Για θέματα γενικού ενδιαφέροντος, εκτός μηχανοκίνητων...
Άβαταρ μέλους
By g8777
#740131 Alfa Romeo ; :s_omg
Άβαταρ μέλους
By mousatos
#740145 "Ο κ. Τράγκας πάσχει από σακχαρώδη διαβήτη για τον οποίο ακολουθεί φαρμακευτική αγωγή, ενώ δεν έχει εμβολιαστεί για τη νόσο Covid-19. "

https://www.protothema.gr/greece/articl ... os-tragas/

Εξού και η κλαψομουνίαση για μονοκλωνικά.
Άβαταρ μέλους
By mousatos
#740160 Διάβασε 2 σελίδες πίσω.
Άβαταρ μέλους
By Geo f1
#740168 Απο γνωστο φορουμ που ασχολειται με το Ιντερνετ

05/11
Eκανα το JJ τον Μάιο. Σήμερα το πρωί δεν ένοιωθα καλά. είχα και γερό βήχα. Κάνω το απόγευμα σελφ τεστ. Θετικός. Κάνω και ραπιντ σε φαρμακείο. Θετικός.
Η πνευμονολόγος μου είπε ότι το JJ μετά 2-3 μήνες είναι σαν να μην έκανες τίποτα.
Εχω δέκατα και οξυγόνο στα 92-94.


05/11
εγώ το κόλλησα απο τον γιό μου. Ο μκρός είχε κάτι συμπτωματα, αλλα έκανε δυο ραπιντ τεστ, την προηγούμενη Παρασκευή και Σάββατο και ήταν αρνητικό, συν δυο σελφ τεστ. Δεν εμβολιάστηκε γιατί έχει αλλεργία στο συστατικό (έχω ξαναγράψει για αυτό). Ηρθαμε Ελλάδα, και δευτέρα βράδυ ο μικρός σε σελφ τεστ βρέθηκε πλέον θετικός. Εννοείται ότι για επιβεβαίωση δεν κάναμε μόνο ένα. Ολοι οι υπόλοιποι στην οικογένεια αρνητικοί. Εκτοτε κάνουμε κάθε πρωί σελφ τεστ όλοι. Σήμερα μου έκατσε σε μένα να βγώ θετικός. Η υπόλοιπη οικογένεια είναι αρνητική προς το παρόν. Εννοείται ότι εφαρμόζουμε απομόνωση και τα πάντα. Και να φανταστείς ότι θα έκανα την δόση μπούστερ απο βδομάδα. και για την καλύτερη προστασία μας, χρησιμοποιούμε μάσκες όλοι μας. Πως κόλλησε ο μικρός; Ε, παιδιά είναι. Γι αυτό λέμε, ότι τα σχολεία είναι εκκολαπτήρια, δεν το γλυτώνεις. Οσοι δεν έχουν παιδιά, έχουν καλύτερες πιθανότητες με προσωπική προσοχή, να μην κολλήσουν.

Παιδιά μην αμελείτε να κάνετε την μπούστερ δόση.


05/11
Κυριολεκτικά δεν ξερω τι να κάνω τώρα. Είμαστε δύο άτομα σε απομόνωση, ο γιός μου δεν έχει πλέον τίποτα απολύτως (τα παιδιά έχουν καλύτερη αντιμετώπιση), απλά τα σελφ τεστ του βγαίνουν ακόμη θετικά, που σημαίνει ότι έχει ιικο φορτίο, και για αυτό ειναι σε απομόνωση. Εμένα, παρόλο που είμαι εμβολιασμένος, με χτύπησε πιο άσχημα, και λόγω άλλων θεμάτων υγείας, να πω την αληθεια φοβάμαι την εξέλιξη. Ειδικά όταν μου λέει η γιατρός, Τζόνσοον και Τζόνσον => καμμιά προστασία μετά απο 2-3 μήνες απο τον εμβολιασμό (έχω σχεδόν 6). Προς το παρον μου εδωσαν ζιθρομαξ για το θέμα των πνευμόνων και εισπνεόμενα. Για τον πονοκέφαλο και τα δέκατα πήρα Ιμποπρουφέν (για την ακρίβεια το προτίμησα απο το Παναντόλ, γιατί ειναι και αντιφλεγμονωδες)
Περιμένω το πρωι να δω τι θα κάνω στην συνέχεια. Και το molnupiravir δεν είναι διαθέσιμο στην ΕΕ.


05/12
Δυστυχώς ο φίλος Σάββας μετά από πολυήμερη μάχη με τον κορονοϊό, δεν τα κατάφερε και μας "αποχαιρέτησε".

