Γενικά αυτοκινητιστικά θέματα
Άβαταρ μέλους
By axel12p
#732411
Anonymous Founder έγραψε:Δεν είναι θυγατρική νομίζω, είναι στο γενικότερο Xiaomi οικοσύστημα. Έχει καλά προϊόντα και ειδικεύεται στα gadget αυτοκινήτου. Έχω μια τρόμπα που δουλεύει εξαιρετικά.

Έχεις απόλυτο δίκιο, η σωστή διατύπωση είναι οικοσύστημα! Αυτή η περίεργη σχέση που έχει η Xiaomi με άλλες εταιρείες τελοσπάντων :lol:
Άβαταρ μέλους
By ambient
#733007
Dimitris_P έγραψε:Τι dash cam παρηγγειλες; Γράψε μόνο αν είναι κάτω των 100€

Είπα να δοκιμάσω αυτό το πράγμα:
https://www.aliexpress.com/item/1005001999231764.html?spm=a2g0o.cart.0.0.694e3c00lc0nkJ&mp=1
Άβαταρ μέλους
By axel12p
#733309 Άλλο ο Κινέζικος ΦΠΑ και άλλο ο Ελληνικός. 99% (και λίγο λέω) θα πληρώσεις τελωνείο.
Έτσι και αλλιώς στην περιγραφή λέει "...does not include customs clearance fees and tax".
Άβαταρ μέλους
By ambient
#733336 Θα δείξει, δεν με νοιάζει και ιδιαίτερα.

Με το banggood δεν έχω καταλάβει τι παίζει. Οι παραγγελίες που έχω κάνει περνάνε αέρα από το τελωνείο, ασχέτως αξίας.
(μάλλον είμαστε σε λάθος topic)
Άβαταρ μέλους
By mousatos
#733897 Σήμερα έκανα 2 δρομολόγια για βόρειο Έβρο και ειδικά στο 2ο με σκάσανε . Πολύ κίνηση, πολλές νταλίκες και διάφορα φορτηγοειδή με 80-120 , πολλοί ΙΧδες διστακτικοί στις προσπεράσεις , πολλές ουρές και μερικοί με αυτοκτονικές τάσεις σε σφήνες και επικίνδυνες προσπεράσεις. Ένας με πινακίδες Καβάλας σουτζούκι SX4 πήρε το χρυσό |λογοκρισία|, ασημένιο ένας μπεμβεδάκιας με Αθηναϊκές και χάλκινο πολλοί.
Άβαταρ μέλους
By panos2171
#735091 Περί ντελιβεραδων και τροχαίων, χθες θα μάζευα έναν, έσφαξε το κόκκινο από διασταύρωση χωρίς ορατότητα (είχε φορτηγάκια παρκαρισμένα). Ευτυχώς κατά πως φαίνεται ήταν ψιλιασμενος και έκανε ελιγμο.

< >
Άβαταρ μέλους
By 224v
#735099 τελικά πέθανε ο πεζός που τον χτύπησε ταξί σήμερα το πρωί μπροστά στον άγνωστο στρατιώτη στο κέντρο της Αθήνας ργμτ!!! 5. 30 ώρα το πρωί έγινε.

< Note >
Άβαταρ μέλους
By Ove20
#735135 Τον τελευταίο καιρό βλέπω πολλούς σκουτεράδες κυρίως πιτσιρικάδες ακράνωτους να σφάζουν κόκκινα. Δεν περιμένουν όπως εμείς οι ηλίθιοι αλλά ελέγχουν δρόμο (πάλι καλά) και φεύγουν. Ενίοτε και παπάκηδες με μπαρμπάδες επίσης ακράνωτοι αλλά και αρκετοί με μεγάλες μηχανές το κάνουν (αυτοί ευτυχώς φοράνε κράνος). Αλλά οι πρώτοι έχουν αυξηθεί πολύ. Γενικώς όπως το βλέπω οι 6 με 7 δίκυκλοι που συναντώ κάνουν αυτό που περιέγραψα. Ποιος θα τους πάρει παραμάζωμα χωρίς να φταίει ο άνθρωπος και μετά θα λένε στα social τι καλό παιδί ήταν κτλ.
Άβαταρ μέλους
By NickTG
#735138 Σε γνωστό social media που ανεβάζουν μικρής διάρκειας βίντεο μου πετάει ένα με μηχανή.
Επειδή μου φάνηκε περίεργο μπαίνω να δω και τα υπόλοιπα οπότε και έχουμε:
Οδηγός κάτω των 24
Μόνος εξοπλισμός το κράνος
Πρώτη μηχανή R6
250 σε εθνική
150 με 170 σε δρόμους 1.5 λωρίδα ανάμεσα σε χωράφια με τους απέναντι να περνάνε δίπλα
Καγκουροανοιγματα στα 100+ στα στενά της πόλης.

Μετά απορούμε τι πάει στραβά.
Άβαταρ μέλους
By Dimsabas
#737783 Μια φορά έχω κι εγώ ηλεκτρικό, να πάω να παρκάρω πρώτη μούρη στην πλατεία της Βουλιαγμένης, να φορτίσω κιόλας, αλλά έχει παρκάρει το θερμικό γουρούνι. (Σας βλέπω που γελάτε)Εικόνα
Άβαταρ μέλους
By edmond
#737804 Κορνάρισμα μέχρι μα αδειάσει η μπαταρία του λεαφ. Δεν μπορεί, κάπου εκεί γύρω θα ήταν ο θερμικός.