Για θέματα γενικού ενδιαφέροντος, εκτός μηχανοκίνητων...
Άβαταρ μέλους
By Anonymous Founder
#686310 Είμαι λίγο σοκαρισμένος με το γεγονός πως το πρόσωπο της ανήλικης κοπέλας είναι παντού. Αυτό, μόνον χειρότερα θα κάνει τα πράγματα. Η ψυχολογία των εφήβων θέλει πολλή προσοχή και θα έπρεπε να υπάρχει προστασία της προσωπικότητάς τους.
Άβαταρ μέλους
By gianik
#686314
Anonymous Founder έγραψε:Είμαι λίγο σοκαρισμένος με το γεγονός πως το πρόσωπο της ανήλικης κοπέλας είναι παντού. Αυτό, μόνον χειρότερα θα κάνει τα πράγματα. Η ψυχολογία των εφήβων θέλει πολλή προσοχή και θα έπρεπε να υπάρχει προστασία της προσωπικότητάς τους.



αυτό ήταν αναπόφευκτο..
το κοριτσάκι το έψαχναν 1 εβδομάδα.
εγώ το διάβασα στο τουίτερ , δεν γίνεται να δηλώσεις εξαφάνιση χωρίς να βάλεις φωτό... :(
φαινόταν ότι τέτοια ιστορία παιζόταν , το θέμα ειναι από εδώ και πέρα πως θα το χειριστεί η οικογένεια της και το όλο συμβάν να μην σημαδέψει τη ζωή της..
Άβαταρ μέλους
By sknipper
#686457
Geralt έγραψε:...Το χθεσινο βραδυ ας πουμε ηταν εντελως στεγνος - που φτασαμε να πανηγυριζουμε οταν δεν κατουραμε πανω μας :oops: ...
Δηλαδή κοντέψατε να κατουρηθείτε εσείς από τη χαρά σας που δεν κατουρήθηκε. :lol:
Άβαταρ μέλους
By Andreasdik
#686491 Εκτός από το ότι δεν συμφωνώ καθόλου με τις γενικεύσεις του άρθρου, είναι και τόσο άσχημα μεταφρασμένο που σε κουράζει απίστευτα.
Άβαταρ μέλους
By mousatos
#686505
kovathe έγραψε:https://www.wsj.com/articles/SB10001424052748704111504576059713528698754

Continue reading your article with
a WSJ membership
New Year Sale
€1 for 2 Months

πέρσι είχα στη virtual prepaid ίσα-ίσα 1€ για αυτή τη συνδρομή και όταν έληξε και δε βρήκαν μέσα άλλα λεφτά για να τραβήξουν, από τα νεύρα τους μου επέστρεψαν και το 1 ευρώ lol .
Άβαταρ μέλους
By kovathe
#686507 Ναι έχει paywall.
Μετα το είδα. Απλα το googlαρα, θα υπάρχει και αλλου λογικά.

< >
Άβαταρ μέλους
By g8777
#686510
Andreasdik έγραψε:Εκτός από το ότι δεν συμφωνώ καθόλου με τις γενικεύσεις του άρθρου, είναι και τόσο άσχημα μεταφρασμένο που σε κουράζει απίστευτα.



Εκατσες δλδ και διάβασες με προσήλωση και ταπεινότητα ένα "άρθρο"
Γιατί ο Γαύρος είναι ο μεγαλύτερος σύλλογος παγκοσμίως, κάντε κλικ μωρέ γίδια λέμε!


Από τον Τζουζέπε Μπουσσο


A lot of people wonder how Piraeus parents raise such stereotypically successful kids.

(Giuseppe Busso with her daughters, Juniorina and Bugatsina, at their home in Tampouria.jpeg)

Αυτά μόνο κάτι Παγερ πληρώνουν για να τα διαβάσουν, ούτε κάν αυτό το ψοφιμι ο Κοβαθε (πού χάθηκε αυτός; Πάλι διακοπές κάνα δίμηνο;) :roll:
Άβαταρ μέλους
By mousatos
#686511 ναι μωρέ δε χρειάζεται καμία επιβολή , το ένδοξο DNA να'ναι καλά .
Άβαταρ μέλους
By Andreasdik
#686513 Εμένα πάντως τα λινκ του Μπουσου με πάνε συνεχώς στην πρωκτολοgι.
Έχω μάθει απέξω τις σωστές τακτικές αφόδευσης
Άβαταρ μέλους
By Giuseppe Busso
#686548
g8777 έγραψε:
Andreasdik έγραψε:Εκτός από το ότι δεν συμφωνώ καθόλου με τις γενικεύσεις του άρθρου, είναι και τόσο άσχημα μεταφρασμένο που σε κουράζει απίστευτα.



Εκατσες δλδ και διάβασες με προσήλωση και ταπεινότητα ένα "άρθρο"
Γιατί ο Γαύρος είναι ο μεγαλύτερος σύλλογος παγκοσμίως, κάντε κλικ μωρέ γίδια λέμε!


Από τον Τζουζέπε Μπουσσο


A lot of people wonder how Piraeus parents raise such stereotypically successful kids.

(Giuseppe Busso with her daughters, Juniorina and Bugatsina, at their home in Tampouria.jpeg)

Αυτά μόνο κάτι Παγερ πληρώνουν για να τα διαβάσουν, ούτε κάν αυτό το ψοφιμι ο Κοβαθε (πού χάθηκε αυτός; Πάλι διακοπές κάνα δίμηνο;) :roll:


:s_rofl :s_rofl :s_rofl
Άβαταρ μέλους
By sargus
#687377 @Geralt
και εμείς έχουμε το ίδιο πρόβλημα με τη μεγάλη μας (σχεδόν 5 χρονών). Μάλιστα κάποια στιγμή στα 3-4 το είχε κόψει και είχαμε ξεμπερδέψει αλλά μετά πισωγύρισε. Ίσως έχει να κάνει με το ότι απέκτησε αδερφούλα την οποία μάλιστα ζηλεύει αρκετά.
Η σύζυγος είναι παιδίατρος και πραγματικά έχουμε δοκιμάσει τα πάντα. Αλλά δεν πιάνει τίποτα. Οπότε τώρα είμαστε σε μία φάση όπου πρέπει να έχουμε το νου μας 1-2 ώρες αφότου έχει κοιμηθεί να πάμε να την πάρουμε να την πάμε τουαλέτα (εκείνη δεν ξυπνάει κατά τη διάρκεια) για να μην αλλάζουμε κάθε βράδυ ρούχα-σεντόνια.
(έχουμε ήδη τη μικρή που κατουριέται σχεδόν γιατί δεν τα χωράει η πάνα της οπότε κάθε βράδυ έχουμε 1 ή 2 πλήρεις αλλαγές ρούχων! Το στεγνωτήριο έχει βγάλει τα λεφτά του από το πρώτο εξάμηνο! :lol: )
Άβαταρ μέλους
By Geralt
#687404
sargus έγραψε:@Geralt
και εμείς έχουμε το ίδιο πρόβλημα με τη μεγάλη μας (σχεδόν 5 χρονών). Μάλιστα κάποια στιγμή στα 3-4 το είχε κόψει και είχαμε ξεμπερδέψει αλλά μετά πισωγύρισε. Ίσως έχει να κάνει με το ότι απέκτησε αδερφούλα την οποία μάλιστα ζηλεύει αρκετά.
Η σύζυγος είναι παιδίατρος και πραγματικά έχουμε δοκιμάσει τα πάντα. Αλλά δεν πιάνει τίποτα. Οπότε τώρα είμαστε σε μία φάση όπου πρέπει να έχουμε το νου μας 1-2 ώρες αφότου έχει κοιμηθεί να πάμε να την πάρουμε να την πάμε τουαλέτα (εκείνη δεν ξυπνάει κατά τη διάρκεια) για να μην αλλάζουμε κάθε βράδυ ρούχα-σεντόνια.
(έχουμε ήδη τη μικρή που κατουριέται σχεδόν γιατί δεν τα χωράει η πάνα της οπότε κάθε βράδυ έχουμε 1 ή 2 πλήρεις αλλαγές ρούχων! Το στεγνωτήριο έχει βγάλει τα λεφτά του από το πρώτο εξάμηνο! )
Εδώ και μερικές μέρες εφαρμόζω εκπαίδευση Μεγάλου Πεύκου
Μπαίνω μέσα τινάζω κουβέρτες, ρίχνω κρύο νερό στο κεφάλι, ΣΗΚΩ ΚΑΤΟΥΡΑ ΡΕ ΑΝ ΕΙΣΑΙ ΆΝΤΡΑΣ!

εεεεε... Not

Αλλά τον παω λίγο επιθετικά πριν τον ύπνο κατά τις 9.30,κάνα 2ωρο-3ωρο αφού κοιμηθεί και το πρωί ξανά γύρω στις 5
Είμαι με τα ξυπνητήρια στο ρολόι αλλά δεν γίνεται αλλιώς
Τουλάχιστον μέχρι να ισιωσει