Ενότητα για τους κατασκευαστές γενικά
Άβαταρ μέλους
By NiTse
#686571
Jason Bourne έγραψε:ΜΚ2 του 2006 και απροβλημάτιστο 14+ χρόνια παρακαλώ...

Με τον 1,6 mpi;;
Άβαταρ μέλους
By NiTse
#686741 Και μένα το πρώτο μου καινούργιο αυτοκίνητο μετά το στρατό ήταν. Αγορασμενο τον Ιούνιο του 2006 έκδοση σπορτ χωρίς esp δυστυχώς. Το κράτησα μέχρι το καλοκαίρι του 2010 και το έδωσα στην αδερφή μου που το έχει μέχρι σήμερα. Από εμφάνιση όσο περνάνε τα χρόνια το εκτιμώ όλο και περισσότερο ενώ ο συνδυασμός του κοντού κιβωτίου με τον οχταβαλβιδο ειδικά μέσα στην πόλη με έκανε να νομίζω ότι οδηγούσα κάτι πολύ γρηγοροτερο.
Άβαταρ μέλους
ByDeleted User 2
#687553 Πως τα έφερε όμως η τύχη ε; Να βρεθώ από το πουθενά με Seat Leon ΜΚ3... :lol:

Έχω ενθουσιαστεί. Δεν το κρύβω. Το έχω δύο μήνες, Leon TSi 1.5/130ps. Το πήρα κοψοχρονιά, όλα έγιναν μπαμ-μπαμ. Ένα τελευταίο ασημί είχε μείνει τελωνείο, το άρπαξα. Το αυτοκίνητο τα σπάει. Έκανα τρελή μετάβαση και τα έχω δει όλα... :lol:

Ψάχνω αφορμές για να βολτάρω στις ερημιές της Αττικής... :lol:

Ο εξουσιοδοτημένος έμπορος έκανε μία κουτσουκέλα στο αυτοκίνητο (πριν την παραλαβή), αλλά εντάξει δεν θα αφήσω να μου χαλάσει την διάθεση.
Άβαταρ μέλους
By drdino
#687555 Μεγειά!

Ποιό Leon είναι αυτό, το τελευταίο; (μάλλον, γιατί δεν θυμάμαι να βγαίνει με 130 άλογα)
Άβαταρ μέλους
By Ove20
#687556
Storm έγραψε:
Ο εξουσιοδοτημένος έμπορος έκανε μία κουτσουκέλα στο αυτοκίνητο (πριν την παραλαβή), αλλά εντάξει δεν θα αφήσω να μου χαλάσει την διάθεση.


Τι κουτσουκέλα?
Άβαταρ μέλους
ByDeleted User 2
#687559
Ove20 έγραψε:
Storm έγραψε:
Ο εξουσιοδοτημένος έμπορος έκανε μία κουτσουκέλα στο αυτοκίνητο (πριν την παραλαβή), αλλά εντάξει δεν θα αφήσω να μου χαλάσει την διάθεση.


Τι κουτσουκέλα?


Έβαλε στο "πόδι" τους ανιχνευτές παρκαρίσματος πάνω στο προφυλακτήρα. Και ίσως είχε και τσιγαράκι στο στόμα αν κρίνω από την "τσαπατσοδουλειά".

Με λίγα λόγια πήγε και τρύπησε όπου βρήκε... με το μάτι.
Άβαταρ μέλους
By Giuseppe Busso
#687564
drdino έγραψε:Μεγειά!

Ποιό Leon είναι αυτό, το τελευταίο; (μάλλον, γιατί δεν θυμάμαι να βγαίνει με 130 άλογα)



Έβγαινε με 2 ιπποδυνάμεις ο 1.5 tsi.
Με 130 και με 150 ίππους.
Και μάλιστα έχει και Cylinder on Demand.

Εικόνα

Να'μαι και εγώ συνάδελφε.
Άβαταρ μέλους
By postruck
#687581
Storm έγραψε:
Ove20 έγραψε:
Storm έγραψε:
Ο εξουσιοδοτημένος έμπορος έκανε μία κουτσουκέλα στο αυτοκίνητο (πριν την παραλαβή), αλλά εντάξει δεν θα αφήσω να μου χαλάσει την διάθεση.


Τι κουτσουκέλα?


Έβαλε στο "πόδι" τους ανιχνευτές παρκαρίσματος πάνω στο προφυλακτήρα. Και ίσως είχε και τσιγαράκι στο στόμα αν κρίνω από την "τσαπατσοδουλειά".

Με λίγα λόγια πήγε και τρύπησε όπου βρήκε... με το μάτι.

:rant: classic greek mastoras... :tomato:
Καλως ήρθες storm και καλοτάξιδο το leon.
Άβαταρ μέλους
By Anonymous Founder
#687589
Giuseppe Busso έγραψε:
drdino έγραψε:Μεγειά!

Ποιό Leon είναι αυτό, το τελευταίο; (μάλλον, γιατί δεν θυμάμαι να βγαίνει με 130 άλογα)



Έβγαινε με 2 ιπποδυνάμεις ο 1.5 tsi.
Με 130 και με 150 ίππους.
Και μάλιστα έχει και Cylinder on Demand.

Εικόνα

Να'μαι και εγώ συνάδελφε.

Αττικό Άλσος;
Άβαταρ μέλους
ByDeleted User 2
#687611
Giuseppe Busso έγραψε:
drdino έγραψε:Μεγειά!

Ποιό Leon είναι αυτό, το τελευταίο; (μάλλον, γιατί δεν θυμάμαι να βγαίνει με 130 άλογα)



Έβγαινε με 2 ιπποδυνάμεις ο 1.5 tsi.
Με 130 και με 150 ίππους.
Και μάλιστα έχει και Cylinder on Demand.

Εικόνα

Να'μαι και εγώ συνάδελφε.


Έλα ρε φίλε! Το έχουμε και στο ίδιο χρώμα;;;;
Καλά, το δικό σου είναι τούμπανο... :lol: :metalo:

Επιβεβαιώνω και εγώ ότι ο 1.5 δουλεύει και δικύλινδρο όποτε διαπιστώνει χαλαρή οδήγηση. Βγάζει και μήνυμα στην οθόνη που αναγράφει ότι δουλεύει δικύλινδρο και ότι είναι σε eco mode.

Πάντως το αυτοκίνητο τα σπάει. Τα συνδυάζει όλα από πολύ καλά μέχρι άριστα. Εγώ δεν έχω βρει (ακόμη) κάποιο ψεγάδι.

Σε κάποιο επόμενο post θα αναφέρω τι με έχουν ενθουσιάσει στο αυτοκίνητο.
Άβαταρ μέλους
ByDeleted User 2
#687612
postruck έγραψε:
Storm έγραψε:
Ove20 έγραψε:
Storm έγραψε:
Ο εξουσιοδοτημένος έμπορος έκανε μία κουτσουκέλα στο αυτοκίνητο (πριν την παραλαβή), αλλά εντάξει δεν θα αφήσω να μου χαλάσει την διάθεση.


Τι κουτσουκέλα?


Έβαλε στο "πόδι" τους ανιχνευτές παρκαρίσματος πάνω στο προφυλακτήρα. Και ίσως είχε και τσιγαράκι στο στόμα αν κρίνω από την "τσαπατσοδουλειά".

Με λίγα λόγια πήγε και τρύπησε όπου βρήκε... με το μάτι.

:rant: classic greek mastoras... :tomato:
Καλως ήρθες storm και καλοτάξιδο το leon.


Σε ευχαριστώ φίλε μου!...

Το άσχημο (για μένα) με αυτή την τσαπατσοδουλειά είναι ότι δεν θέλω να έχω πάρε/δώσε με τα συνεργεία τους. Όταν παραδίδουν καινούριο αυτοκίνητο με τέτοια τοποθέτηση εμένα κάτι μου δείχνει. Καθαρά προσωπική θέση αυτή. Οπότε service σε άλλο εξουσιοδοτημένο συνεργείο και μετά την 4ετία σε κάποιο εξειδικευμένο.