Forum για τη Formula 1
Άβαταρ μέλους
By JarnoT
#700421 6/6 από mikeerfol, στον 1ο αγώνα, αν είναι δυνατόν.. :s_thumbsup
Άβαταρ μέλους
By STK
#703074 Παίδες είναι πολύ νωρίς ακόμα αλλά έχω την εντύπωση πως το ότι ποστάρουμε πλέον μετά τα FP3, μας "περιορίζει" σε επιλογές με αποστέλεσμα να ποστάρουμε όλοι σχεδόν τα ίδια, με μικρές αλλαγές.
Βέβαια αυτό μπορεί να οδηγήσει σε ακόμη πιο σφιχτό πρωτάθλημα, στυλ ενιαίο.
Γνώμες;
Άβαταρ μέλους
By JarnoT
#703181 Ισχύει ότι λίγο πολύ ανακυκλώνονται 7-8 ονόματα στην 6άδα, 4 στο βάθρο και μόλις ..2 στην πρώτη 2άδα.
Συμφωνώ ότι με προβλέψεις πριν το FP3 ίσως στην 6άδα έμπαιναν και άλλες 2-3 επιλογές, ωστόσο αυτό θα γινόταν για τα 5-6 πρώτα GP. Μετά θα είχαμε το ίδιο στένεμα επιλογών.
Εκτιμώ ότι στην παρούσα φάση, με παρόμοιες επιλογές, θα χάσουμε τις 1-2 εκπλήξεις που θα μπούνε 6άδα :iconcool:
Δηλ δεν το βλέπω απαραιτήτως κακό ότι δηλώνουμε μετά τα FP3. Θα μας οδηγήσει αυτό και σε ομαδικούς κουβάδες :lol:

ΥΓ1 Αλλά τι μιλάω εγώ, που ξέχασα να δηλώσω.. :lipsealed:
ΥΓ2 Αφού έφτασε η φάση ακόμη κι ο Geo να μη δηλώνει τον FA στην 6άδα, τι συζητάμε για ποικιλία;
Άβαταρ μέλους
By ripper
#703185 Ειναι η δυναμικότητα των μονοθεσίων κυρίως και όχι το FP3.
Πέρυσι ο Albon δεν πήγαινε καλά και μετά τους 2 πρώτους γινόταν σφαγή μεταξύ 5 ομάδων, όποτε το 4, 5, 6 ήταν πολύ ανοιχτά.
Φέτος οι 4 είναι στάνταρ και για τις άλλες 2 θέσεις παίζουν μόνο ΜcLaren και Ferrari μέχρι στιγμής.
Άβαταρ μέλους
By Geo f1
#703355
JarnoT έγραψε:ΥΓ2 Αφού έφτασε η φάση ακόμη κι ο Geo να μη δηλώνει τον FA στην 6άδα, τι συζητάμε για ποικιλία;

Τον εβαλα fastest lap στο Μπαχρειν για το καλο..Αλλα δεν τραβαει η τσαχπιν :s_biggrin
Άβαταρ μέλους
By JarnoT
#703913 GP EMILIA ROMAGNA - RESULTS

POLE
Εικόνα

FASTEST LAP
Εικόνα

RACE
Εικόνα

Εικόνα
Εικόνα
Εικόνα
Άβαταρ μέλους
By JarnoT
#706209 GP PORTUGAL - RESULTS

POLE
Εικόνα

FASTEST LAP
Εικόνα

RACE
Εικόνα
Εικόνα
Εικόνα
Εικόνα
Άβαταρ μέλους
By JarnoT
#706211 Παραλίγο πάλι 6/6 ο mikeerfol. :s_howdy
Λυπήσου μας!
Άβαταρ μέλους
By ripper
#706302
mikeerfol έγραψε:Όντως, Δάσκαλε των βουντού :s_yes


Φοβερό το βουντού με τον FL για να μου κλέψεις την νίκη.
Και αντί να διαμαρτύρομαι εγώ διαμαρτύρεται ο Χορνερακος :lol: :rant:
Άβαταρ μέλους
By Corto Maltese
#707873 Μετά από χρόνια στο διαγωνισμό το 1,2,3,4,5,6 μου βγήκαν 1,2,3,4,5,7 και η παράγκα θάβει τα αποτελέσματα :rant:
Άβαταρ μέλους
By JarnoT
#707897
Corto Maltese έγραψε:Μετά από χρόνια στο διαγωνισμό το 1,2,3,4,5,6 μου βγήκαν 1,2,3,4,5,7 και η παράγκα θάβει τα αποτελέσματα :rant:

:lol:
Η παράγκα ήταν στα pit stop για αναβάθμιση με ημι-συνθετικό μπόλι τύπου Astra. Το μπόλιασμα πέτυχε, έρχονται λοιπόν και τα αποτελέσματα.
Αν και καθόλου δε θα με εκπλήξει να έχει βρεθεί κανας mikeerfol με 1,2,3,4,5,6 και τα πάντα όλα και να κλέψει την πρωτιά. Λέω εγώ, δεν ξέρω.. :innocent:
Άβαταρ μέλους
By JarnoT
#707903 GP SPAIN - RESULTS

POLE
Εικόνα

FASTEST LAP
Εικόνα

RACE
Εικόνα
Εικόνα
Εικόνα
Εικόνα
Άβαταρ μέλους
By JarnoT
#707904 Τελικά, τίποτα δεν εμπόδισε την Haas του Corto να γράψει την 1η νίκη για φέτος :metalo:

Αυτό που φέτος έχει ενδιαφέρον είναι η πρόβλεψη του Fastest Lap. Μάλλον πρέπει να αλλάξουμε τη λογική υπολογισμού του γιατί σχεδόν σε κάθε αγώνα έχουμε μερικούς καμικάζι να τον προσπαθούν στον τελευταίο γύρο με φρέσκα λάστιχα.