Για θέματα γενικού ενδιαφέροντος, εκτός μηχανοκίνητων...
Άβαταρ μέλους
By axel12p
#687432
markvag έγραψε:
axel12p έγραψε:
markvag έγραψε:...όσο και από τον κάθε παπάρα με τα μαλακισμένα επιχειρήματα (τα ήθελε, τί έκανε εκεί, γιατί δεν έκανε καταγγελία, κτλ), με μπόνους το ότι το ενδεχόμενο να καταστραφεί ότι έχτιζε για χρόνια είναι σχεδόν βέβαιο.

Αν θεωρείς ότι η καριέρα είναι πάνω από όλα, τότε αυτή την συμβουλή να δώσεις στα παιδιά σου. Να πηγαίνουν με την θέληση τους στα δωμάτια των ανωτέρων τους που τους την πέφτουν και να μην μιλάνε αν συμβεί κάτι παρά την θέληση τους, για να μην καταστραφεί η καριέρα τους...


Φυσικά και δεν είπα κάτι τέτοιο, αλλά δεν πειράζει, καλή καρδιά. Ο καθένας διαβάζει ό,τι θέλει.

Το κάνω και quote για να μείνει η συμβουλή.

Βασικά και εγώ έκανα quote για να μείνει το "παπάρας" (όχι για πρώτη φορά) και "μαλακισμένα επιχειρήματα" για τον καθένα που έχει διαφορετική άποψη από εσένα. Ομολογώ ότι παραφέρθηκα και ήμουν υπερβολικός στην απάντηση μου. Δυστυχώς παρασύρθηκα και έπεσα στο επίπεδο σου... :(
Άβαταρ μέλους
By axel12p
#687433 Και εμένα κατευθείαν γήπεδο μου θύμισε η φάση.

Έχουν κυκλοφορήσει και οι σχετικές φωτογραφίες!
Εικόνα
Άβαταρ μέλους
By markvag
#687530
axel12p έγραψε:Βασικά και εγώ έκανα quote για να μείνει το "παπάρας" (όχι για πρώτη φορά) και "μαλακισμένα επιχειρήματα" για τον καθένα που έχει διαφορετική άποψη από εσένα. Ομολογώ ότι παραφέρθηκα και ήμουν υπερβολικός στην απάντηση μου. Δυστυχώς παρασύρθηκα και έπεσα στο επίπεδο σου... :(


Σωστά, δεν είναι παπάρας όποιος στοχοποιεί το θύμα βιασμού. Λάθος μου.

Δεν θα ξαναπέσω σε αυτό το επίπεδο.

Over and out
Άβαταρ μέλους
By Giuseppe Busso
#687575 Εικόνα

Ο Δήμος Σφακίων ευχαριστεί δημοσίως τον εφοπλιστή,επιχειρηματία και πρόεδρο ΠΑΕ Ολυμπιακός κ.Βαγγέλη Μαρινάκη ο οποίος υστερα απο αιτημα μας και χωρίς δεύτερη σκέψη προσφερθηκε να χορηγήσει εξ ολοκλήρου τη κατασκευή αιθουσας στο 6/ θεσιο δημοτικο σχολείο Βουβά.
Η παραπάνω αιθουσα 40 τ.μ αποτελούσε για χρόνια αίτημα γονέων, εκπαιδευτικών και μαθητών του σχολείου μας, και θα φιλοξενεί το τμήμα του ολοημέρου κατά κύριο λόγο αλλά θα αποτελεί κ χώρο διεξαγωγής σχολικών εκδηλώσεων που μέχρι προτεινως πραγματοποιούνταν σε ακατάλληλο από υγειονομικής και παιδαγωγικής πλευράς χώρο.
Είναι μεγάλη η χαρά μας ,για την πράξη αγάπης και προσφοράς προς τα παιδιά μας,από το Σφακιανής καταγωγής επιχειρηματία.
Εύχομαι να αποτελέσει παράδειγμα προς μίμηση, σε μια εποχή που ο εθελοντισμός κ η προσφορά προς το συνάνθρωπο παίρνουν άλλη αξία.
Εκ μέρους του δημοτικού συμβουλίου, γονέων,εκπαιδευτικών και μαθητών μεταφέρω τις θερμές μας ευχαριστίες προς το πρόσωπό του κ.Μαρινακη και εύχομαι στους μαθητές του σχολείου μας, να απολαύσουν τις διδακτικές ώρες στο καινούριο τους περιβάλλον!
Αφροδίτη Σφηνιά
Αντιδήμαρχος Παιδείας Σφακίων


https://www.facebook.com/DimosSfakion/p ... 570987866/

Ο πρώτος πολίτης της χώρας, είναι παρών όπου αυτή την χρειάζεται :iconcool:
Άβαταρ μέλους
By g8777
#687579 Μπουσσε

