Για θέματα γενικού ενδιαφέροντος, εκτός μηχανοκίνητων...
Άβαταρ μέλους
By sknipper
#670576
dimik έγραψε:...αλλά με προβληματίζει ο ρυθμός ανανέωσης και η ποιότητα εικόνας σε σχέση με την Nanocell του Dodger
Κοίτα, δεν θέλεις να τους πάρεις μάπα τύπου turbo-x αλλά το θέμα είναι αν θα προβληματίσει τους γονείς σου. Αν έχουν τον χώρο (πρόσεξε τα πόδια που είναι άκρη να χωράνε στο έπιπλο) υπέρ της 65.
Άβαταρ μέλους
By dimik
#670579 Δεν θα μπεί πάνω σε έπιπλο, υπάρχει ειδική βάση ΤV που μπαίνει σαν wall mounted, οπότε τα πόδια δεν είναι πρόβλημα.
Η απόσταση είναι σχετικά μεγάλη όμως για αυτό και σκέφτηκα την μεγαλύτερη.
Άβαταρ μέλους
By funkyreverend
#670604
Anonymous Founder έγραψε:Έχει και η Xiaomi μια 65αρα στα 600€ με το πλεονέκτημα να έχει και Android TV.
https://www.skroutz.gr/s/23776045/Xiaom ... HD-65.html
Τώρα αν είναι καλή δεν ξέρω, απλώς το αναφέρω.


To android TV έχει διορθωθεί καθόλου άραγε σε σχέση με 1-2 χρόνια πριν;

Εγώ είμαι ευχαριστημένος πολύ από το περιβάλλον της LG σε σχέση με τη Samsung. Φυσικά, δεν είναι τέλειο, νομίζω ότι το android θα είναι αρκετά καλύτερο σύντομα αν δεν είναι ήδη.
Άβαταρ μέλους
By bujinkan
#670626
funkyreverend έγραψε:
Anonymous Founder έγραψε:Έχει και η Xiaomi μια 65αρα στα 600€ με το πλεονέκτημα να έχει και Android TV.
https://www.skroutz.gr/s/23776045/Xiaom ... HD-65.html
Τώρα αν είναι καλή δεν ξέρω, απλώς το αναφέρω.


To android TV έχει διορθωθεί καθόλου άραγε σε σχέση με 1-2 χρόνια πριν;

Εγώ είμαι ευχαριστημένος πολύ από το περιβάλλον της LG σε σχέση με τη Samsung. Φυσικά, δεν είναι τέλειο, νομίζω ότι το android θα είναι αρκετά καλύτερο σύντομα αν δεν είναι ήδη.
Προσωπικά σε μια Σόνυ 65αρα μοντέλο 19 νομίζω η 18 που έχω δεν έχω κανένα θέμα με το android που έχει
Άβαταρ μέλους
By funkyreverend
#670631 Αυτά που είχα δοκιμάσει early 2019 ήταν αρκετά αργά σε απόκριση/επεξεργασία και είχαν πολλά παράπονα για κολλήματα οι κάτοχοι. Φυσικά παίζει ρόλο και ο επεξεργαστής, αλλά το one product fits all τα έχει αυτά (βλ android auto). Όπως και να έχει, είμαι σίγουρος ότι η βελτίωση θα είναι ραγδαία.
Άβαταρ μέλους
By Geo f1
#671399 2015 ειχα αγορασει το εν λογω μοντελο
TV LG 32LF630V 32'' LED SMART FULL HD
Για το υπνοδωματιο. Νορμαλ χρηση αυτα τα χρονια.

Ξαφνικα απο χθες αρχιζε να τρεμοπαιζει λιγο..Την εκλεισα και την ξανα ανοιξα και επανηλθε.
Σημερα το ξανακανε και απο τοτε ειναι πολυ σκοτεινη η εικονα.

Την εβγαλα λιγο απο το ρευμα αλλα τιποτα. Την κλαιμε?
Άβαταρ μέλους
By Chris
#671414 @glf, κι εδω το ιδιο προβλημα υπαρχει;

Εικόνα

LG 65αρα 2,5 ετων. Δεν ενοχλει σχεδον καθολου, μονο στο ασπρο φαινεται τοσο, περα απο αυτο δεν το προσεχω πλεον. Ειναι στο πανω μερος, την εχω και στηριγμενη αρκετα ψηλα, δεν παει καν εκει το ματι. Εστειλα ενα μαιλ στην LG μπας και τη βγαλω τσαμπα, αλλα μου ειπαν πως θα μου στειλουν προσφορα και περιμενω. Αν ειναι εστω και ενα ευρω απλα θα την αφησω ετσι με το ενα ματι σε προσφορες, black friday, κλπ, αρκει να μη χειροτερεψει.


< >
Άβαταρ μέλους
By panos2171
#672453 Θα ήθελα προτάσεις για 4Κ, το λιγότερο 55 ιντσών με ταβάνι τα 350€ (ιδανικά με δόσεις άρα κοιτάμε στα γνωστά καταστήματα). Νορμάλ χρήση χωρίς να μας καίει να είναι τελευταίο μοντέλο.
Άβαταρ μέλους
By NickTG
#672460
panos2171 έγραψε:Θα ήθελα προτάσεις για 4Κ, το λιγότερο 55 ιντσών με ταβάνι τα 350€ (ιδανικά με δόσεις άρα κοιτάμε στα γνωστά καταστήματα). Νορμάλ χρήση χωρίς να μας καίει να είναι τελευταίο μοντέλο.


https://www.mediamarkt.gr/product/tileo ... 0f2e15ded8