Γενικά αυτοκινητιστικά θέματα
Άβαταρ μέλους
By PeterPan
#739115
Zeus έγραψε:
Scotch έγραψε:@ Zeus: Ποια βασούλα έχεις για τα ποδήλατα;

Thule 926002 bicycles VeloCompact 926, 3 bikes, 13 PIN
+
Thule VeloCompact 926 Expansion Set

Πολυ βολικη...

Καλοταξιδος κιολας, να το ευχαριστηθειτε! :s_thumbsup
Ωραία βάση η velocompact.

Γιατί επέλεξες αυτή και όχι τη velospace xt3?

Ήθελα να αγοράσω κ εγώ φέτος, τελικά το ανέβαλα για του χρόνου. Εγώ θα πήγαινα προς τη velospace xt3 με επέκταση για 4ο επίσης λόγω της εξολοκλήρου μεταλλικής βάσης, η Compact έχει πιο πολύ πλαστικό…

Έχεις βρει κάποιο μειονέκτημα/αχίλλειο πτέρνα;

< >
Άβαταρ μέλους
By drdino
#740171 Κάναμε και το σκληρό off road μας σήμερα:
Εικόνα
Άβαταρ μέλους
By Zeus
#740202
Scotch έγραψε:Εικόνα

Κι έλεγα γιατί τρεμοπαίζει η λάμπα... :lol:

PeterPan έγραψε:Ωραία βάση η velocompact.

Γιατί επέλεξες αυτή και όχι τη velospace xt3?

Ήθελα να αγοράσω κ εγώ φέτος, τελικά το ανέβαλα για του χρόνου. Εγώ θα πήγαινα προς τη velospace xt3 με επέκταση για 4ο επίσης λόγω της εξολοκλήρου μεταλλικής βάσης, η Compact έχει πιο πολύ πλαστικό…

Έχεις βρει κάποιο μειονέκτημα/αχίλλειο πτέρνα;

< >

Κυριως επειδη πιανει λιγοτερο χωρο στην αποθηκευση. Ο ανταπτορας για το 4ο ποδηλατο, που ειναι ιδιος για ολες, ειναι λιγο flimsy..αγκιστρωνει σταθερα, αλλα βγαινει ευκολα στη μεταφορα, και καθε φορα που τη βαζεις γρατζουναει τη βαση, παρολο που υποτιθεται εχει κατι προστατευτικα αυτοκολλητα στο σημειο. Επισης τα κλιπ που εχει απο κατω για να μαζευεις τους ιμαντες προσδεσης των τροχων ειναι σχεδον στον αερα και ξεκουμπωνουν ευκολα. Τα φωτα με τους οδηγους που μαζευουν για αποθηκευση φαινονται αρχικα καπως ψευτικα, αλλα τελικα ειναι μια χαρα, και γενικα ολη η βαση ειναι σουπερ σταθερη μεχρι 160-170 που πηγα για λιγο :oops:

Επισης, ασχετο με τη βαση, οταν τη χρησιμοποιω δεν λειτουργει το blind spot, ουτε το pilot assist..δεν το ειχα σκεφτει αλλα προφανως εμποδιζει τα πισω ρανταρ και γι αυτο τα απενεργοποιει..
Άβαταρ μέλους
By PeterPan
#740439
Zeus έγραψε:
Scotch έγραψε:Εικόνα

Κι έλεγα γιατί τρεμοπαίζει η λάμπα... :lol:

PeterPan έγραψε:Ωραία βάση η velocompact.

Γιατί επέλεξες αυτή και όχι τη velospace xt3?

Ήθελα να αγοράσω κ εγώ φέτος, τελικά το ανέβαλα για του χρόνου. Εγώ θα πήγαινα προς τη velospace xt3 με επέκταση για 4ο επίσης λόγω της εξολοκλήρου μεταλλικής βάσης, η Compact έχει πιο πολύ πλαστικό…

Έχεις βρει κάποιο μειονέκτημα/αχίλλειο πτέρνα;

< >

Κυριως επειδη πιανει λιγοτερο χωρο στην αποθηκευση. Ο ανταπτορας για το 4ο ποδηλατο, που ειναι ιδιος για ολες, ειναι λιγο flimsy..αγκιστρωνει σταθερα, αλλα βγαινει ευκολα στη μεταφορα, και καθε φορα που τη βαζεις γρατζουναει τη βαση, παρολο που υποτιθεται εχει κατι προστατευτικα αυτοκολλητα στο σημειο. Επισης τα κλιπ που εχει απο κατω για να μαζευεις τους ιμαντες προσδεσης των τροχων ειναι σχεδον στον αερα και ξεκουμπωνουν ευκολα. Τα φωτα με τους οδηγους που μαζευουν για αποθηκευση φαινονται αρχικα καπως ψευτικα, αλλα τελικα ειναι μια χαρα, και γενικα ολη η βαση ειναι σουπερ σταθερη μεχρι 160-170 που πηγα για λιγο :oops:

Επισης, ασχετο με τη βαση, οταν τη χρησιμοποιω δεν λειτουργει το blind spot, ουτε το pilot assist..δεν το ειχα σκεφτει αλλα προφανως εμποδιζει τα πισω ρανταρ και γι αυτο τα απενεργοποιει..
Ευχαριστώ πολύ για την αναλυτική απάντηση.

Μάλλον θα κατευθυνθώ προς τη velospace xt3 την άνοιξη, θα περιμένω να δω μήπως βγάλουν και κάποιο άλλο μοντέλο…

Για να είμαστε on topic,
Εικόνα


< >
Άβαταρ μέλους
By Scotch
#740477 Χαμός από "φορτίσεις" :lol:

Zeus έγραψε:Κι έλεγα γιατί τρεμοπαίζει η λάμπα... :lol:

Ευθύνομαι μόνο για το i. Το Υ δεν ήταν το δικό μου, αλλά ήταν ακριβώς ίδιο.
Και για τους πινακιδολάγνους, οι πινακίδες διέφεραν κατά ένα μόνο ψηφίο - το τελευταίο. Και μάλιστα ήταν το αμέσως επόμενο (5 το δικό μου, 6 σ' αυτό) :lipsealed:
Άβαταρ μέλους
By Dimsabas
#740885 Να θες να αγιάσεις και να μη σε αφήνουν. Να έχεις plug in και να σου φέρνουν ένα ολόφρεσκο φουλ ηλεκτρικό μες στα μούτρα σου...Εικόνα