Για θέματα γενικού ενδιαφέροντος, εκτός μηχανοκίνητων...
Άβαταρ μέλους
By rafi
#676538 Να κανω μια ερωτηση, στο app για ebanking της πειραιως, υπαρχει επιλογη για πληρωμη ποσου στο ΔΕΔΔΗΕ; Αν ναι που το βρισκουμε; Δεν προκειται για μενα αλλα για ξενη πελατισσα μου, αλλιως θα αναγκαστω να παρω χρηματα απο αυτην και να το κανω εγω απο δικο μου ebanking και νομιζω οτι δεν ειναι και οτι καλυτερο. Με το δικο μου Εθνικης ειναι πολυ ευκολο να πληρωσεις ΔΕΔΔΗΕ.

.
Άβαταρ μέλους
By Dimitris_P
#677809 Προσπαθώ να κάνω link το νέο IBAN της Revolut στην Paypal λόγω της μεταφοράς της στην Λιθουανία και μου βγάζει ένα βήμα "To pay at checkout with this bank account, you’ll first need to accept the Direct Debit Mandate. Complete setup". Πατάω complete setup και δεν κάνει τίποτα, με πάει σε μια κενή σελίδα. Δοκίμασα σε διαφορους browser. Confirm bank account έχω κάνει

Άκυρο, το έκανα μέσω της εφαρμογής στο κινητό τελικά, εκεί δούλεψε. Bug
Άβαταρ μέλους
By bill33
#677978 Εγω έλαβα email απο revolut ότι χρησιμοποίησα το παλιό ΙΒΑΝ και πρέπει να ενημερωσω για το νεο.Τιο ζητημα είναι ότι εγω ότι εχω στείλει είναι με το sort code στον λογαριασμό με £ ή με το google pay.Δεν μπορώ να βγάλω άκρη.Τουλάχιστον έγραψαν ότι θα κάνουν αυτοί αυτόματα την δρομολόγηση στο νέο ΙΒΑΝ για τους επόμενους 6 μήνες.Την Ρεβο την έκδόσει με ελληνική διευθυνση.
Άβαταρ μέλους
By Dimitris_P
#678021 Κι εγώ έλαβα αυτό το email αλλά δεν έκανα καμία μεταφορά προς το παλιό, αντιθέτως το νέο συνδεσα στην PayPal
Άβαταρ μέλους
By bill33
#678026
Dimitris_P έγραψε:Κι εγώ έλαβα αυτό το email αλλά δεν έκανα καμία μεταφορά προς το παλιό, αντιθέτως το νέο συνδεσα στην PayPal

Τοτε είναι email που το έστειλαν παντού..
Άβαταρ μέλους
By glf
#678051 Ναι, μας λέει προσοχή το iban έχει αλλάξει. Μη πας να κάνεις refill στο παλιό iban.
Άβαταρ μέλους
By Dimitris_P
#678369 Την πάτησα σαν αρχάριος σήμερα.
Χρειαζόμουν μετρητά και είπα να τραβήξω από Revolut (το μηνιαίο όριο είναι 200). Δεν είχα ξανατραβήξει στην Ελλάδα.

Πάω στο ΑΤΜ και μου λέει θα χρεωθώ +2.50€. (Είχε 2 επιλογές, μία αυτή με τα +2.50€ και μία άλλη να χρεωθώ σε λίρες συν την τρέχουσα ισοτιμία κλπ). Πάτησα ΞΕΚΑΘΑΡΑ την επιλογή των +2.50 και πόσο με χρέωσε;

219EUR! Μάλιστα. 200 ζήτησα (+2.5 άρα 202.5 θα με χρέωνε ) και τελικά με χρέωσε 219. :dizzy:

Στην κίνηση βλέπω 196 λίρες /219 € (ο λογαριασμός μου είναι σε € όχι λίρες) και το iban έχει ήδη μεταφερθεί στη Λιθουανία :s_dunno
Άβαταρ μέλους
By drdino
#678370 Από τι ΑΤΜ τράβηξες;
Άβαταρ μέλους
By bill33
#678381
Dimitris_P έγραψε:Την πάτησα σαν αρχάριος σήμερα.
Χρειαζόμουν μετρητά και είπα να τραβήξω από Revolut (το μηνιαίο όριο είναι 200). Δεν είχα ξανατραβήξει στην Ελλάδα.

Πάω στο ΑΤΜ και μου λέει θα χρεωθώ +2.50€. (Είχε 2 επιλογές, μία αυτή με τα +2.50€ και μία άλλη να χρεωθώ σε λίρες συν την τρέχουσα ισοτιμία κλπ). Πάτησα ΞΕΚΑΘΑΡΑ την επιλογή των +2.50 και πόσο με χρέωσε;

219EUR! Μάλιστα. 200 ζήτησα (+2.5 άρα 202.5 θα με χρέωνε ) και τελικά με χρέωσε 219. :dizzy:

Στην κίνηση βλέπω 196 λίρες /219 € (ο λογαριασμός μου είναι σε € όχι λίρες) και το iban έχει ήδη μεταφερθεί στη Λιθουανία :s_dunno

Eurobank?Εχει το πιο μαλακισμένο σύστημα όταν η κάρτα είναι με άλλο νόμισμα.Και οι δύο επιλογές που δίνει δεν είναι ξεκάθαρο που θα σε χρεώσει.Σε τοπικό νόμισμα ή σε στο άλλο.
Άβαταρ μέλους
By Zorz
#678386 Η χρέωση σε λίρες από που προέκυψε; Αφού μιλάμε για λογαριασμό σε €, με ΙΒΑΝ χώρας €ζώνης. :hmmm:
Άβαταρ μέλους
By drdino
#678388 Δεν μπορώ να καταλάβω τι χρέωσε.