Γενικά αυτοκινητιστικά θέματα
Άβαταρ μέλους
By alexandros.K
#677663
Scotch έγραψε:Η HD από 437 ζήτησε 470 φέτος για το smart. Το προχώρησα γιατί δεν βρήκα έτσι κι αλλιώς φθηνότερα. Το ίδιο και για τη B που από 300 πήγαμε στα 356.

Για το lexus θέλουν 582 φέτος, από 411 πέρυσι :dizzy: Αναμένω προσφορά από ασφαλιστή και βλέπουμε. Κι ας χάσω το +5% έκπτωσης του Black Friday.

Ετήσια, μικτή, με τη χαμηλότερη απαλλαγή, σε όλες τις περιπτώσεις.
Πολλα μαζευονται στο συνολο. Σιγα μην εκανα μικτη σε 3 αμαξια.
Άβαταρ μέλους
By Eliaskat
#678651 ανανέωσα στην HD, με μια μικρή επιβάρυνση ,

ο λογος που τα εδωσα ηταν καθαρα γιατι οταν χρειάστηκε ηταν εντάξει και δεν μου δημιουργήσαν προβλήματα ,

και για εμένα αυτο ειναι που μετράει , τώρα αν στην άλλη ανανέωση αλλάξουν αλγόριθμο, το ξανασκέφτομαι
Άβαταρ μέλους
By Stilskin
#678760
Giuseppe Busso έγραψε:Εικόνα

Ήρθαν σήμερα με κούριερ...
Καλοξοδευτες. Και σε μένα σήμερα ήρθαν αν και δεν περίμενα να έρθουν τόσο νωρίς. Κάτι οι καθυστερήσεις στις παραδόσεις και θεώρησα ότι θα αργήσουν και οι ίδιοι να τις στείλουν, περίμενα από την επόμενη εβδομάδα τουλάχιστον.

< Note 9 Pro >
Άβαταρ μέλους
By Giuseppe Busso
#678771 Ευχαριστώ!
Για να ξέρετε πάντως, τους κάλεσα τηλεφωνικά και τους είπα ότι έχω άλλα 2 οχήματα που όταν λήξουν τα τρέχοντα συμβόλαια, θα ήθελα να τα φέρω και αυτά στην Anytime. Γίνεται κάποια έκπτωση σαν αυτή της BF;

Και η απάντησή τους ήταν βεβαίως πως γίνεται, αλλά θα το κάνουμε τηλεφωνικά για να περάσουν έξτρα έκπτωση που δεν γίνεται να περαστεί μέσω της πλατφόρμας της σελίδας.
Αυτό το αναφέρω σε περίπτωση που θέλετε να πάτε 2-3 αυτοκίνητα σε αυτούς. Μη διστάσετε να τηλεφωνήσετε και να ζητήσετε έκπτωση.
Τουλάχιστον δοκιμάστε να πάρετε προσφορά...

ΥΓ: ένα τιπ για το συμβόλαιο στον όρο "θραύση κρυστάλλων". Αναφέρουν ότι σε τυχόν περιστατικό, η επισκευή γίνεται σε συνεργείο της επιλογής της ασφαλιστικής.
Άβαταρ μέλους
By Giuseppe Busso
#678844
Eliaskat έγραψε:και με κρυσταλλο επιλογης του συνεργειου... ;


Η κάλυψη της Θραύσης Κρυστάλλων θα παρέχεται αποκλειστικά και μόνο σε προτεινόμενο από την Εταιρία
συνεργείο.


