Ενότητα για τους κατασκευαστές γενικά
Άβαταρ μέλους
By g47
#747652 Το λαδι που ειχε μεσα το αυτοκινητο αρχικα εφυγε 3 ημερες αφου το πηρα γιατι δεν ειχα εμπιστοσυνη.
Εχουν γινει δυο αναλυσεις λαδιων μετα τη "καθαριστικη" αλλαγη, και οι δυο με δικα μου λαδια idemitsu.
Άβαταρ μέλους
By Giuseppe Busso
#747653
g47 έγραψε:Το λαδι που ειχε μεσα το αυτοκινητο αρχικα εφυγε 3 ημερες αφου το πηρα γιατι δεν ειχα εμπιστοσυνη.
Εχουν γινει δυο αναλυσεις λαδιων μετα τη "καθαριστικη" αλλαγη, και οι δυο με δικα μου λαδια idemitsu.


Εύγε... :iconcool:
Άβαταρ μέλους
By PeterPan
#747661
g47 έγραψε:Επισης, το αυτοκινητο ειχε μαιμου μπουζι, το ενα σπασμενο. :protest:

Εικόνα

Εικόνα

Εικόνα

Εικόνα

Και τελος, η τελευταια αναλυση λαδιου δειχνει βελτιωση, οποτε πλεον δεν ανησυχουμε.

Εικόνα


τα NGK είναι πολύ καλά μπουζί, γιατί λες ότι είναι μαϊμού?
Άβαταρ μέλους
By g47
#747663 Δεν ηταν NGK, ηταν ψευτικα.
Ειχαν διαφορα στη σφραγιδα εαν δεις τις φωτο σε σχεση με τα original και το ενα βρεθηκε σπασμενο με ενα χρονο χρησης (ειχε σπασει προ πολλου γιατι το σπασιμο δεν ηταν καν φρεσκο).
Άβαταρ μέλους
By sknipper
#747999
g47 έγραψε:Δεν ηταν NGK, ηταν ψευτικα.
Ειχαν διαφορα στη σφραγιδα εαν δεις τις φωτο σε σχεση με τα original και το ενα βρεθηκε σπασμενο με ενα χρονο χρησης (ειχε σπασει προ πολλου γιατι το σπασιμο δεν ηταν καν φρεσκο).
Πολλά προϊόντα μπορεί να διαφέρουν ελαφριά σε εμφάνιση ανάλογα με την χώρα. Πχ μπορεί να είναι λίγο αλλιώτικα τα ευρωπαϊκά μπουζί σε σχέση με αυτά που πουλάνε στην Ιαπωνία ή την Αμερική.
Βέβαια μπορεί να είναι και μαϊμούδες ειδικά αν το θέμα είναι γνωστό και τεκμηριωμένο.
Άβαταρ μέλους
By dimviii
#748001 ειναι χρονιο το θεμα με τα μαιμου NGK
Άβαταρ μέλους
By g47
#748025 Δυστυχως ειναι.
Και το επιβεβαιωσα απο τη διαφορα στη σφραγιδα που συμβαινει στις μαιμουδες απο οσα διαβασα και ειδα σε φωτο αλλων με διαφορες με τα original.
Εκτος αυτου, δεν δικαιολογειται το σπασιμο της φωτο οταν το αυτοκινητο εχει 5k km με αυτα.
Άβαταρ μέλους
By g47
#748048 Δυστυχως αυτο εκανα γιατι ζητησα ελεγχο και βρεθηκε σπασμενο και δεν τα ειχα παραγγειλει απο αλλου και δεν ηθελα να μεινω με τα παλια.
Ενα 200ρι. :lipsealed:
Άβαταρ μέλους
By Anonymous Founder
#748053 :lipsealed:
Είναι ειδικά μπουζί ή απλά σε δάγκωσαν επειδή μπορούσαν; :s_whiteflag
Iridium διαβάζω, αλλά ΟΚ 200€ για 4 μπουζί φθηνα δεν τα λες...
https://www.easytuning.gr/index.php/en/ ... ug-set-rx8
Άβαταρ μέλους
By g47
#748110 Ειναι απλα 4 iridium l και r, leading και trailing (RE8C-L και 2X RE9B-T). Ειναι αποκλειστικα για RX.
Αυτο δε σημαινει οτι κανουν 200, προφανως και η τιμη ειναι ακριβη.
Απο easytuning παιρνω και τα λαδακια, γνωριζω τον ιδιοκτητη, τον κ. Βαγγέλη και ειναι ο ανθρωπος που μου ειχε κανει το πειραγμα στον εγκεφαλο. Απο εκει θα επαιρνα εαν δεν τα χρειαζομουν εκτακτα.
edit: Κοιταξα την αποδειξη, λαθος δικο μου, 160 ευρω. οχι οτι και παλι δεν ειναι τσιμπημενα.
Άβαταρ μέλους
By g47
#748111 Για του λογου το αληθες

Εικόνα
Άβαταρ μέλους
By rx8_drifter
#748250 Νομίζω και στο 6άρι τοσο πάνε. Αλλάζουν βεβαια κάθε 100.000 χλμ
Άβαταρ μέλους
By dimik
#787697

Πολύ ωραίο, ειδικά το εσωτερικό :inlove: