Για θέματα γενικού ενδιαφέροντος, εκτός μηχανοκίνητων...
Άβαταρ μέλους
By bill33
#677855
Dimitris_P έγραψε:Ναι είναι εκεί

Λογικά με το nfc ανοιχτό πληρώνεις κανονικά.
Άβαταρ μέλους
By Dimitris_P
#677869 Άρα αν σ'ένα pos ακουμπήσω το κινητό θα εμφανιστεί αυτόματα η οθόνη αυτή ή πρέπει να πάω μόνος μου και να πατήσω πληρωμή;

Επίσης διαβάζω ότι για το paypal (ο κύριος λόγος που το θέλω) υποστηρίζεται μόνο με Γερμανικό paypal
https://techvalue.gr/google-pay-greece-32639/
:rant:
Άβαταρ μέλους
By drdino
#677871 Γιατί να κάνεις αυτήν την μανούρα και να μην χρησιμοποιείς την revolut απλά;
Άβαταρ μέλους
By Dimitris_P
#677873 Γιατί θέλω να χρησιμοποιώ την paypal όποτε έχω υπόλοιπο χωρίς να χρειαστεί να περιμένω 1-2 εργάσιμες για να γίνει η μεταφορά από paypal=>revolut
Άβαταρ μέλους
By bill33
#677876
Dimitris_P έγραψε:Γιατί θέλω να χρησιμοποιώ την paypal όποτε έχω υπόλοιπο χωρίς να χρειαστεί να περιμένω 1-2 εργάσιμες για να γίνει η μεταφορά από paypal=>revolut

Δεν χρειάζεται υπόλοιπο στο paypal για να κάνεις συναλλαγή,τα τραβάει κατευθείαν απο την καρτα που έχεις συνδέσει.


Πρέπει να έχεις ξεκλείδωτο το κινητό για να γίνει η συναλλαγη στο πος.Δεν πατάς κάτι άλλο,ούτε ανοίγεις εφαρμογή.
Άβαταρ μέλους
By Dimitris_P
#677881 Σωστά, ασχέτως όμως αν πληρώσω με paypal balance ή κάρτα, θα πρέπει να μπορεί το paypal να συνδεθεί στο gpay ώστε να μπορώ να πληρώσω σ'ένα τερματικό pos και από κει και πέρα θα μπορώ να επιλέξω.
Άβαταρ μέλους
By bill33
#677885
Dimitris_P έγραψε:Σωστά, ασχέτως όμως αν πληρώσω με paypal balance ή κάρτα, θα πρέπει να μπορεί το paypal να συνδεθεί στο gpay ώστε να μπορώ να πληρώσω σ'ένα τερματικό pos και από κει και πέρα θα μπορώ να επιλέξω.

Τι δουλεια εχει το gpay με το paypal kai to pos ?
Άβαταρ μέλους
By drdino
#677895 Θέλει να συνδέσει το paypal balance (= χωρίς κάρτα) στο GPay ώστε να πληρώνει από αυτό ανέπαφα σε POS με GPay όταν έχει λεφτά μέσα. Εγώ στο αγγλικό πακέτο gpay/paypal πάντως δεν έχω επιλογή για σύνδεση λογαριασμού Paypal στο GPay, μόνο προσθήκη κάρτας. Αυτό μάλλον γίνεται σε συγκεκριμένες χώρες (Γερμανία, Αμερική,...,)
Άβαταρ μέλους
By bill33
#677938 Τωρα το έπιασα drdino.

Μπορείς να πληρώσεις/πληρωθείς με QR code μέσα απο το ΡΡ αλλά δεν νομίζω να το χρησιμοποιεί κανείς Ελλάδα.
Εχω την εντυπωση ότι παλιά το gpay μου έβγαζε μια κάρτα ΡΡ που αντί για νούμερα είχε το email μου.
Άβαταρ μέλους
By drdino
#677939
bill33 έγραψε:Εχω την εντυπωση ότι παλιά το gpay μου έβγαζε μια κάρτα ΡΡ που αντί για νούμερα είχε το email μου.


Ναι, αυτό το έχω και τώρα, είναι για πληρωμές στο Google Play, Youtube κλπ.
Άβαταρ μέλους
By bill33
#677951
drdino έγραψε:
bill33 έγραψε:Εχω την εντυπωση ότι παλιά το gpay μου έβγαζε μια κάρτα ΡΡ που αντί για νούμερα είχε το email μου.


Ναι, αυτό το έχω και τώρα, είναι για πληρωμές στο Google Play, Youtube κλπ.

Εμένα έχει εξαφανιστεί.
Άβαταρ μέλους
By bill33
#677954 To βρηκα και το προσθεσα απο το google pLay.Thanks.
Άβαταρ μέλους
By bujinkan
#678032
JarnoT έγραψε:
bujinkan έγραψε:Για πες το έχεις περιεργαστεί ? Εντυπώσεις ??

Όχι, δεν έχει έρθει ακόμη. Αναμένουμε.
Τα σπεκς και η τιμή του και οι κάμερές του είναι πολλά υποσχόμενα.
Ειδικά για κάποιον που δεν ήθελε Sams και χαλιόταν με τη Γκουγκλοκατάσταση της Huawei.
Μόνο αρνητικό η έλλειψη ασύρματης φόρτισης.
Ναι ασύρματη φόρτιση γιοκ. Ανταυτου και led notification και 3.5 jack. Και πολύ πολύ καλύτερο στο χέρι . Κόσμημα

Xperia 5ii
Άβαταρ μέλους
By sknipper
#678041
NickTG έγραψε:Βάζεις κάτι ελαφρώς παραπάνω και αγοράζεις το P30 που έχει αυτά που σου λείπουν.
Είναι πιο μικρό και ελαφρύ, αδιάβροχο, έχει OLED, τηλεφακό, 3.5mm θύρα, OIS.
Δυστυχώς για υπέρυθρες πρέπει να ανέβεις μέγεθος.

To κάτι ελαφρώς παραπάνω από το ταβάνι των 250 που είπα είναι ακριβώς 50% παραπάνω στις 375..... :dizzy: