Για τα ταξίδια που κάναμε κι αυτά που θέλουμε να κάνουμε
Άβαταρ μέλους
By Scotch
#733355
nascar1 έγραψε:Για φαγητό Κάρδαμο και Καννας

< Note >
Ο Καννας είναι ζαχαροπλαστείο;

< >
Άβαταρ μέλους
By Dimitris_P
#733397
Dodger έγραψε:Το δεκατιανό το λέμε brunch τώρα;


Όχι, το brunch βγαίνει από το συνδυασμό breakfast + lunch. Ένα πλούσιο πρωινό δηλαδή που σε κρατάει και για πρωινό και για δεκατιανό (για όποιον τρώει) και για μεσημεριανό γεύμα.
Άβαταρ μέλους
By Giuseppe Busso
#756222 Ερώτηση για Τρίκαλα Κορινθίας για ημερήσια εκδρομή (όχι διαμονή) το Σάββατο 26 Μάρτη.

Δεν έχω πάει. Βλέπω έχει τρία χωριά. Τι έχει να δούμε; αν αξίζει η βόλτα, που θα φάμε και που θα πιούμε καφέ;
Θα αντιμετωπίσω πρόβλημα με το Leon στο οδικό δίκτυο;

Για πείτε...
Άβαταρ μέλους
By edmond
#756228 Θα πόνταρα στα Άνω Τρίκαλα και στις ταβέρνες που έχει στην πλατειούλα.
Και μια βόλτα μέχρι το Χιονοδρομικό είναι ωραία. Με αμάξι όλα ok.
Άβαταρ μέλους
By Geralt
#756330 Δεν νομίζω ότι θα αντιμετωπίσεις καποιο θέμα με το αμάξι. Κλασσικό επαρχιακό δίκτυο

Από τη άλλη τι να δεις, περισσότερο πας εκεί για ηρεμία και ξεκούραση
Λίμνη Δόξα είναι πολύ όμορφα
Άβαταρ μέλους
By bill33
#756333 Απο λίμνη Δοξα μπορείς να πας και Στυμφαλία και μετά επιστροφη απο Κόρινθο,αν και με τα χιόνια...............
Αλλιώς μπορείς να πας προς Κλειτορία και μετά Καλάβρυτα ή απο την αλλη πλευρά προς Βυτινα Λεβιδι .........
Γενικότερα προσοχή με τον καιρό.
Άβαταρ μέλους
By kubiak
#756361 Τα Τρίκαλα έχουν πολλούς επισκέπτες και έχω ακούσει για ουρές αυτοκινήτων σε αργίες κλπ...

Τα μεσαία είναι τα δημοφιλή και τελευταία και τα άνω αν θυμάμαι καλά...

Έχουν χτιστεί πάρα πολλά καταλύμματα...
Άβαταρ μέλους
By Giuseppe Busso
#756393 Θα έχω βάση το χωριό (λίγο πριν την Επίδαυρο) και σκεφτόμασταν να σηκωθούμε να πάμε καμιά εκδρομή προς εκεί, αντί για Ναύπλιο για παράδειγμα.
Για αυτό ρωτάω αν αξίζει.
Άβαταρ μέλους
By diplomat
#756395 Κάνε τουρ στα χωριά του δίπλωματ και του dimrenault, πάρε σβάρνα Αγ. Ανδρέα Μελιγού Αγ. Ιωάννη και κατάληξε Λεβίδι.

Λογικά σε κανα δύο χρονάκια οικονομιών θα μπορέσω να ξαναπάω κι εγώ. :lol:
Άβαταρ μέλους
By Dimitris_P
#756396
Giuseppe Busso έγραψε:Θα έχω βάση το χωριό (λίγο πριν την Επίδαυρο) και σκεφτόμασταν να σηκωθούμε να πάμε καμιά εκδρομή προς εκεί, αντί για Ναύπλιο για παράδειγμα.
Για αυτό ρωτάω αν αξίζει.


Αν κινηθείς ανατολικά, να υποθέσω ότι έχεις πάει Καρατζά στην φημισμένη ταβέρνα;
https://www.tripadvisor.com.gr/Restaura ... ttica.html
:eat:
Άβαταρ μέλους
By Scotch
#756398
Giuseppe Busso έγραψε:Θα έχω βάση το χωριό (λίγο πριν την Επίδαυρο)

Ωπ, κοντοχωριανοί;


< >
Άβαταρ μέλους
By JimClark
#756400 Επίσημα να ανακοινώσω οτι τα stages της φετινής πατριδογνωσίας θα λάβουν χώρα "εδώ κάτω". Για αρχή τα βόρεια και κεντρικά πατήματα (Ζήρειες, Μαίναλο, Ερύμανθος). Κλασσικά offroadίσια πατήματα, λίγο ορειβατικά, night outs κτλ! :metalo:
Άβαταρ μέλους
By Giuseppe Busso
#756401
Dimitris_P έγραψε:
Giuseppe Busso έγραψε:Θα έχω βάση το χωριό (λίγο πριν την Επίδαυρο) και σκεφτόμασταν να σηκωθούμε να πάμε καμιά εκδρομή προς εκεί, αντί για Ναύπλιο για παράδειγμα.
Για αυτό ρωτάω αν αξίζει.


Αν κινηθείς ανατολικά, να υποθέσω ότι έχεις πάει Καρατζά στην φημισμένη ταβέρνα;
https://www.tripadvisor.com.gr/Restaura ... ttica.html
:eat:


Ναι εννοείται. Ολυμπιακάρα μεγάλη και ΝΔ ο τύπος.
Του έχω πει ότι ξέρω το Βαγγέλη Μαρινάκη και με προσέχει. Ήρθε ο πρόεδρος και έφαγε καλά έμαθα... Ε και σκάμε στα γέλια. Μπούσαινα να με σκουντάει από κάτω. :s_rofl


Scotch έγραψε:
Giuseppe Busso έγραψε:Θα έχω βάση το χωριό (λίγο πριν την Επίδαυρο)

Ωπ, κοντοχωριανοί;


< >


Περίπου. Εγώ πάω Κόρφο.

diplomat έγραψε:Κάνε τουρ στα χωριά του δίπλωματ και του dimrenault, πάρε σβάρνα Αγ. Ανδρέα Μελιγού Αγ. Ιωάννη και κατάληξε Λεβίδι.

Λογικά σε κανα δύο χρονάκια οικονομιών θα μπορέσω να ξαναπάω κι εγώ. :lol:


Το σκέφτομαι. Από τη μια αγαπώ Ναύπλιο, έχω και φιλικό ζευγάρι εκεί, την καλή μου φίλη Alba, από την άλλη έλεγα μήπως πάμε κάνα τουρ προς άλλη κατεύθυνση. Συνήθως παίζω Ναύπλιο, Βιβάρι, Καρατζά.