Ενότητα για τους κατασκευαστές γενικά
Άβαταρ μέλους
By GTS
#747773 Αν ηθελες φθηνο πισωκινητο ελαχιστες επιλογες ειχες, αυτο προσφερε αυτη η εταιρεια.
Άβαταρ μέλους
By Anonymous Founder
#747777
GTS έγραψε:Αν ηθελες φθηνο πισωκινητο ελαχιστες επιλογες ειχες, αυτο προσφερε αυτη η εταιρεια.

Συμφωνώ απολύτως. Πλέον, δεν το προσφέρει ούτε αυτό.
Άβαταρ μέλους
By PeterPan
#747806
mirage έγραψε:Αυτά συνηθως ακούγονται πριν διαλυθούν. Τεσπα δεν ξέρω μαλλον πρέπει να αισθάνομαι τυχερός που η δικιά μου 200k χλμ κοντά το μόνο που ζήτησε ηταν 2 λάμπες DRL και μια αλλαγή που έκανα στα υγρα του αυτοματου κιβωτίου.

< >

Εγώ συμφωνώ με τον mirage πάντως, δόξα τω Θεώ να λέω.

Cross fingers on:

200.000+ χλμ και εγώ με την 320 και 2 λάμπες DRL έχω αλλάξει, δισκόπλακες σύνολο 1 φορά όλες, αμορτισέρ στα 160.000 χλμ και κάτι μπάρες-ψαλίδια.

Cross fingers off.

Το golf 5 μας έχει ξεσχίσει, κάθε μήνα και άλλο λαμπάκι! 1.4 fsi λέμε και κλαίμε ένα πράγμα...
Άβαταρ μέλους
By PeterPan
#747990 Με ποιο προγραμματάκι μπορούμε να κάνουμε reset στο service interval στις νέες bmw?

Έχετε να προτείνετε κάποιο;

Βλέπω το Carly γενικώς αλλά έχει 100+€ συνδρομή το έτος και δε θέλω να μπλέξω με συνδρομές.

< >
Τελευταία επεξεργασία από PeterPan και 18 Ιαν 2022, 00:30, έχει επεξεργασθεί 1 φορά/ες συνολικά
Άβαταρ μέλους
By PeterPan
#747991 2ο ποστ…
Άβαταρ μέλους
By sknipper
#747992 Σοβαρό πρόβλημα με το Xdrive είχε και φίλος με Χ3 (αγορασμένο από Αμερική). Και του είπαν ότι είναι γνωστό πρόβλημα. Δεν θυμάμαι όμως λεπτομέρειες. Ο φίλος όμως είναι εξαιρετικά προσεχτικός και ψείρας (αν εγώ είμαι μία αυτός είναι 10).

Το θέμα όμως είναι ότι όντως μπορεί οι BMW να μην έχουν γερμανική αξιοπιστία (όπως την εννοούσαν οι παλιοί) αλλά δεν είναι μόνο η πισωκίνηση, έχουν πολλές χάρες που δεν βρίσκεις αλλού εύκολα. Αυτή η Mercedes που πια δεν μυρίζει παπουδίλα δεν μπορεί να βγάλει κανένα εσωτερικό της προκοπής..
Άβαταρ μέλους
By dimik
#748006
PeterPan έγραψε:Με ποιο προγραμματάκι μπορούμε να κάνουμε reset στο service interval στις νέες bmw?

Έχετε να προτείνετε κάποιο;

Βλέπω το Carly γενικώς αλλά έχει 100+€ συνδρομή το έτος και δε θέλω να μπλέξω με συνδρομές.

< >
Protool by Bimmergeeks

< >
Άβαταρ μέλους
By mousatos
#748010 Θέλει ειδικό πρόγραμμα; :dizzy:
Άβαταρ μέλους
By mirage
#748114 Γίνεται και χωρίς πρόγραμμα.

< >
Άβαταρ μέλους
By fabiawrc
#748121 στην εταιρεια που δουλευω πηρανε 3 Χ1 plugin hybrid με leasing

Στο ενα μετα απο 3.000 εσπασε ο στροφαλος και το μοτερ διαλυθηκε.Κοστος ζημιας 5.500 ευρω.Λογικα θα αλλαξουν μοτερ και οχι επισκευη.

Φιλος μηχανικος που εχει παρε δωσε με leasing εχουν αρκετα o 1.5αρια βενζινη θεμα με το στροφαλο.
Άβαταρ μέλους
By PeterPan
#748123
mousatos έγραψε:Θέλει ειδικό πρόγραμμα; :dizzy:
Όχι απαραίτητα, όπως λέει και ο mirage γίνεται και από το κουμπί μηδενισμού του οδόμετρου.

Έτσι τα έκανα προς το παρόν, γιατί ερχόταν 4 ειδοποιήσεις κάθε φορά που άναβα τη μηχανή.

Είχα δει ένα βίντεο πως αποθηκεύεται η πληροφορία που έγινε το service, δλδ αντιπρόσωπο ή όχι κτλ. Ο τύπος κούμπωνε ένα πρόγραμμα πάνω. Στο vw κουμπώνω τον αντάπτορα και βλέπω βλάβες κτλ, στις bmw δεν έχω κάτι αντίστοιχο.


< >
Τελευταία επεξεργασία από PeterPan και 19 Ιαν 2022, 02:05, έχει επεξεργασθεί 1 φορά/ες συνολικά
Άβαταρ μέλους
By PeterPan
#748124
dimik έγραψε:
PeterPan έγραψε:Με ποιο προγραμματάκι μπορούμε να κάνουμε reset στο service interval στις νέες bmw?

Έχετε να προτείνετε κάποιο;

Βλέπω το Carly γενικώς αλλά έχει 100+€ συνδρομή το έτος και δε θέλω να μπλέξω με συνδρομές.

< >
Protool by Bimmergeeks

< >
Ευχαριστώ dimik !


< >
Άβαταρ μέλους
By drdino
#748751 Αλλαγή σήμερα:
Εικόνα