Ειλικρινή συλληπητήρια στους δικούς του από όλους μας.


Σε ενα μηνα μεσα :(
Άβαταρ μέλους
By markvag
#740471
diplomat έγραψε:Εάν αποδειχθεί ότι ισχύει, δαγκώνουμε διαβατήρια χθες. :(

Αν είναι δυνατόν...


Εσύ πιστεύεις ότι υπάρχει ένα απειροελάχιστο ενδεχόμενο να ΜΗΝ έγινε;;


Anonymous Founder έγραψε:Θα μπορούσαν να τον αφήσουν και να γίνει μάρτυρας που τόσο πολύ το έχει επιδιώξει... Ασφαλώς και πρέπει να προσπαθήσουμε να σώσουμε όσους μπορούμε, αλλά όχι ο αρνητής να την γλιτώσει εις βάρος άλλων που δεν φταίνε και έκαναν το χρέος τους.


Το πρόβλημα δεν είναι αυτό. Το πρόβλημα είναι πως ο συγκεκριμένος πήρε τη σειρά άλλων (με πολύ καλύτερες πιθανότητες επιβίωσης κιόλας) που περιμένουν μέρες ή / και βδομάδες.

Το κερασάκι είναι φυσικά πως ο συγκεκριμένος τράγος έχει στείλει πολύ κόσμο να συναντήσει το θεό του με τις ψεκασμένες |λογοκρισία| που πετάει...





REALZEUS έγραψε:Ούτε 25, ούτε 55. Πλησιάζει την μέση ηλικία (από τα 40 και μετά θεωρείσαι μεσήλικας).


Ακόμα δεν έχει μπαναριστεί ο συγκεκριμένος χρήστης που γράφει τέτοια υβριστικά μηνύματα;; :x :x :rant: :rant:



Dimsabas έγραψε:
dimviii έγραψε:Οι «θεματοφύλακες του Συντάγματος» άνοιξαν στην Αράχωβα μαγαζί... Covid Clean

https://www.protothema.gr/greece/articl ... vid-clean/
Μάρκος σε 3... 2... 1...


« Τα προϊοντα είναι εδώ πέρα και νομιμότατα» προσθέτει . Όλες οι συναλλαγές, σύμφωνα με τους ισχυρισμούς των «θεματοφυλάκων» θα γίνονται με …credit coins.

:s_rofl :s_rofl :s_rofl :s_rofl :s_rofl :s_rofl :s_rofl :s_rofl :s_rofl :s_rofl :s_rofl

Θα γελάσει και το παρδαλό κατσίκι!!!

Γέμισα βενζίνη χθες, φεύγω για Αράχωβα! :s_rofl :s_rofl
Άβαταρ μέλους
By REALZEUS
#740607
BARHonda έγραψε:https://www.adslgr.com/anon/anon.html

Δεν το πιστεύω ρπμ...

:( :( :( :(

edit: και το πήρα πρέφα αργά...



Πολύ κρίμα βέβαια για κάθε θάνατο, αλλά είναι κάποιος που γνωρίζουμε;
Άβαταρ μέλους
By BARHonda
#740615 Θα έλεγα ιντερνετική γνωριμία όπως ισχύει και για τους εδώ συμμετέχοντες (μιλάω προσωπικά πάντα)
Άβαταρ μέλους
By Geo f1
#740626 Θα με χει μπλοκ ο μπαροντα και δε θα ειδε που το ειχα βαλει και γω
Άβαταρ μέλους
By BARHonda
#740627 Όχι αγορίνα δεν σε έχω, απλά μάλλον το έχασα ή το προσπέρασα...
Άβαταρ μέλους
By dimviii
#740628 Ιδιωτικό διαγνωστικό κέντρο στην Αθήνα έστελνε… στο e-mail κάθε ενδιαφερόμενου πλαστά πιστοποιητικά νόσησης μετά από υποτιθέμενο μοριακό τεστ έναντι του ποσού των 200 ευρώ!

https://www.newsit.gr/ellada/koronoios- ... t/3423124/
Άβαταρ μέλους
By Geo f1
#740629
BARHonda έγραψε:Όχι αγορίνα δεν σε έχω, απλά μάλλον το έχασα ή το προσπέρασα...

:s_drinks :s_roses
Άβαταρ μέλους
By dimik
#740635
mousatos έγραψε:
Geo f1 έγραψε:Απο γνωστο φορουμ που ασχολειται με το Ιντερνετ


https://www.adslgr.com/forum/threads/11 ... ?p=7150852
O anon?

Όχι ρε γμτ τον θυμάμαι από τότε που παρακολουθουσα το adslgr πριν πολλααα χρόνια

< >