Φορουμ για τον υποψήφιο ή αναποφάσιστο αγοραστή, καινούριου ή μεταχειρισμένου
Άβαταρ μέλους
By dimviii
#702890 clio απο εμενα.Στα χρηματα αυτα ειναι το καλυτερο γιαμενα.
1,5 dci clio γιατι δεν κοιτας?
Άβαταρ μέλους
By Geralt
#702893 Έχω το κορσακι το 1.0/90 και ο κουμπάρος μου το 1.4/90. Το δικό μου είναι του '15, το άλλο του '18
Το τουρμπισο είναι σαφώς πιο σπιρτοζικο, έχει 6αρι κιβώτιο έναντι του άλλου που έχει 5αρι και καλύτερη κατανάλωσή. Είναι επίσης ελαφρύτερο
Το ατμοσφαιρικό έχει καλύτερη ανάρτηση και οθόνη με android auto/car play
Κοινό μειονέκτημα και των 2, το ελαφρύ τιμόνι
Άβαταρ μέλους
By alexm
#702954 Ζόρζ το κορσα είναι αρκουντως γρήγορο με τον 14αρι Τούρμπο και το 6αρι κιβώτιο
(το έχω και για αυτό το λέω).
Επίσης βγαίνει ακριβώς ίδιο από την μάνα του στα 150 άλογα με διαφορετική χαρτογράφηση (και με 120 στο μεριβα). Πολλοί κάτοχοι του 100αριου έχουν προχωρήσει σε κονσέρβα για να το κάνουν 150 (bluefin κτλ). Το ατμοσφαιρικό είναι τάφος.

Πριν από αυτό είχαμε ένα mk7 fiesta 1.4 το οποίο μου φαίνεται η μέρα με την νύχτα σε θέμα επιδόσεων.

Ακόμη να ξες ότι τα corsa e με οθόνη χωρίς φυσικά κουμπιά από κάτω της δεν έχουν aa/CarPlay (που και αυτό γίνεται άνετα retrofit με κόστος γύρω στο 500αρι αν θυμάμαι καλά).
Άβαταρ μέλους
By alexm
#703141 Ε καλά και το Clio και κυρίως το fiesta το ίδιο μέτρια είναι μέσα.
Έτσι και αλλιώς δε μιλάμε για καμία 5αρα, απλά φτηνά σουπερμινι είναι όλα τους.
Άβαταρ μέλους
By Zorz
#705093 :hmmm:

Εικόνα

Μοντέλο 8ετίας, με λιγότερα από 13500Κm. To παράδοξο είναι ότι έχει περάσει από 3 ιδιοκτήτες, με τον τελευταίο να το έχει από το καλοκαίρι του 2016. Στοιχηματίζω ότι ήταν pre-reg (πινακιδωμένο, με την αντιπροσωπεία ως 1ο όνομα), αυτό συνηγορεί ότι η 1η άδεια κυκλοφορίας βγήκε μήνα Μάρτιο (που αλλάζουν έτος οι πινακίδες εδώ). Κι εκεί είναι που αρχίζουν τα περίεργα, στα 3 χρόνια που πέρασε 1η φορά ΚΤΕΟ έκανε λιγότερα από 1000 χιλιόμετρα. :dizzy:
Άβαταρ μέλους
By Anonymous Founder
#705094 Πολύ λίγα χιλιόμετρα έστω και με 2 ιδιοκτήτες. Να έχει κάνα πρόβλημα που δεν μπορεί να λύσει το συνεργείο και το επιστρέφουν στην εγγύηση;