Γενικά αυτοκινητιστικά θέματα
Άβαταρ μέλους
By dimviii
#727569
dekouk έγραψε:Άξιος κ ο μπαμπάς κ ο γιός! Υπομονή να κάνουν κ οι δύο για το καλό...Ελπίζω ο γιός να μην είναι βιαστικός κ πιέζει για άμεση αγορά ότι να ναι αρκεί να έχει ροδες...

< Note >

οχι δεν ειναι κατι επειγον.Μπορουμε να περιμενουμε.
Άβαταρ μέλους
By dimik
#727570
popolaros έγραψε:https://www.car.gr/classifieds/cars/view/315759865-nissan-pulsar
19 χρόνων φοιτητής με αυτό δεν φορτώνεις με τίποτα

Πάντως με την μάσκα κρεμασμένη στον καθρέφτη αν μου έλεγαν ότι ο πωλητής του Clio είναι λαζογερμανος θα το πίστευα.

Από την ιστορία μάλλον έφαγες άκυρο dimviii γιατί φοβήθηκε για scam λόγω έλλειψης PayPal.

< >
Άβαταρ μέλους
By dimviii
#727571
dimik έγραψε:
popolaros έγραψε:https://www.car.gr/classifieds/cars/view/315759865-nissan-pulsar
19 χρόνων φοιτητής με αυτό δεν φορτώνεις με τίποτα

Πάντως με την μάσκα κρεμασμένη στον καθρέφτη αν μου έλεγαν ότι ο πωλητής του Clio είναι λαζογερμανος θα το πίστευα.

Από την ιστορία μάλλον έφαγες άκυρο dimviii γιατί φοβήθηκε για scam λόγω έλλειψης PayPal.

< >


μα αφου του ειπα δωσε μου λογαριασμο τραπεζας να σου βαλω χρηματα πως θα ειμαι σκαμ? :dizzy:
Άβαταρ μέλους
By dimviii
#727573
rx8_drifter έγραψε:Ντίμη, στείλε μια το τηλ να τον παρω αυριο. Ειμαι περίεργος να δω τί θα πει.

θα βαλει και ο μαντρας αλλον Ελληνα που εχει γεννηθει Γερμανια και μιλαει τα Γερμανικα σαν μητρικη γλωσσα να μιλησει ξανα να δουμε τι θα πει.Ειμαι πολυ περιεργος.
Να πω οτι ειναι θεμα χαμηλης τιμης?Το ειχα κλεισει και ειχε συμφωνησει στα 11κ.Χωρις παζαρι,απλα οταν τον ρωτησα τι καλυτερο μπορεις να κανεις απο μονος του ειπε 11κ.
Και να μου ελεγε οτι εχω βρει αλλον με 11,4κ θα του τα εδινα.Ποτε δεν μου ειπε κατι τετοιο.
Τι να πω..
Άβαταρ μέλους
By manoliossss
#727577 Εγώ θα πω και το εξής,γιατί όχι το 90αρι με ένα πρόγραμμα (300-400€) και θα γίνει 110-115 με 260-270 nm..Εγώ πάντως με το micra με τον ίδιο πενταταχυτο 90αρι diesel ειμαι υπερευχαριστημένος,δεν μ έχει "κρεμάσει" ποτέ ,κατανάλωση είμαι στα 4.5-5.0 μικτα και από εμφάνιση για 19αρη νομίζω ότι είναι παγίδα!!Επισης έχει πολυ Καλό πάτημα και είναι και fun to drive!Θα σου πω να το κάνετε ένα test drive.Είναι αλλιώς οδηγικά από το κλιο παρόλο που φορανε ίδιο κινητήρα και στο λέω γιατί έχω οδηγήσει πολλάκις φιλου 90αρι dynamic του 18’




https://www.car.gr/classifieds/cars/vie ... ssan-micra
Τελευταία επεξεργασία από manoliossss και 22 Σεπ 2021, 20:47, έχει επεξεργασθεί 1 φορά/ες συνολικά
Άβαταρ μέλους
By dimviii
#727578 Ναι Νικο μονο κλιο πετρελαιο 110 ιππων 6ταχυτο.
Άβαταρ μέλους
By dimviii
#727579
manoliossss έγραψε:Εγώ θα πω και το εξής,γιατί όχι το 90αρι με ένα πρόγραμμα (300-400€) και θα γίνει 110-115 με 260-270 nm..Εγώ πάντως με το micra με τον ίδιο πενταταχυτο 90αρι diesel ειμαι υπερευχαριστημένος,δεν μ έχει "κρεμάσει" ποτέ ,κατανάλωση είμαι στα 4.5-5.0 μικτα και από εμφάνιση για 19αρη νομίζω ότι είναι παγίδα!!Επισης έχει πολυ Καλό πάτημα και είναι και fun to drive!Θα σου πω να το κάνετε ένα test drive.Είναι αλλιώς οδηγικά από το κλιο παρόλο που φορανε ίδιο κινητήρα και στο λέω γιατί έχω οδηγήσει πολλάκις φιλου 90αρι dynamic του 18’


