Για θέματα γενικού ενδιαφέροντος, εκτός μηχανοκίνητων...
Άβαταρ μέλους
By EDDIE_147
#748071 Εικόνα

OK
Άβαταρ μέλους
By PaNick67
#748073
EDDIE_147 έγραψε:Καθόλου αρνητικό - μην παραποιείς αυτά που γράφω (hint --> αυτό είναι λάσπη).

Τελικά το site είχε τιμηθεί αρκετά στο φόρουμζ.
Εγώ θυμάμαι ότι το είχα δει στην πρώτη πανδημία από Ντίμη. (ου γαρ)

Αν δεν ισχύει και ο Ντίμης θεωρεί ότι τον προσβάλλω με αυτό το σχόλιο πολύ ευχαρίστως να ανακαλέσω.

Οποτε αντι να πεις οτι θυμασαι λαθος και να ληξει το θεμα διορθωνοντας το αρχικο ποστ, εγραψες 4 ποστ ακομα με δικαιολογιες.
Και πρεπει τωρα ο Ντιμης να το διαβασει, να γραψει οτι προσβαλλεται για να το διορθωσεις.
Αν δε το διαβασει αυριο θα καλεσεις καποιον mod να το κανει για εσενα.


I rest my case
:s_whiteflag
Άβαταρ μέλους
By EDDIE_147
#748074
Νίκος Παππάς έγραψε:Οποτε αντι να πεις οτι θυμασαι λαθος και να ληξει το θεμα


Αν τον προσβάλει να ζητήσω συγνώμη αλλά θυμάμαι ότι από αυτόν το είχα δει.


Αν δεν ισχύει και ο Ντίμης θεωρεί ότι τον προσβάλλω με αυτό το σχόλιο πολύ ευχαρίστως να ανακαλέσω.


:lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

Πολύ ταραχή παίδες το ανοιχτό παράθυρο.
Γιατί έτσι;
Άβαταρ μέλους
By PaNick67
#748076
EDDIE_147 έγραψε:
Νίκος Παππάς έγραψε:Οποτε αντι να πεις οτι θυμασαι λαθος και να ληξει το θεμα


Αν τον προσβάλει να ζητήσω συγνώμη αλλά θυμάμαι ότι από αυτόν το είχα δει.


Αν δεν ισχύει και ο Ντίμης θεωρεί ότι τον προσβάλλω με αυτό το σχόλιο πολύ ευχαρίστως να ανακαλέσω.


:lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

Πολύ ταραχή παίδες το ανοιχτό παράθυρο.
Γιατί έτσι;

Δεν καταλαβαινεις Χριστο ε; Δεν μπορεις να ανακαλεσεις μετα την παρελευση του χρονου επεξεργασιας δημοσιευσης, θα πρεπει να το κανει συντονιστης. Θα μεινει εκει να δειχνει ποσο χαμπαριαζεις απο κανονες ευγενειας μεχρι να το διορθωσουμε. Στο μεταξυ σου απεδειξε ο ΗΦ οτι εκανες λαθος, αλλα εσυ εκει, επιμενεις.

ΟΚ. Αν λοιπον μπει ο Ντιμβης και σου ριξει κανα μπινελικι για την λασπη, εκει θα μεινει κι αυτο. :rtfm:
Άβαταρ μέλους
By bibendum
#748077 Έκανε το παιδάκι σελφ τεστ βγήκε αρνητικό πήγε σχολείο. Το απόγευμα στο σπίτι δεν ένιωθε καλά ξαναέκανε και βγήκε θετικό. Γεια σου κεραμεως με τα πρωτόκολλα.

< >
Άβαταρ μέλους
By PaNick67
#748080
bibendum έγραψε:Έκανε το παιδάκι σελφ τεστ βγήκε αρνητικό πήγε σχολείο. Το απόγευμα στο σπίτι δεν ένιωθε καλά ξαναέκανε και βγήκε θετικό. Γεια σου κεραμεως με τα πρωτόκολλα.

< >

Περαστικα του Χαρη!

Εμεις καθε βδομαδα εχουμε νεο ασθενη στην ταξη οποτε κανουμε τεστ τις μερες 1-3-5 συμφωνα με τα πρωτοκολλα της θεουσας. Στο μεταξυ απο το σχολειο ζητανε και τα κανονικα που προβλεπονται καθε Τριτη - Παρασκευη γιατι μαλλον δεν ξερουν να μετρανε μερες και ειμαστε μια ομορφια.
Άβαταρ μέλους
By EDDIE_147
#748084 Νικοπαππα εγώ προφανώς δεν καταλαβαίνω από πού προκύπτει η τρικυμία εν κρανιω, εσύ προφανώς δεν διάβασες τι έγραψα ούτε τη δεύτερη φορά.

Ομοίως δεν καταλαβαίνω την ένταση για το ανοιχτό παράθυρο.
Τόσο χάλια σαιτζ είναι για να θεωρείται λάσπη το ότι ποσταρει κάποιος από εκεί;
:s_sad
Άβαταρ μέλους
By bibendum
#748093
Νίκος Παππάς έγραψε:
bibendum έγραψε:Έκανε το παιδάκι σελφ τεστ βγήκε αρνητικό πήγε σχολείο. Το απόγευμα στο σπίτι δεν ένιωθε καλά ξαναέκανε και βγήκε θετικό. Γεια σου κεραμεως με τα πρωτόκολλα.

