Για θέματα γενικού ενδιαφέροντος, εκτός μηχανοκίνητων...
Άβαταρ μέλους
By QsisVTS
#732497
Focusman91 έγραψε:Για να έχεις 5g στο τηλέφωνο θα πρέπει να αλλάξεις ξανά sim??

Εννοείται ότι μιλάω για τηλέφωνα που το υποστηρίζουν.

< Note 8 >

Όχι, αλλά για κάποιο λόγο στη wind τουλάχιστον, έπρεπε να πάω στο κατάστημα και μου το ενεργοποίησε στο δίκτυο ο υπάλληλος εφόσον το ζήτησα ( επειδή αναρωτιόμουν γιατί δε δούλευε αμέσως)

Από την άλλη στη γυναίκα απλά δούλεψε μόλις άλλαξε συσκευή χωρίς να κάνει τίποτα
Άβαταρ μέλους
By QsisVTS
#732498
Focusman91 έγραψε:Για να έχεις 5g στο τηλέφωνο θα πρέπει να αλλάξεις ξανά sim??

Εννοείται ότι μιλάω για τηλέφωνα που το υποστηρίζουν.

< Note 8 >

Όχι, αλλά για κάποιο λόγο στη wind τουλάχιστον, έπρεπε να πάω στο κατάστημα και μου το ενεργοποίησε στο δίκτυο ο υπάλληλος εφόσον το ζήτησα ( επειδή αναρωτιόμουν γιατί δε δούλευε αμέσως)

Από την άλλη στη γυναίκα απλά δούλεψε μόλις άλλαξε συσκευή χωρίς να κάνει τίποτα
Άβαταρ μέλους
By Giuseppe Busso
#732509
Bayern7 έγραψε:A btw η google κλειδώνει το 5G στις συσκευές της στις χώρες που δεν πωλούνται επίσημα (με κάποιες εξαιρέσεις, δεν είμαστε σε αυτές).
Φυσικά εκτός από το 5G, δεν θα δουλεύει και το VoLTE και το VoWiFi.
Σοβαρότατες ελλείψεις για να δώσει κάποιος στην Ελλάδα το 1000άρικο plus που ζητάνε για το 6 pro.


Τουλάχιστον δεν είναι Apple, να έχει κλειδώματα. :shifty: :s_empathy
Άβαταρ μέλους
By georgetz
#732577 δεν έχει υποχρέωση να υποστηρίξει τα carrier policies σε χώρες που δεν διαθέτει επίσημα το κινητό, όπως η Ελλάδα :lol:

δεν υπάρχει και κάποιο ιδιαίτερο πρόβλημα ελλείψει (VoLTE, Wifi Calling) για κάποιον που ξέρει τι παίρνει

όπως και δεν έχω διαπιστώσει την Google να μην υποστηρίζει την συσκευή επαρκώς. Αντίθετα, update κάθε μήνα και υποστήριξη 3ετίας , αν θυμάμαι καλά.

Άνετα θα ξαναέπαιρνα, πάλι σε κάποια α μορφή , αφού τα κινητά πάνω απο 6 ίντσες είναι επιεικώς γκουμούτσες, κάποτε είχαμε τάμπλετ σε αυτά τα μεγέθη , μπορεί και ο Μωυσής δηλαδή :lol:
Άβαταρ μέλους
By Focusman91
#732584 Καλά αυτό το Vowifi είναι αστείο.
Χειρότερο σήμα έχω με το wifi ανοιχτό παρά όταν το χω κλειστό.

< Note 8 >
Άβαταρ μέλους
By Ove20
#732587 Ισχύει για αυτό και το έκλεισα στο δικό μου. Περισσότερα προβλήματα μου δημιουργεί ειδικά το vowifi όταν είμαι σπίτι και ασυναίσθητα περπατάω μιλώντας και χάνει το σήμα του λόγω απόστασης από το ρούτερ.
Άβαταρ μέλους
By Dimitris_P
#732594
Focusman91 έγραψε:Καλά αυτό το Vowifi είναι αστείο.
Χειρότερο σήμα έχω με το wifi ανοιχτό παρά όταν το χω κλειστό.

< Note 8 >


Εμένα πάλι μ'έχει βοηθήσει πολύ στο σπίτι που δεν έχω καλό σήμα. Ένας σημαντικός λόγος που είχα απορρίψει το 4a
Άβαταρ μέλους
By George_Prix
#732602
Dimitris_P έγραψε:
Focusman91 έγραψε:Καλά αυτό το Vowifi είναι αστείο.
Χειρότερο σήμα έχω με το wifi ανοιχτό παρά όταν το χω κλειστό.

< Note 8 >


Εμένα πάλι μ'έχει βοηθήσει πολύ στο σπίτι που δεν έχω καλό σήμα. Ένας σημαντικός λόγος που είχα απορρίψει το 4a


Κι εγω που δεν εχω καθολου σημα στο σπιτι σωθηκα. Και μαλιστα παιζει πολυ καλυτερα απο κατι συσκευες "full σημα" που μας μοιραζαν παλια και εβγαζαν συνεχεια προβληματα κι αποσυνδεσεις (με συνεπεια να εχεις 0 σημα μεσα στο σπιτι).
Άβαταρ μέλους
By QsisVTS
#732603 Χρησιμοποιεί κανείς σας το google pay ή οτιδήποτε σχετικό αντί για πορτοφόλι;
Άβαταρ μέλους
By bill33
#732604
QsisVTS έγραψε:Χρησιμοποιεί κανείς σας το google pay ή οτιδήποτε σχετικό αντί για πορτοφόλι;

ναι,google pay .
Άβαταρ μέλους
By Dimitris_P
#732607 Bill εσύ δεν πιάνεσαι, δεν είσαι Ελλάδα :lol:

Γιώργο εγώ το χρησιμοποιώ, έχω βάλει Revolut και τις προάλλες έβαλα και eurobank που μπήκε κι αυτή στο παιχνίδι.
Άβαταρ μέλους
By Ove20
#732608 Εγώ το χρησιμοποιώ με Alpha που μπήκε πρώτη από όλες τις συστημικές.
Άβαταρ μέλους
By Anonymous Founder
#732625
QsisVTS έγραψε:Χρησιμοποιεί κανείς σας το google pay ή οτιδήποτε σχετικό αντί για πορτοφόλι;

Alpha Wallet που δουλεύει εξαιρετικά πλέον.
Άβαταρ μέλους
By bill33
#732627
Dimitris_P έγραψε:Bill εσύ δεν πιάνεσαι, δεν είσαι Ελλάδα :lol:

Γιώργο εγώ το χρησιμοποιώ, έχω βάλει Revolut και τις προάλλες έβαλα και eurobank που μπήκε κι αυτή στο παιχνίδι.

Και Ελλάδα το χρησιμοποιώ,αλλωστε είναι διαθέσιμο και στην Ελλάδα πλέον.
Άβαταρ μέλους
By Ove20
#733328 Τι τηλεφωνάρα είναι ρε φίλε. Δεν μπορώ να το καταλάβω γιατί δεν εισάγονται Ελλάδα.