Τεχνικά θέματα. Προβλήματα, προτάσεις, λύσεις, βελτιώσεις.
Άβαταρ μέλους
By dimik
#739967 Πετσέτα μικροινων 800-1200 GSM για εύκολο και γρήγορο στέγνωμα, μεγάλης επιφάνειας.

Με ένα επώνυμο γάντι πλυσίματος είσαι οκ.

Εγώ είχα δώσει καμία 200ρια ευρώ εδώ

https://www.cleanyourcar.co.uk/auto-fin ... -deluxe-xl

πριν 2 χρόνια και τα πήρα όλα μαζί, κουβάδες γάντια, πετσέτες, σαμπουάν, γυαλιστικα, καθαριστικά για ζάντες, αφροποιητη για το πιεστικο κλπ και ακόμα τα έχω σαν καινούρια.



< >
Άβαταρ μέλους
By dimviii
#739976 Ευχαριστω παιδες!
απο σαμπουαν τι παιρνουμε?
Dimik μην μπεις στο κοπο να απαντησεις. :rtfm: :lol:
Άβαταρ μέλους
By g8777
#739977 Πέρνα μία βόλτα από το praktiker και πάρε κάποιο της sonax που να είναι μαζί με κερί.
Άβαταρ μέλους
By opc
#739994 https://www.skroutz.gr/s/26299036/Koch-Chemie-Autoshampoo-%CE%A3%CE%B1%CE%BC%CF%80%CE%BF%CF%85%CE%AC%CE%BD-%CE%91%CF%85%CF%84%CE%BF%CE%BA%CE%B9%CE%BD%CE%AE%CF%84%CF%89%CE%BD-pH9-0-1000ml.html?from=catspan
Μια χαρά τα σαμπουάν της Sonax, όπως και όλα τα προϊόντα της, αλλά πλέον για εμένα μόνο αυτό! Και ας μην είναι ph neutral. Εξαιρετικός αφρός, λίπανση και καθαρισμός!

< one >
Άβαταρ μέλους
By panos2171
#740106 Sonax. Πάρε και ενα quick detailer για μετά το πλυσιμο. Είμαι πολύ ευχαριστημένος με το autoglym aqua wax αλλά και της meguiars η όποιο άλλο επώνυμο και να πάρεις φαντάζομαι το ίδιο θα είναι
Πάρε και το vinyl and rubber για τα πλαστικά της καμπίνας το οποίο κάνει και γυαλιστικο για τα ελαστικά.

Μα καλα το evo δεν το πλένες;

< >
Άβαταρ μέλους
By dimviii
#740109
panos2171 έγραψε:
Μα καλα το evo δεν το πλένες;



λιγες φορες το ειχα πλυνει μονος μου.Συνηθως πλυντηριο,αλλα παντα στο χερι.
Άβαταρ μέλους
By Zeus
#740222 Το κεραμικο που εχω στο βολβό εδώ και 3 χρόνια είναι ότι καλύτερο μπορείς να κανείς στο αυτοκίνητο...βελτιώνει την ορατότητα στη βροχή αφού κανένα τζαμί δεν κρατάει νερό, κρατάει ελάχιστη σκόνη/βρωμια, καθαρίζεται πανεύκολα (κουτσουλιές, μυγάκια βγαίνουν πανεύκολα, κι όταν το πλένω μόνος μου το περνάω με το πιεστικό με σαπουνάδα, και μια ξέβγαλμα...120-130 στη βουλιαγμένης και στέγνωσε...), φυσικά προστατεύει από γρατζουνιές, έχει και πολύ όμορφη αίσθηση στο άγγιγμα και ενισχύει τη γυαλάδα..

Αλλά όχι το Williams...τότε που το είχα ψάξει το συγκεκριμένο ενισχύει το βερνίκι. Αυτό είναι παλαιότερη τεχνολογία (εκτός αν έχω μείνει εγώ πίσω)..το προϊόν που χρησιμοποιούν τώρα (δεν θυμάμαι όνομα, θα ρωτήσω αύριο αν ενδιαφέρεται κανείς που θα πάω το 118) μπαίνει πάνω από το βερνίκι σαν επιπλέον στρώση..συνήθως δυο είναι αρκετές για 5 χρόνια, με συντήρηση κάθε χρόνο...

500 ευρώ μου είχε πάρει για το βολβό που είχε και γυάλισμα με τις γρατζουνιές που είχα κάνει πηγαίνοντας στα Θαψα, και τώρα μου είπε 400 για το 118..
Άβαταρ μέλους
By Zeus
#742622
Scotch έγραψε:Έτοιμο και το κεραμικό. Δεν πιάνεις λαμαρίνα, πιάνεις βιλούδο.

Εικόνα Εικόνα


Κάτι μου θυμίζει ο χώρος...

Εικόνα

Και σταματά να το χαϊδεύεις θα το κατσιασεις! :lol: :lol:


ΥΓ: Ένα φιμεδακι το θέλεις νομίζω..
Άβαταρ μέλους
By Scotch
#742629 @ Zeus:
Μην τα κακομάθουμε από τόσο χάδι :lol:

Τα πίσω είναι αρκετά σκούρα. Μπροστά θέλει λίγο, αλλά το σκέφτομαι να διαβώ αυτό το κατώφλι νομιμότητας :lol: .
Εικόνα
Εσύ στον ίδιο χώρο :shifty: έβαλες και τα φιμέ;

@ GTS: Το μαγαζί είναι αυτό. Σχετικά με το κόστος βλ. πιο πάνω σχόλιο του Zeus.
Άβαταρ μέλους
By George_Prix
#742632
Scotch έγραψε:Τα πίσω είναι αρκετά σκούρα. Μπροστά θέλει λίγο, αλλά το σκέφτομαι να διαβώ αυτό το κατώφλι νομιμότητας :lol:


Κλασσικο ξενερωμα αυτη η διχρωμια μπρος-πισω τζαμιων σε ολα τα αμαξια :thumbsdown:

Αν ειχα πατσετ (για 1-2 κλησεις το χρονο) θα τα εκανα ολα φιμε. Μπρος στα καλη τι ειναι ο πονος :s_devil