< >

Περαστικα του Χαρη!

Εμεις καθε βδομαδα εχουμε νεο ασθενη στην ταξη οποτε κανουμε τεστ τις μερες 1-3-5 συμφωνα με τα πρωτοκολλα της θεουσας. Στο μεταξυ απο το σχολειο ζητανε και τα κανονικα που προβλεπονται καθε Τριτη - Παρασκευη γιατι μαλλον δεν ξερουν να μετρανε μερες και ειμαστε μια ομορφια.
Στην τάξη της γυναίκας μου είναι. Ήθελα να σχολιάσω τα πρωτόκολλα.

Εν τω μεταξύ αυτό που λες είναι τρελα. Κάθε 4 5 μέρες είσαι στο day 1 και ξεκινάς από την αρχή τα τεστ.

Μιλούσα με εναν συνάδελφο για τον παραλογισμό και τα έξοδα και μου λέει 'σκεψου εμένα με τα δίδυμα αν μου κάτσει τετοιο'.

Στην πλάκα είναι επιβάρυνση στον οικογενειακο προϋπολογισμό.

< >
Άβαταρ μέλους
By Asimov
#748094 Αφού ο Άδωνις είπε ότι και στην Ευρώπη πληρώνουν
Άβαταρ μέλους
By markvag
#748138
bibendum έγραψε:Έκανε το παιδάκι σελφ τεστ βγήκε αρνητικό πήγε σχολείο. Το απόγευμα στο σπίτι δεν ένιωθε καλά ξαναέκανε και βγήκε θετικό. Γεια σου κεραμεως με τα πρωτόκολλα.

< >


Το Σάββατο η δικιά μου βγήκε βόλτα με την κολλητή της. Κυριακή κάνει η κολλητή (self) τεστ θετικό, που επιβεβαιώνεται αργότερα και από rapid. Κάνει η δικιά μου (self) αρνητικό, αλλά από το απόγευμα αρχίζει να μην νιώθει καλά. Δευτέρα πρωί ξυπνάει, με έντονο πόνο στην κοιλιά, έντονο πονοκέφαλο και γενικά χάλια => δεν πάει σχολείο, παρόλο που το self test που ξανακάνει είναι και πάλι αρνητικό.

Το μεσημεράκι πάμε για rapid => αρνητικό, τα ίδια συμπτώματα όμως.

Το απόγευμα κάνει μόνη της 3 (ναι 3, γιατί μην με ρωτήσετε, έχω σταματήσει να προσπαθώ να καταλάβω το μυαλό μίας εφήβου :lol: ) self test, όλα θετικά :metalo: Κάνουμε ένα rapid λίγο μετά και φυσικά και αυτό θετικό.

Τώρα, πως μέσα σε 4-5 ώρες είχαμε τόση διαφορά που το ένα rapid βγήκε αρνητικό και το άλλο θετικό δεν ξέρω...

Αυτό που ξέρω είναι πως είμαστε σπίτι αυτή την εβδομάδα :lol:

Ευτυχώς σταθερά η μικρή με ελαφρά βελτίωση και δεν έχει κάτι κάποιος άλλος. Αλλά η μικρή ζορίζεται αρκετούτσικα (πόνος σε κοιλιά και κεφάλη, γενικότερη αδιαθεσία και πυρετό κατά διαστήματα γύρω στο 38), παρόλο που έχει κάνει 2 δόσεις εμβολίου κανονικά... Δεν θέλω να σκεφτώ πως θα το περνούσε χωρίς εμβόλιο... :lipsealed:
Άβαταρ μέλους
By mirage
#748139 Περαστικά της! Το PCR κατά πάσα πιθανότητα θα έβγαινε θετικο νωρίτερα τα antigen στην οποία μορφή τους εχω μια σχετική υστέρηση.
Απο την αλλη ειναι προφανές πως όταν κάποιος αισθάνεται αδιάθετων, οχι μονο με Covid αλλα γενικά, κάθεται σπιτι του. Και πάλι περαστικα!

< >
Άβαταρ μέλους
By markvag
#748140 Ευχαριστώ!

Εντωμεταξύ εγώ (τριπλά εμβολιασμένος) θεωρητικά (βάσει πρωτοκόλλων που ισχύουν εδώ) δεν θα έπρεπε να είμαι σπίτι, αλλά better safe than sorry, άσχετα που είμαι συνεχώς με μάσκα στη δουλειά. Μια χαρά μπορώ να δουλέψω από το σπίτι, οπότε δεν βλέπω τον λόγο να μην το κάνω...
Άβαταρ μέλους
By Dimitris_P
#748142 Προσπάθησες να κολλήσεις; :innocent:
Γνωστή που είχε κολλήσει η μικρή της κάπου από το σχολείο έτρωγε από το ίδιο κουτάλι μπας και κολλήσει, αλλά δεν :lol:
Ήταν λίγο μετά την τρίτη δόση η οποία φαίνεται λειτούργησε αποτελεσματικά :iconcool:
Άβαταρ μέλους
By mousatos
#748144
Dimitris_P έγραψε: έτρωγε από το ίδιο κουτάλι μπας και κολλήσει,

δε θα το χαρακτήριζα έξυπνη κίνηση
Άβαταρ μέλους
By JarnoT
#748145 Ο ιός δεν περνάει απ' το στομάχι, αφού :innocent: