Για θέματα γενικού ενδιαφέροντος, εκτός μηχανοκίνητων...
Άβαταρ μέλους
By sknipper
#708830 Και τίποτα να μην έχει μείνει μέσα μπορεί να κάνεις ωραιότατη φλεγμονή. Ή αυτό που μπήκε μπορεί να έχει ήδη διαλυθεί από την μάχη με τον οργανισμό σου.
Αν έχεις κάνει συλλογή (πύον) τότε πρέπει να αδειάσει.
Καλά τα επιθέματα fucudin κλπ αλλά κάτι που μπορεί να λειτουργήσει καλά, πιο επιθετικό αν έχεις κάνει καλή κοκκινίλα και πονάει είναι να πάρεις χαπάκια αμοξίλ μεγάλα 1γραμμαρίου τα κάνεις νιανιά με νερό να γίνουν κατάπλασμα και το απλώνεις επάνω στην κοκκινίλα. Θα ξεραθεί εκεί και το αφήνεις για μια μέρα (μπορείς να το σκεπάσεις με γάζα αν θέλεις για να μην λερώνεις και να μην πέσει). Επανάληψη.
Άβαταρ μέλους
By Scotch
#708903
mjacob έγραψε:Το επίπεδο του site (ούτε καν να πληρώσουν για domain στο mail) και η προσέγγιση του θέματος (επικοινώνησε για να μαθεις τι παρέχει, "εθνική" my ass), είναι φάση lyoness και χειρότερα.
Ούτε τσάμπα να ήταν δεν θα έδινα τα στοιχεία μου.


Συμπίπτουν οι απόψεις μας. Θα τους τζάσω :s_howdy

Ωστόσο τα στοιχεία μου τα έχουν, επειδή είναι "δώρο" του νέου παρόχου ενέργειας (και τα παίρνουν από εκεί), απλά ήθελαν και της συζύγου γιατί αφορά 2 άτομα το δώρο. Τα 65 € θα ήταν για να προστεθούν και τα παιδιά και η διάρκεια να γίνει δύο χρόνια από ένα. Υπάρχουν δύο επιλογές δηλαδή: 1 έτος δωρεάν για εμένα και τη σύζυγο, ή 2 έτη με 65 € για όλους. Υπάρχει και η λύση να πάρω το δωρεάν πακέτο για τον πρώτο χρόνο και βλέπουμε, αλλά δεν ξέρω τι πρόσθετα στοιχεία θα ζητήσουν (για πλήρες φακέλωμα).
Άβαταρ μέλους
By Anonymous Founder
#708918 Όλες αυτές οι κάρτες είναι απλά απάτη, γιατί με αυτά τα λεφτά, δεν μπορείς να έχεις σοβαρές παροχές. Απλώς θα πετάξεις 65€ και όταν θα πας να την χρησιμοποιήσεις, θα πληρώσεις ό,τι πληρώνεις κανονικά ή ακόμη χειρότερα θα μπεις σε αναμονές όπως με τους συμβεβλημένους με τον ΕΟΠΥΥ.
Άβαταρ μέλους
By bujinkan
#708922 Τρίτη μέρα fucidin και σιγά σιγά δείχνει να υποχωρεί η φλεγμονή και το πρήξιμο ....για να δούμε ...έχουμε και το φαιζερ την Παρασκευή
ΥΓ από δω και πέρα όταν βγαίνω για ποδήλατο μόνο με τις κάλτσες του σκι που φτάνουν κάτω από το γόνατο ...

sony
Άβαταρ μέλους
By Ove20
#713533 Προσπαθώ μέσω του ΗΔΙΚΑ http://www.idika.gr/pfy/%ce%b7%ce%bb%ce ... cf%85.html να κλείσω ηλεκτρονικό ραντεβού αλλά δεν μου βγάζει τίποτα ότι και να βάλω. Ακόμα και με εύρος 6μηνου, άλλη ειδικότητα, Αττική κτλ. Δουλεύει αυτό ή τσάμπα ταλαιπωρούμαι?
Άβαταρ μέλους
By bujinkan
#714630 Μάλλον πρέπει να πάω να τσεκαριστω ..ποτέ δεν είχα προβλήματα πίεσης αλλά τώρα τελευταία που μετριέται στο σπίτι μονίμως η μικρή είναι από 8 έως 9. .βέβαια ίσως έχει να κάνει με το ότι λόγο του γνωστού μου προβλήματος που απέκτησα σαν παρενέργεια από το πρώτο ablation που έκανα δλδ μόνιμη κολπική ταχυκαρδία . Πλέον σε ήρεμη φάση η καρδιά μου δουλεύει στους 95 με 105 παλμούς .
Θα δω τον παθολόγο μου και μετά τον αρρυθμιολογο μου ,ο οποίος βέβαια μου είπε ότι 8 η μικρή δεν είναι κανένα θέμα . Πολλές φορές όμως βλέπω 9 η 9μιση .

sony
Άβαταρ μέλους
By PaNick67
#714632
bujinkan έγραψε:Μάλλον πρέπει να πάω να τσεκαριστω ..ποτέ δεν είχα προβλήματα πίεσης αλλά τώρα τελευταία που μετριέται στο σπίτι μονίμως η μικρή είναι από 8 έως 9. .βέβαια ίσως έχει να κάνει με το ότι λόγο του γνωστού μου προβλήματος που απέκτησα σαν παρενέργεια από το πρώτο ablation που έκανα δλδ μόνιμη κολπική ταχυκαρδία . Πλέον σε ήρεμη φάση η καρδιά μου δουλεύει στους 95 με 105 παλμούς .
Θα δω τον παθολόγο μου και μετά τον αρρυθμιολογο μου ,ο οποίος βέβαια μου είπε ότι 8 η μικρή δεν είναι κανένα θέμα . Πολλές φορές όμως βλέπω 9 η 9μιση .

sony

Να το τσεκαρεις με καρδιολογο, ασε τους παθολογους. Επισης μετρησε την καθημενος σε καρεκλα, τα χερια πανω στο τραπεζι σαν να ετοιμαζεσαι να φας και μετα την πρωτη μετρηση ασε να περασουν 2 λεπτα και ξαναμετρα. Αν βλεπεις πανω απο 80/130 και την δευτερη φορα πηγαινε σε γιατρο.
Άβαταρ μέλους
By bujinkan
#714633
Νίκος Παππάς έγραψε:
bujinkan έγραψε:Μάλλον πρέπει να πάω να τσεκαριστω ..ποτέ δεν είχα προβλήματα πίεσης αλλά τώρα τελευταία που μετριέται στο σπίτι μονίμως η μικρή είναι από 8 έως 9. .βέβαια ίσως έχει να κάνει με το ότι λόγο του γνωστού μου προβλήματος που απέκτησα σαν παρενέργεια από το πρώτο ablation που έκανα δλδ μόνιμη κολπική ταχυκαρδία . Πλέον σε ήρεμη φάση η καρδιά μου δουλεύει στους 95 με 105 παλμούς .
Θα δω τον παθολόγο μου και μετά τον αρρυθμιολογο μου ,ο οποίος βέβαια μου είπε ότι 8 η μικρή δεν είναι κανένα θέμα . Πολλές φορές όμως βλέπω 9 η 9μιση .

sony

Να το τσεκαρεις με καρδιολογο, ασε τους παθολογους. Επισης μετρησε την καθημενος σε καρεκλα, τα χερια πανω στο τραπεζι σαν να ετοιμαζεσαι να φας και μετα την πρωτη μετρηση ασε να περασουν 2 λεπτα και ξαναμετρα. Αν βλεπεις πανω απο 80/130 και την δευτερη φορα πηγαινε σε γιατρο.
Η μεγάλη είναι πάντα οκ από 10μισο έως 12 Μαξ ... Η μικρή παίζει από 8 έως 9.5 . Ξέρω να μετράω απλά αυτά τα απλά μηχανάκια δεν τα εμπιστεύομαι και πολύ

sony
Άβαταρ μέλους
By PaNick67
#714636 Τα μηχανακια αν ειναι μπρατσου και δεν ειναι τα πολυ φτηνα, ειναι σχετικα ακριβη. Διαφορες 0,3 του βαθμου δεν παιζουν ρολο. Το να δειχνει 9 και να εχεις 7,5 δυσκολο εκτος αν ειναι παλιο πολυ και αν ηταν ετσι θα ηταν και η "μεγαλη" πολυ χαμηλα
Άβαταρ μέλους
By bujinkan
#714640
Νίκος Παππάς έγραψε:Τα μηχανακια αν ειναι μπρατσου και δεν ειναι τα πολυ φτηνα, ειναι σχετικα ακριβη. Διαφορες 0,3 του βαθμου δεν παιζουν ρολο. Το να δειχνει 9 και να εχεις 7,5 δυσκολο εκτος αν ειναι παλιο πολυ και αν ηταν ετσι θα ηταν και η "μεγαλη" πολυ χαμηλα
Ένα omron καρπού
Εικόνα

sony
Άβαταρ μέλους
By PaNick67
#714642 Πριν 10 χρονια που ανακαλυψα την υπερτασικη φυση μου :lol: ο γιατρος μου τονισε να παρω μπρατσου πιεσομετρο, οχι καρπου. Δεν ξερω αν η τεχνολογια προοδευσε αυτα τα χρονια και τα καρπου ειναι εξισου αξιοπιστα, αλλα δοκιμασε και με ενα μπρατσου για λιγες μερες.
Άβαταρ μέλους
By bujinkan
#714643 Είμαι σε φίλο γιατρό και θα κάνουμε απευθείας σύγκριση του δικού μου με το δικό του για να δούμε αποκλίσεις . Θα ενημερώσω αργότερα

sony
Άβαταρ μέλους
By Ove20
#714644
Νίκος Παππάς έγραψε:Πριν 10 χρονια που ανακαλυψα την υπερτασικη φυση μου :lol: ο γιατρος μου τονισε να παρω μπρατσου πιεσομετρο, οχι καρπου. Δεν ξερω αν η τεχνολογια προοδευσε αυτα τα χρονια και τα καρπου ειναι εξισου αξιοπιστα, αλλα δοκιμασε και με ενα μπρατσου για λιγες μερες.


Πόσο είχες πίεση αν επιτρέπεται;
Άβαταρ μέλους
By PaNick67
#714646
Ove20 έγραψε:
Νίκος Παππάς έγραψε:Πριν 10 χρονια που ανακαλυψα την υπερτασικη φυση μου :lol: ο γιατρος μου τονισε να παρω μπρατσου πιεσομετρο, οχι καρπου. Δεν ξερω αν η τεχνολογια προοδευσε αυτα τα χρονια και τα καρπου ειναι εξισου αξιοπιστα, αλλα δοκιμασε και με ενα μπρατσου για λιγες μερες.


Πόσο είχες πίεση αν επιτρέπεται;

Οταν το ανακαλυψα; Ειχα 90/190, αισθανομουν μια χαρα και ελεγα το πιεσομετρο χαλασμενο :lol: