Για τα πρωταθλήματα πίστας, GP2/GP3, IndyCar, WTCC, BTCC, Le Mans και άλλα
Άβαταρ μέλους
By Corto Maltese
#702142 Με δείγμα 4 αγώνων ως τώρα, νομίζω ότι πλέον η Formula E έχει φτάσει σε πολύ ικανοποιητικό σημείο, άνετα κάποιος ξοδεύει τη μία ώρα που διαρκεί ένας αγώνας. 4 γερμανικοί γίγαντες, τα 2 μεγάλα γαλλικά γκρουπ, η πρωτοπόρος Jaguar, η Mahindra και οι κλασσικοί ιδιώτες του χώρου (Virgin, Venturi) έχουν φτιάξει ένα πολύ καλό και κλειστό γκριντ και πολύ καλούς αγώνες.

Συνιστώ.
Άβαταρ μέλους
By Corto Maltese
#702910 Πέρσι πρακτικά έγινε μαζεμένο καλοκαιριάτικα στο Βερολίνο και δεν το είδα. Σε σχέση με πρόπερσι βλέπω καλύτερο θέαμα και αρκετά μεγαλύτερο πρεστίζ νομίζω. Πλέον παίζουν βαριά χαρτιά και οι αγώνες είναι πολύ κλειστοί (είδα και τους 4). Σταμάτησαν τα γελοία πιτ στοπ με αλλαγή αυτοκινήτου και το energy boost με χάσιμο 2-3" είναι πολύ καλό γιατί πλέον είναι πάρα πολύ σπάνιο να σου περισσεύει αυτός ο χρόνος σίγουρα κάποια/ες θέση θα χάσεις.

Είναι και 45'+1 γύρος, μάξιμουμ μία ώρα. Μια χαρά.
Άβαταρ μέλους
By Anonymous Founder
#702915 Εγώ είχα δει κάποια E-prix πρόπερσι. Το θέαμα δεν ήταν κακό, αφού δεν είχαν τις αλλαγές μονοθεσίου που μου φαινόταν εντελώς λάθος, είχε όντως βελτιωθεί πολύ. Αλλά ακόμη δεν το βρίσκω ικανοποιητικό, θα ήθελα πιο δυνατά μονοθέσια. Πολλές πίστες επίσης δεν έδιναν ωραίο θέαμα.
Άβαταρ μέλους
By Corto Maltese
#702920 Είναι πολύ στενές και 90 μοίρες στροφές κατά 80%, είναι αλήθεια αυτό
Άβαταρ μέλους
By Corto Maltese
#704557 Μικέ ήμουν έξω και δεν είδα. Να τηρήσω σιγή ασυρμάτου μέχρι να το δω όλο στους φλεγόμενους τροχ0ύς;
Άβαταρ μέλους
By mikeerfol
#704571
Corto Maltese έγραψε:Μικέ ήμουν έξω και δεν είδα. Να τηρήσω σιγή ασυρμάτου μέχρι να το δω όλο στους φλεγόμενους τροχ0ύς;


Ναι.
Άβαταρ μέλους
By Corto Maltese
#721111 Έχουμε κανένα στρημ;
Άβαταρ μέλους
By Corto Maltese
#721112 ΟΚ, τσι Πόπης
Άβαταρ μέλους
By ripper
#801377 Πρώτος αγώνας για φέτος στο Mexico αλλά δεν βλέπω να μπορούμε να το δούμε κάπου εύκολα.
Pole ο Di Grassi με την Μαχιντρα
Άβαταρ μέλους
By Corto Maltese
#801426 Πολύ περίεργα τα φετινά μονοθέσια, σα powerboats είναι. Το καλό είναι ότι έγιναν κανονικά open wheelers.