Για θέματα γενικού ενδιαφέροντος, εκτός μηχανοκίνητων...
Άβαταρ μέλους
By Chris
#747894 Υπαρχουν 4 hubs. 1, 1 plus, 2, 2 plus. Καθε ενα απο τα κιτ αυτα εχει διαφορετικο. cmarin over and out

Νικο, τα εξηγει στο site τους ωραια, και για τις διαφορες στα hubs και για τις παγιδες, που επισης παιζουν απλες και plus
Άβαταρ μέλους
By cmarin
#747902 Έτσι όπως τα λες:

1) HUB - Ethernet, sim 2G, 100 ζώνες, 10 κάμερες, 1 extender, 5 σενάρια, δεν δέχεται τα νέα περιφερειακά από εδώ και εμπρός.
2) ΗUB 2 - Ethernet, 2 sim 2G & 3G, 100 ζώνες, 25 κάμερες, 5 extender, 32 σενάρια, δέχεται τα νέα περιφερειακά από εδώ και εμπρός
3) HUB Plus - Ethernet, 2 sim 2G & 3G, wifi, 150 ζώνες, 50 κάμερες, 5 extender, 64 σενάρια, υποστηρίζει κάμερα με ρανταρ, δέχεται τα νέα περιφερειακά από εδώ και εμπρός
4) HUB 2Plus - Ethernet, 2 sim 2G & 3G, wifi, 200 ζώνες, 100 κάμερες, 5 extender, 64 σενάρια, υποστηρίζει κάμερα με ρανταρ, δέχεται τα νέα περιφερειακά από εδώ και εμπρός
Άβαταρ μέλους
By nikos
#747905 Σας ευχαριστώ όλους για τις απαντήσεις.
Προσανατολιζομαι στο πρώτο. Δε το γράφεται αλλά διάβασα πως συνδέεται με wifi και θα βάλω και μια sim.
Υπάρχουν κάποια περιφερειακά εκτός των παγίδων και των ρανταρ κίνησης που πρέπει να με προβληματίσουν επειδή δε τα υποστηρίζει? Ποια είναι αυτά?
Εγώ πιστεύω πως με παγίδες και ρανταρ ειμαι οκ. Δε μου χρειάζονται για φωτιές και πλημμύρες.
Επίσης αυτά στερεώνονται με ειδικά στηρίγματα που περιλαμβάνονται η αγοράζονται έξτρα?
Άβαταρ μέλους
By cmarin
#747906
nikos έγραψε:Σας ευχαριστώ όλους για τις απαντήσεις.
Προσανατολιζομαι στο πρώτο. Δε το γράφεται αλλά διάβασα πως συνδέεται με wifi και θα βάλω και μια sim.
Υπάρχουν κάποια περιφερειακά εκτός των παγίδων και των αισθητήρων κίνησης που πρέπει να με προβληματίσουν επειδή δε τα υποστηρίζει? Ποια είναι αυτά?
Εγώ πιστεύω πως με παγίδες και αισθητήρες ειμαι οκ. Δε μου χρειάζονται για φωτιές και πλημμύρες.
Επίσης αυτά στερεώνονται με ειδικά στηρίγματα που περιλαμβάνονται η αγοράζονται έξτρα?

Το πρώτο ΔΕΝ έχει wifi, μόνο τα plus.
Ότι ΝΕο περιφερειακό βγαίνει δεν θα το υποστηρίζει λόγω bandwidth. Αυτά που υπάρχουν ήδη θα παίζουν.
Άβαταρ μέλους
By nikos
#747908
cmarin έγραψε:
nikos έγραψε:Σας ευχαριστώ όλους για τις απαντήσεις.
Προσανατολιζομαι στο πρώτο. Δε το γράφεται αλλά διάβασα πως συνδέεται με wifi και θα βάλω και μια sim.
Υπάρχουν κάποια περιφερειακά εκτός των παγίδων και των αισθητήρων κίνησης που πρέπει να με προβληματίσουν επειδή δε τα υποστηρίζει? Ποια είναι αυτά?
Εγώ πιστεύω πως με παγίδες και αισθητήρες ειμαι οκ. Δε μου χρειάζονται για φωτιές και πλημμύρες.
Επίσης αυτά στερεώνονται με ειδικά στηρίγματα που περιλαμβάνονται η αγοράζονται έξτρα?

Το πρώτο ΔΕΝ έχει wifi, μόνο τα plus.
Ότι ΝΕο περιφερειακό βγαίνει δεν θα το υποστηρίζει λόγω bandwidth. Αυτά που υπάρχουν ήδη θα παίζουν.
Ωπ....μας ενδιαφέρει το wifi ώστε να μη πληρώνω συνέχεια κάρτες sim αν δε θελω
Άβαταρ μέλους
By Anonymous Founder
#747912 To πρώτο είναι αυτό που ΔΕΝ πρέπει να πάρεις. Όλα τα υπόλοιπα έχουν νόημα.
Όσο για SIM, εννοείται πως πρέπει να χρησιμοποιούνται επικουρικά με το Ethernet και το Wi-Fi. Έχω χρησιμοποιήσει την παρακάτω εταιρεία, γιατί αν πας με τους ντόπιους, θα σου κοστίσει τρελά:
https://1nce.com/
Άβαταρ μέλους
By nikos
#747921
cmarin έγραψε:έχει ethernet, βάλε καλώδιο. Η sim είναι για backup τρόπος επικοινωνίας
Αν δε μπορώ να βάλω ethernet τι κάνω?
Η μπαταρία που έχει είναι σε περίπτωση διακοπής ρεύματος μόνο ή κάνει και για να είναι συνδεδεμένο αν δεν έχεις πρίζα κοντά?
Άβαταρ μέλους
By cmarin
#747922
nikos έγραψε:
cmarin έγραψε:έχει ethernet, βάλε καλώδιο. Η sim είναι για backup τρόπος επικοινωνίας
Αν δε μπορώ να βάλω ethernet τι κάνω?

sim ή Wifi (πας στο plus δηλ)
nikos έγραψε:Η μπαταρία που έχει είναι σε περίπτωση διακοπής ρεύματος μόνο ή κάνει και για να είναι συνδεδεμένο αν δεν έχεις πρίζα κοντά?

για διακοπή ρεύματος μονο, κρατάει 15 ώρες.
Άβαταρ μέλους
By Geo f1
#747960 Εχετε να προτεινετε μια καλη ip camera για μπαλκονι? Με προσοχη στο θεμα detection. Δλδ να μην φυσαει , να κουνιεται η τεντα και να σου στελνει ειδοποιηση.
Άβαταρ μέλους
By Scotch
#747968 Άσχετο/σχετικό. Σήμερα παράγγειλα αυτήν για το γκαράζ. Έπεσε αρκετά η τιμή, από τη στιγμή που ξεκίνησα να το παρακολουθώ. Ελπίζω να έκανα καλή επιλογή.
Άβαταρ μέλους
By Scotch
#748081
Scotch έγραψε:Άσχετο/σχετικό. Σήμερα παράγγειλα αυτήν για το γκαράζ. Έπεσε αρκετά η τιμή, από τη στιγμή που ξεκίνησα να το παρακολουθώ. Ελπίζω να έκανα καλή επιλογή.

Κι ακόμα πιο κάτω σήμερα :lipsealed: (85 χθες, 60 σήμερα...)
Τι σημαίνει αυτό; Μάπα ή να πάρω κι άλλη; :ninja:
Άβαταρ μέλους
By Scotch
#748100 Ο κύριος στόχος είναι να βλέπω περισσότερα απ' όσα βλέπω τώρα, σε συνδυασμό με κάμερα που δε χτυπάει στο μάτι (λόγω μεγέθους και χρώματος). Νομίζω και η συγκεκριμένη, όπως κι αυτές που έχω, της ίδιας εταιρείας, δεν γράφει στο surveillance του Synology, αλλά δεν χάλασε ο κόσμος.Εικόνα

< >
Άβαταρ μέλους
By cmarin
#748134
Scotch έγραψε:
Scotch έγραψε:Άσχετο/σχετικό. Σήμερα παράγγειλα αυτήν για το γκαράζ. Έπεσε αρκετά η τιμή, από τη στιγμή που ξεκίνησα να το παρακολουθώ. Ελπίζω να έκανα καλή επιλογή.

Κι ακόμα πιο κάτω σήμερα :lipsealed: (85 χθες, 60 σήμερα...)
Τι σημαίνει αυτό; Μάπα ή να πάρω κι άλλη; :ninja:

Η τιμή είναι πολύ σουπερ!!
Η κάμερα είναι μια κλασική οικιακή επώνυμη που δεν θα σε απογοητεύσει.