η πίστα σας!

Στην παρέα μπήκε κ το Trx 4 Defender αφενός γιατί ο μικρός αν κ 3μιση τα πάει πολύ καλά με Fine motor Skills και αφετέρου μαλώναν ποιος θα το πρωτοπαίξει κ πόση ώρα! Επομένως βρήκα την ησυχία μου!

Εικόνα
Άβαταρ μέλους
By timkoul
#794804 Οχι τα touring φορανε Rubber... υπαρχει αλλη κατηγορια με foam ....
Εχουμε κι αυτο το ΣΚ αγωνα, οποιος εχει ορεξη να περασει μια βολτα απο τα Σπατα πιστευω δεν θα το μετανιωσει
Άβαταρ μέλους
By timkoul
#794828 Εγω το αφησα τελειως, ο αδερφος μου συνεχιζει σαν οργανωτης. Δεν υπηρχε χρονος και χωρος μεσα στο σπιτι, οποτε αφου δεν μπορουσα να το κανω σωστα, το αφησα...
Επισης το 1:1 για μενα δεν υφισταται απο το 2020 και μετα, απο τη στιγμη που δεν γινονται αγωνες πιστας. Δεν εχω καμμια διαθεση να παρω τα βουνα στην ηλικια μου, εχω 2 παιδια και δεν θελω να βρεθω σε κανα γκρεμο και νοσοκομειο μετα, ουτε σε κανα δικαστηριο γιατι βγηκα και χτυπησα τον καθε ανεγκεφαλο θεατη που καθεται στην εξοδο μιας δυσκολης γλυστερης στροφης....
R/C racing και παλι λοιπον μετα απο 17 χρονια, μια χαρα ειμαστε !!
Άβαταρ μέλους
By Anonymous Founder
#794830
PeterPan έγραψε:Bravo Timcool!
Πολύ ωραίος!

Τί λάστιχα φοράτε; Foam?

Πολύ ωραία φάση η πίστα σας!

Στην παρέα μπήκε κ το Trx 4 Defender αφενός γιατί ο μικρός αν κ 3μιση τα πάει πολύ καλά με Fine motor Skills και αφετέρου μαλώναν ποιος θα το πρωτοπαίξει κ πόση ώρα! Επομένως βρήκα την ησυχία μου!

Εικόνα

Πωωωω θέλω κι εγώ ένα τέτοιο! Πόσο κάνει;
:lipsealed: