Τεχνικά θέματα. Προβλήματα, προτάσεις, λύσεις, βελτιώσεις.
Άβαταρ μέλους
By panos2171
#685454
Obelix έγραψε:Πήρα το ματάκι χτες από τον βιολογικό- detailing.
Μου το έκανε συνεργάτης που πάμε αυτοκίνητα πελατών.
Εικόνα


Σοβαρά έτσι ήταν; :omg:
Άβαταρ μέλους
By Scotch
#687155 Θέλω να καλύψω με χρώμα σημαδάκια από πετραδάκια. Τι προτείνουμε;

Αφορά Mercedes Β170, χρώμα 191U KOSMOS BLACK - μεταλλικό.

Κάτι τέτοιο;
Άβαταρ μέλους
By alex
#687395 ε ναι..εχει πολλα βιντεο που δειχνουν πως γινεται.δεν ειναι απλη διαδικασια ,θελει στρωσεις ,κοψιμο με καρτα και ξανα,για να πετυχεις ιδιο χρωμα με το υπολοιπο.αν πας και σου κανουν χρωμα σε ενα καλο χρωματοπωλειο θα σου βγει πιο φθηνα.γιατι ναι μεν μπορει αυτος να ειναι ο κωδικος χρωματος σου αλλα μπορει απο την χρηση του αυτοκινητου,ηλιος,χρονια ,φθορα να εχει αλλη αποχρωση απο το χρωμα.οχι τιποτα τραγικο αλλα λεπτομερειες τωρα.
Άβαταρ μέλους
By rocsta
#693751 Mπας και υπάρχει ενδιαφέρον από κανέναν για έναν αλοιφαδόρο Rupes LHR15 mk3 που δεν χρειάζομαι πλέον; 525€ έχει στην αγορά σκέτο το σώμα.
Άβαταρ μέλους
By Dimitris_P
#698614 Το βάζω δω μιας και δεν βρίσκω σχετικό θέμα.
Στο ΚΙΑ τα καλύμματα έχουν χαλάσει (ήταν από το Lidl) οπότε ψάχνουμε καινούργια.

https://www.skroutz.gr/c/1244/kalummata ... price_min=

Ποιά η διαφορά alcantara από πολυεστερικό; Μήπως με το alcantara ιδρώνει παραπάνω ο κώλος και η πλάτη το καλοκαίρι; Εάν ναι, αυτό θα είναι πρόβλημα. :lol:
Άβαταρ μέλους
By Anonymous Founder
#698631 Και το Alcantara συνθετικό είναι. Αλλά αναλόγως ποιότητας, μπορεί να είναι πόλι καλό ή πολύ χάλια.
Για τον ιδρώτα δεν ξέρω με σιγουριά, στην δική μου Lancia ήταν μισό μισό και η πλάτη ήταν ύφασμα.
Άβαταρ μέλους
By alex
#698911
Dimitris_P έγραψε:Το βάζω δω μιας και δεν βρίσκω σχετικό θέμα.
Στο ΚΙΑ τα καλύμματα έχουν χαλάσει (ήταν από το Lidl) οπότε ψάχνουμε καινούργια.

https://www.skroutz.gr/c/1244/kalummata ... price_min=

Ποιά η διαφορά alcantara από πολυεστερικό; Μήπως με το alcantara ιδρώνει παραπάνω ο κώλος και η πλάτη το καλοκαίρι; Εάν ναι, αυτό θα είναι πρόβλημα. :lol:


ολα ιδρωνουν αν ιδρωνεις,παθων και ξερω,εκτος απο ψαθα,, αλα ταριφα σταιλ..μπορεις να πας ομως σε ενα που κανει πενδυσεις και διαλεξεις υλικο ,αυτος θα ξερει,μην παρεις ετοιμο..και αυτο που ειπε ο φιλος ειναι καλυ λυση ,μισο-μισο και με τρυπες για εξαερισμο πλατης :lol:
Άβαταρ μέλους
By Geralt
#702093 Συνηθως μετα απο καθε πλυσιμο χρησιμοποιω το υγρο κερι της Autoglym και ειμαι ευχαριστημενος
Προχθες ειδα σε διαφημιση και καποιο κεραμεικο κερι (της Meguiars νομιζω)

γνωριζει καποιος τις ουσιαστικες διαφορες των 2?
Άβαταρ μέλους
By alexm
#705004 Ψάχνουμε για βιολογικό καθαρισμό στη Θεσσαλονίκη για το οικογενειακό Lexus. Το αμάξι έχει 400.000 χιλιόμετρα και δεν έχει ξαναπεράσει βιολογικό. Άκουσα καλά λόγια για το grizzly στη δελφων. Ιδέες για κόστος;
Άβαταρ μέλους
By alexm
#705030 Ευχαριστώ. Μόλις με ενημέρωσε ο φαδερ ότι πήγε χθες και ρώτησε στο grizzly και του παν 300€, φυσικά του φάνηκαν αρκετά ακριβοί.
Άβαταρ μέλους
By Scotch
#720232 Αξίζει η ppf μεμβράνη; Για τι κόστος μιλάμε (τάξη μεγέθους) για να καλύψει κανείς ολόκληρο το αυτοκίνητο-suv (πλην ουρανού);
Γνωρίζουμε κάποιον καλό τεχνίτη (Αθήνα);

< >