γκουγκλαρε "Αφροδιτη Σφηνια", βαλε μας τι βρηκες και γραψε με μεγεθος γραμματοσειρας 224 και εντονη γραφη

"ΖΜΠΡΩΞΕ ΒΑΓΓΕΛΑ ΖΜΠΡΩΞΕΕΕΕΕ"

Κλεινεις με το :metalo: emoticon.

Αυτο Μπουσσε ονομαζεται τηλεκπαιδευση.
Άβαταρ μέλους
By Serf
#687585 Να τα παίρνει κανείς (τα από εγκληματίες) ή να μην τα παίρνει; Φιλοσοφικό ερώτημα που απασχολεί εδώ και δεκαετίες: https://qz.com/1706647/is-it-ever-ok-to ... y-epstein/

< Note >
Άβαταρ μέλους
By Anonymous Founder
#687587
Serf έγραψε:Κοντέινερ έκανε δώρο στην περιοχή καταγωγής του;;;

Θα του είχε περισσέψει από κάνα καράβι... :s_laughat
Άβαταρ μέλους
By Ove20
#687608
Serf έγραψε:Κοντέινερ έκανε δώρο στην περιοχή καταγωγής του;;;

< Note >


Αυτό ακριβώς. Κοντέινερ; :s_rofl
Άβαταρ μέλους
By markvag
#687627
Giuseppe Busso έγραψε:Εικόνα

Ο Δήμος Σφακίων ευχαριστεί δημοσίως τον εφοπλιστή,επιχειρηματία και πρόεδρο ΠΑΕ Ολυμπιακός κ.Βαγγέλη Μαρινάκη ο οποίος υστερα απο αιτημα μας και χωρίς δεύτερη σκέψη προσφερθηκε να χορηγήσει εξ ολοκλήρου τη κατασκευή αιθουσας στο 6/ θεσιο δημοτικο σχολείο Βουβά.
Η παραπάνω αιθουσα 40 τ.μ αποτελούσε για χρόνια αίτημα γονέων, εκπαιδευτικών και μαθητών του σχολείου μας, και θα φιλοξενεί το τμήμα του ολοημέρου κατά κύριο λόγο αλλά θα αποτελεί κ χώρο διεξαγωγής σχολικών εκδηλώσεων που μέχρι προτεινως πραγματοποιούνταν σε ακατάλληλο από υγειονομικής και παιδαγωγικής πλευράς χώρο.
Είναι μεγάλη η χαρά μας ,για την πράξη αγάπης και προσφοράς προς τα παιδιά μας,από το Σφακιανής καταγωγής επιχειρηματία.
Εύχομαι να αποτελέσει παράδειγμα προς μίμηση, σε μια εποχή που ο εθελοντισμός κ η προσφορά προς το συνάνθρωπο παίρνουν άλλη αξία.
Εκ μέρους του δημοτικού συμβουλίου, γονέων,εκπαιδευτικών και μαθητών μεταφέρω τις θερμές μας ευχαριστίες προς το πρόσωπό του κ.Μαρινακη και εύχομαι στους μαθητές του σχολείου μας, να απολαύσουν τις διδακτικές ώρες στο καινούριο τους περιβάλλον!
Αφροδίτη Σφηνιά
Αντιδήμαρχος Παιδείας Σφακίων


https://www.facebook.com/DimosSfakion/p ... 570987866/

Ο πρώτος πολίτης της χώρας, είναι παρών όπου αυτή την χρειάζεται :iconcool:



:s_rofl :s_rofl Ρε Μπούσσε! Μην κάνεις σαν τους ανύπαρκτους Ινδιάνους όταν οι απατεώνες τους πετούσαν μερικές χάντρες...