Αυτό αναφέρεται στο συμβόλαιο. Τώρα τι να σου πω... :hmmm:
Άβαταρ μέλους
By fokion
#679033 Μια φορα που ενα κλαδι εμφορτο κουκουναριων τελειως τυχαια :) :) συναψε πολυ στενή σχεση με το παρμπριζ αλλαχτηκε στην carglass που συνεργαζόταν τοτε η ANYTIME που ειχα εκεινη την εποχή ( και μαλλον θα ξαναπαω ετσι οπως τα εκανε η HD ) εβαλαν ενα μιας εταιρείας που δε θυμαμαι το ονομα και ειναι -λεει- απο αυτες που φτιαχνυν τα παρμπριζ ( και τα τζαμια ) για τα εργοστασια...
Και ηταν ολοιδιο με το ΚΙΑ μεχρι και την "αντηλιακη" φασα ειχε, προφανώς ηταν laminate τριπλεξ και ολα τα σχετικά...
7 χρονια τωρα δεν εχει θεμα (γρατζουνιες κλπ) ειτε σα γυαλί ειτε σα τοποθετηση...
Άβαταρ μέλους
By Scotch
#679391
Scotch έγραψε:Η HD από 437 ζήτησε 470 φέτος για το smart. Το προχώρησα γιατί δεν βρήκα έτσι κι αλλιώς φθηνότερα. Το ίδιο και για τη B που από 300 πήγαμε στα 356.
Για το lexus θέλουν 582 φέτος, από 411 πέρυσι :dizzy: Αναμένω προσφορά από ασφαλιστή και βλέπουμε. Κι ας χάσω το +5% έκπτωσης του Black Friday.
Ετήσια, μικτή, με τη χαμηλότερη απαλλαγή, σε όλες τις περιπτώσεις.

440 τελικά το lexus, στην interlife όμως (μέσω insurance market), μιας και η HD ζητούσε για τις ίδιες καλύψεις 600+. Και σε 12 άτοκες. :s_bye
Άβαταρ μέλους
By Giuseppe Busso
#679393 12 άτοκες έβαλα και εγώ την AnyTime. Τρομερή επιλογή αυτή στις μέρες μας.
Μας χαιρετά οικογενειακώς η HD μου φαίνεται, μέχρι να αλλάξουν ρότα έστω.
Άβαταρ μέλους
By fokion
#679907 Κι ομως σε εμενα στο IBIZA του 2000 1400 8v η Anytime ηταν ακριβότερη 5-6 ευρω απο την (πιο ακριβη απο το προηγουμενο ασφάλιστρο, κατα περιπου 15 ευρω) HD.. Οποτε εμεινα στην HD...

Για τις ιδιες καλυψεις προφανως, απλά στην ANYTIME δεν πηρα το πακετο "λιγα χιλιομετρα"...
Άβαταρ μέλους
By TxTrue
#681069 Παιδια ειμαι καινουργιος σχετικα στο φορουμ και ηθελα να ρωτησω αν εχει δοκιμασει κανεις αυτο το σαιτ https://insurance.skiouraki.gr/

βγαζει καλες τιμες για yaris 30 ευρω κατω το 6 μηνο για την ιδια που μου δινει ο ασφαλιστης μου
Άβαταρ μέλους
By g47
#681100 Ομολογώ πως δεν το γνωρίζω άλλα αν είναι legit είναι εντυπωσιακό και θα το θυμάμαι για την επόμενη φορά.
Έκανα μία δοκιμή για 6μηνη μικτή για το RX8 με την μέγιστη αξία οχήματος βγαίνει 176 ευρώ στην Interlife ενώ πλήρωσα 250 στην HD με την αξία οχήματος την ελάχιστη δυνατή. :dizzy:
Άβαταρ μέλους
By babakos
#681107
TxTrue έγραψε:Παιδια ειμαι καινουργιος σχετικα στο φορουμ και ηθελα να ρωτησω αν εχει δοκιμασει κανεις αυτο το σαιτ https://insurance.skiouraki.gr/

βγαζει καλες τιμες για yaris 30 ευρω κατω το 6 μηνο για την ιδια που μου δινει ο ασφαλιστης μου


Ειναι σχεδόν ολόιδιο (κλώνος) του http://www.insurancemarket.gr