Μανολιο εχω οδηγησει 5-6 κλιο 90 ιππων και δεν υπαρχει επαφη με το 110,οχι μονο λογω των ιππων αλλα και του σαζμαν.
Δεν υπαρχει επαφη λεμε.
κοιτα εδω
https://zeperfs.com/en/duel6406-5833.htm
Άβαταρ μέλους
By Giuseppe Busso
#727580 Μου θυμίζει κάτι αντίστοιχο με το 500ράκι.

Έχω το 1,2 με τα 69 καυτά και το 5τάχυτο. Πριν αρκετά χρόνια οδήγησα το 1,4 με τα 100 άλογα και το 6άρι (συν δισκόφρενα πίσω).
Ήταν αστεία η χρηματική διαφορά και προτίμησα να του βάλω "έξτρα" σε αυτό το 1,2 που πήρα τελικά.
Είχα κάνει βλακεία. Ήταν όντως άλλο αυτοκίνητο οπότε καταλαβαίνω την "εμμονή" του Ντίμη. Δεν του τη βγάζεις ούτε με εγχείρηση και έχει δίκιο.
Άβαταρ μέλους
By mirage
#727581 Dim ετσι πως μου τα λες σήκωσες ολα τα red flags για scam. Αριθμό πλαισίου, μικροποσο στην τράπεζα, PayPal δεν εχω και τώρα έχω κλπ. Για να δούμε η δεύτερη προσπάθεια.
Άβαταρ μέλους
By dimviii
#727583 εδω ειναι μεγαλη η διαφορα στο εβο 8 με το 9,ακομα και οταν ειναι κοντα 400 αλογα.Οχι οταν κανεις 0-400 που και εκει εχει μολις μπει η μακρια 5η στο δικο μου,αλλα σε επαρχιακο δρομο σε ολες τις ρεπριζ με 3η-4η-5η.Η σφιχτοτερη κλιμακωση το κανει αλλο αυτοκινητο.
φαντασου τωρα στα 90 με 110 πετρελαιοαλογα.
Άβαταρ μέλους
By Chris
#727584 +1 mirage, κι εγω αυτο καταλαβαινω. Δεν ειναι scam αυτος, αλλα φοβαται τους απατεωνες. Στειλτου λινκ απο αυτο εδω το θεμα και πες του να το περασει google translate να δει αν εισαι σοβαρος ή οχι

@ drifter, μην παρεις ρε, μπορει να χωσεις τον ντιμη πιο βαθια στη μαυρη λιστα :s_biggrin
Άβαταρ μέλους
By dimviii
#727587
mirage έγραψε:Dim ετσι πως μου τα λες σήκωσες ολα τα red flags για scam. Αριθμό πλαισίου, μικροποσο στην τράπεζα, PayPal δεν εχω και τώρα έχω κλπ. Για να δούμε η δεύτερη προσπάθεια.


για εξηγησε το λιγο ρε Θαναση,δεν το πιανω.
Εδω αλλοι και στο εξωτερικο και στην Ελλαδα εχουν τον αριθμο πλαισιου στην αγγελια.Τι το παραλογο να ζητησω τον αριθμο πλαισιου?
με το πειπαλ γιατι?Ουτως η αλλως ειχε σταματησει να επικοινωνει πριν του πω οτι εφτιαξα λογαριασμο.
Μικροποσο αυτος μου το ζητησε στο πειπαλ.
Δεν καταλαβαινω ποια ειναι τα ρεντφλαγκς ρε συ.
Η αγοραπωλησια θα ολοκληρωνοταν με τα χρηματα στο χερι του.Τι να φοβηθει?
Άβαταρ μέλους
By dekouk
#727590 Άξιος κ ο μπαμπάς κ ο γιός! Υπομονή να κάνουν κ οι δύο για το καλό...Ελπίζω ο γιός να μην είναι βιαστικός κ πιέζει για άμεση αγορά ότι να ναι αρκεί να έχει ροδες...

< Note >