Για θέματα γενικού ενδιαφέροντος, εκτός μηχανοκίνητων...
Άβαταρ μέλους
By g8777
#715582 Ειδες τι ωραια στο περασε τωρα που ειναι κλειστες οι Καλλονες; :lol: :lol: :lol: :lol:

Σε αυτα ειναι μανουλα. :inlove:

Και μετα σου λεει οτι το Κρυφο Σχολειο ειναι hoax.
Άβαταρ μέλους
By nEK
#719218 Δωματιο 4,2m *3,8m.
Σκεψεις για χωρισμα στη μεση για δημιουργια δυο παιδικων δωματιων.
Μπορουν να γινουν φιλοξενα χωρις αισθηση φυλακης ?
ΥΣ εχω ζησει σε δωματιο εστιας τετοιου μεγεθους, με συγκατοικο και σε μικροτερο μονος. Αλλα δεν μπορω να τα φανταστω ως παιδικα.
Άβαταρ μέλους
By PaNick67
#719220
nEK έγραψε:Δωματιο 4,2m *3,8m.
Σκεψεις για χωρισμα στη μεση για δημιουργια δυο παιδικων δωματιων.
Μπορουν να γινουν φιλοξενα χωρις αισθηση φυλακης ?
ΥΣ εχω ζησει σε δωματιο εστιας τετοιου μεγεθους, με συγκατοικο και σε μικροτερο μονος. Αλλα δεν μπορω να τα φανταστω ως παιδικα.

Δυσκολο. Αν η πορτα ειναι στην κοντη πλευρα και βαλεις υαλοτουβλο στο χωρισμα ωστε να εχει φυσικο φως το "μεσα", ισως
Αλλα με ντουλαπα τι θα κανεις; Κοινη;

Φτιαξε ενα σκαριφημα να παρουμε ιδεες
Άβαταρ μέλους
By PeterPan
#719229
nEK έγραψε:Δωματιο 4,2m *3,8m.
Σκεψεις για χωρισμα στη μεση για δημιουργια δυο παιδικων δωματιων.
Μπορουν να γινουν φιλοξενα χωρις αισθηση φυλακης ?
ΥΣ εχω ζησει σε δωματιο εστιας τετοιου μεγεθους, με συγκατοικο και σε μικροτερο μονος. Αλλα δεν μπορω να τα φανταστω ως παιδικα.
Θα είναι σαν κλουβιά. Σκέψου πως και ο τοίχος θα σου φάει χώρο, έστω και γυψοσανίδες να είναι.


< >
Άβαταρ μέλους
By Chris
#719281 Και η πορτα ειναι θεμα, και τα παραθυρα. Θα εχουν και τα 2 ή το ενα θα ειναι τεσσερεις τοιχοι?
Άβαταρ μέλους
By nEK
#719299 Στο ενα θα ειναι η πορτα στη μακρυα πλευρα, στο αλλο πιθανον στη κοντη. Παραθυρο το ενα θα εχει φυσιολογικο, το αλλο θα ανοιχτει νεο, στενο ψηλο μαλλον. Γυψοσανιδα χωρισμα, ντουλαπες χωριστες. Τωρα που αναφερθηκε, θα ηταν επιπλεον βολικο ενα καθετο ματ υαλοπετασμα μεταξυ των δωματιων στο χωρισμα για επιπλεον ενισχυση φωτος εκατερωθεν. Σκαριφημα δεν εχω, εχω δει κατι φωτογραφιες στο γουγλι.

Εικόνα

Εικόνα

Εικόνα

Εικόνα
Άβαταρ μέλους
By sknipper
#719937 Το μεγάλο δωμάτιο έχει άλλη χάρη αλλά αν γίνουν 2 δωμάτια 2 μέτρα πλάτους 3,8 μήκους με παράθυρο για φωτεινότητα και πόρτα με καλή διαρρύθμιση δεν είναι άσχημα.
Η πόρτα στην μακριά πλευρά μπορεί να είναι θέμα, ιδανικά θέλεις την πόρτα από την πλευρά του κρεβατιού άρα να χωράει το κρεβάτι από την ίδια πλευρά με την πόρτα και να μην είναι απέναντι (τότε η πόρτα τρώει πολύ χώρο στο μάτι). Αλλά ούτε και στη γωνία. Ιδανικά θέλεις να έχεις 2+ μέτρα από τη μία μεριά της πόρτας για το κρεβάτι και χώρο από την άλλη πλευρά για ντουλάπα ή γραφείο. Καλύτερα το κρεβάτι στο βάθος το γραφείο στο παράθυρο.
Άβαταρ μέλους
By Chris
#719938 Κανεις κι αυτο και εισαι ετοιμος :yahoo:

Εικόνα

Σοβαρα τωρα, ολα ειναι θεμα αρχικης διαρρυθμισης. Που βρισκονται παραθυρα, πορτες, διακοπτες κλπ. Δεν υπαρχει γενικη απαντηση, μονο βλεποντας λεπτομερες σχεδιο
Άβαταρ μέλους
By 224v
#719942 τα 2 μέτρα μου κάνουν οριακά για πλάτος wc, ξανασκεψου τι άλλες δυνατότητες υπάρχουν

< Note >