BTW ακριβώς χθες η εταιρεία μου ανέθεσε να αγοράσουμε εξοπλισμό για το κέντρο υγείας Δράμας. Για να εξοπλιστούν με αρκετά πράγματα 5 ιατρεία... Συνολικό κόστος 36,5 χιλιάρικα. Και φυσικά, δεν θέλει να αναφερθεί πουθενά το όνομά της.

Και επιπλέον, αυτό είναι και σχόλιο για το μαλακισμένο γαμωκράτος μας, που δεν έχει / θέλει να δώσει 36,5 χιλιάρικα για την υγεία των πολιτών του (ΕΝ ΜΕΣΩ ΠΑΝΔΗΜΙΑΣ), τη στιγμή που πετάει εκατομμύρια σε κολλητούς (μεταξύ των οποίων και ο παραπάνω πρεζέμπορας). Και αναγκάζεται ο κάθε προϊστάμενος να ΖΗΤΙΑΝΕΥΕΙ και να ζητάει την ελεημοσύνη του κάθε ιδιώτη για να κάνει τη δουλειά του (που είναι να σώζει ζωές).

Α, επειδή πριν 2 μήνες έκανε και η εταιρεία μου δωρεά ένα παρόμοιο σπιτάκι (πιο ακριβό, μιας και είχε και εγκατάσταση για βρύση / νιπτήρα, που δεν έχει η "τάξη"), στο κέντρο υγείας Νευροκοπίου (φυσικά και πάλι δεν αναφέρεται κάπου το όνομά της εταιρείας), το κόστος είναι πραγματικά αστείο για κάποιον που κουβαλάει τόνους πρέζα. Και πάλι, το γαμωκράτος δεν είχε να δώσει 6,5 χιλιάρικα για να αγοράσει τον απαραίτητο οικίσκο για να εξετάζονται ασθενείς covid χώρια από τους υπόλοιπους και ο προϊστάμενος έπρεπε να ζητιανεύει. Αντί να κάνει τη δουλειά του.

Θα έπρεπε να ντρεπόμαστε που ζούμε σε μία μπανανία που οι κατά τόπους φορείς της πρέπει να ζητιανεύουν την ελεημοσύνη του οποιοδήποτε με λεφτά (ιδίως ενός μαφιόζου) για να κάνουν βασικές δουλειές, όπως παιδεία και υγεία.
Άβαταρ μέλους
By mousatos
#687640 γνωστός της είπε ότι ο φερόμενος ως δράστης την «πέφτει σε 15χρονα».

μπεκατώρου έγραψε: «Όταν το άκουσα αυτό πάγωσα. Εκεί είπα Σοφία αυτό δεν έχει να κάνει μόνο με εσένα. Έχει να κάνει και με άλλους. Κι αν αυτός το έκανε σε εσένα τότε και συνεχίζει να βρίσκεται στην Ομοσπονδία σε εξέχουσα θέση, μπορεί να κακοποιεί και άλλα παιδιά. Αυτό το βάρος δεν μπόρεσα να το σηκώσω.

https://www.in.gr/2021/01/22/greece/sok ... athlitria/

ό,τι έγραφα κι εγώ.
Άβαταρ μέλους
By George_Prix
#687647 Μπουσε θα σου κανω μια ερωτηση που με βασανιζει καιρο, στην οποια φυσικα ΑΝ θελεις απαντας (αν προτιμας εστω και με ΠΜ)...

Σε βλεπω συνεχεια και γραφεις υμνους για το Βαγγελα σε διαφορα τοπικα. Μιλαω για λογια που τον ανεβαζουν σαν ανθρωπο κι οχι για μεταγραφες κι αλλες κινησεις που αφορουν την ομαδα σου.

Με το χερι στην καρδια φιλε... Πιστευεις πραγματικα οτι ειναι τοσο ΚΑΛΟΣ ΑΝΘΡΩΠΟΣ οσο τον περιγραφεις ή ολα αυτα σου τα σχολια εχουν τζουρα τρολλαρισματος προς τους αντιπαλους οπαδους?

Εντελως φιλικα και χωρις ΚΑΜΙΑ διαθεση για κοντρα :s_whiteflag
Άβαταρ μέλους
By gianik
#687651 :lol: :lol: