Για θέματα γενικού ενδιαφέροντος, εκτός μηχανοκίνητων...
Άβαταρ μέλους
By George_Prix
#701651
Anonymous Founder έγραψε:Τι έγινε, δεν κατάλαβα. Πόσο είχες αγοράσει; Έχεις βάλει πολλά στην Πειραιώς;


Επεσε παλι ΧαιΦαι μου. Τοσα χρονια ενα καλο μου ειχε μεινει... Δε ζουσα καμια καλη ζωη, αλλα ποτε δε χρωστουσα σε κανεναν. Ουτε σε καρτες, ουτε σε λογαριασμους, ουτε στο δημοσιο, ουτε σε φιλους. Αφου χθες εφτασα στο σημειο να σηκωσω απο το ΑΤΜ με την πιστωτικη ενα χιλιαρικο μετρητα (που ΔΕΝ ειχα) και στο αλλο δευτερολεπτο να βαλω στο ιδιο ΑΤΜ τη χρεωστικη και να τα κανω καταθεση στον τραπεζικο λογαριασμο... Και 1 λεπτο αργοτερα να εχω αγορασει απο το κινητο πριν καν καβαλησω το μηχανακι για να φυγω... Καταλαβαινεις το βαθμο της καταντιας μου.

Αυτο ηταν. Μεγαλυτερη χοντραδα επειδη το πιστευω δε γινεται να κανω στο μελλον. Οσα μου πηραν μου πηραν. Σε καλη τους μερια να τα βαλουνε.
Άβαταρ μέλους
By PeterPan
#702885 Τί γινεται με τα crypto?

Χαμός τις τελευταίες ημέρες!

Μπήκα στο Doge και χτύπησα μεταξύ άλλων 200% σήμερα... Τα έβγαλα στο 200%, αλλά αυτό ακόμα εκεί...

< >
Άβαταρ μέλους
By markvag
#703473
PeterPan έγραψε:Τί γινεται με τα crypto?


< >


Μία φούσκα που ετοιμάζεται... :inlove: :lol:
Άβαταρ μέλους
By GTS
#703506 Aρχες Γεναρη ηταν 20ε και τωρα ειναι 3.35. Αν προλαβεις μεχρι την επομενη ανακεφαλαιωση μπορει να βγαλεις κατι αλλα τελειως στην τυχη γιατι δεν ξερεις τι ακριβως θελουν να κανουν.
Άβαταρ μέλους
By PeterPan
#703509
markvag έγραψε:
PeterPan έγραψε:Τί γινεται με τα crypto?


< >


Μία φούσκα που ετοιμάζεται... :inlove: :lol:

δε λες ψέματα...

έχω έναν συνάδελφο που χτύπησε 300.000€ κέρδος, τα έχει περασμένα σε ledger για να μην χακαριστεί κτλ.

το θέμα είναι ποιος θα προλάβει να γελάσει και ποιος θα κλάψει...

Το doge περιμένουν να πάει 0,55€.

Όσο ο κόσμος δε μπορεί να πάει σε καζίνο, παίζει κρύπτο. Επίσης έχω την εντύπωση πως όλη η Σαουδική Αραβία στα κρύπτο παίζει τα λεφτά της
Άβαταρ μέλους
By markvag
#703624
PeterPan έγραψε:
Όσο ο κόσμος δε μπορεί να πάει σε καζίνο, παίζει κρύπτο.



Αααακριβώς...
Άβαταρ μέλους
By GTS
#703843
GTS έγραψε:https://www.capital.gr/epixeiriseis/3540479/me-265-ekat-euro-i-paulson-co-sto-18-62-tis-peiraios-meta-tin-amk


1,8e σημερα στο 1,15 αγοραζουν οι μεγαλοι επενδυτες οποτε λογικα θα πλησιασει αυτο το ποσο.
Άβαταρ μέλους
By mousatos
#703844 "Το ποσοστό του 40,27% προκύπτει από τους επενδυτές που θα πάρουν μέρος στην αύξηση (39,02%) και από τους παλαιούς μετόχους πριν από την αύξηση (1,25%)." , κατραπακιά ?

Το ερώτημα είναι πότε και αν θα ανέβει στα 4e.
Άβαταρ μέλους
By Anonymous Founder
#703864 Η Πειραιώς είναι το χαρακτηριστικό παράδειγμα (μαζί με την Eurobank επίσης), πώς στις πλάτες των φορολογουμένων παίζεται ένα παιχνίδι με μόνους κερδισμένους μια χούφτα ανθρώπων. Το ΤΧΣ έδωσε ένα βουνό χρήματα το χειμώνα στην Πειραιώς, και θα δώσει κι άλλα τώρα. Και στο τέλος, η τράπεζα αν και έχει πληρωθεί με κρατικό χρήμα πολλάκις, θ'ανήκει σε ιδιώτες, που θα έχουν πληρώσει ΚΛΑΣΜΑ από αυτά που έχει βάλει το Δημόσιο!
Παράλογο; Μα όχι, απλώς ο σύγχρονος καπιταλισμός!
Άβαταρ μέλους
By GTS
#703868
Anonymous Founder έγραψε:Η Πειραιώς είναι το χαρακτηριστικό παράδειγμα (μαζί με την Eurobank επίσης), πώς στις πλάτες των φορολογουμένων παίζεται ένα παιχνίδι με μόνους κερδισμένους μια χούφτα ανθρώπων. Το ΤΧΣ έδωσε ένα βουνό χρήματα το χειμώνα στην Πειραιώς, και θα δώσει κι άλλα τώρα. Και στο τέλος, η τράπεζα αν και έχει πληρωθεί με κρατικό χρήμα πολλάκις, θ'ανήκει σε ιδιώτες, που θα έχουν πληρώσει ΚΛΑΣΜΑ από αυτά που έχει βάλει το Δημόσιο!
Παράλογο; Μα όχι, απλώς ο σύγχρονος καπιταλισμός!


Oι πραγματικοι κερδισμενοι ειναι αυτοι που πηραν τα δανεια και δεν τα πληρωσαν. Οι επενδυτες σε μετοχες μπορει να κερδισουν μπορει και οχι ( ποιος ξερει ποσα μαυρα δανεια εχει ακομα) αυτοι ομως που εχουν τα δανεια και τα εκαναν μαυρα και σε μερικες περπτωσεις σπαταλησαν 100αδες εκατομυρια ηδη εχουν περασει μια χαρα. Μην εκπλαγεις αν σε αυτους τους μεγαλους οφειλετες ειναι εργοδοτες ατομων που γνωριζεις.

Οι ιδιωτες που λες οπως ο Πολσον και ο Μυστακιδης αν δεν εχουν καποια εσωτερικη πληροφορηση ειναι τρελλοι (γνωμη μου) που βαζουν αυτα τα χρηματα που βαζουν στην Πειραιως. Στην περιπτωση Πολσον βαζει εκαντονταδες εκατομυρια δεν ειναι μικρο ποσο, αυτη ειναι η ιδεα του δινεις ενα κινητρο να βαλει αυτα τα χρηματα. Ακομα και αν πιστευεις (με τι αραγε γνωσεις μπορεις να προσδιορισεις την αξια της Πειραιως) οτι του της δινουν με εκπτωση απλα σου λεω οτι αν πραγματι ηταν τζαμπα θα υπηρχαν πολλοι αλλοι ενδιαφερομενοι και οι τιμες θα ανεβαιναν. Στην πραξη δεν υπαρχουν ομως γιατι οπως ειπα ποιος ξερει τι μαυριλα υπαρχει ακομα εκει μεσα.