Για θέματα γενικού ενδιαφέροντος, εκτός μηχανοκίνητων...
Άβαταρ μέλους
By drdino
#671047 Τι λένε τα terms and conditions της υπηρεσίας που αγόρασες και πού είναι based;
Άβαταρ μέλους
By drdino
#671059 Έχουμε να προτείνουμε κανένα πρόγραμμα για archive ενός website το οποίο θέλει login; Θα γίνει δουλίτσα;
Άβαταρ μέλους
By Anonymous Founder
#671073 Γίνεται ακόμη αυτό; Νομίζω πως ο τρόπος που εκτελούνται οι σημερινές σελίδες, που έχουν πίσω βάσεις δεδομένων κλπ, το καθιστούν αδύνατον.
Έχεις βρει κάτι;
Άβαταρ μέλους
By glf
#671080 Θες δλδ να κάνεις archive ένα... WordPress πχ χωρίς να έχεις πρόσβαση admin ή ftp κτλ;
Άβαταρ μέλους
By KiloMeater
#671087
drdino έγραψε:Τι λένε τα terms and conditions της υπηρεσίας που αγόρασες και πού είναι based;
London based

Το να λένε τα terms... lifetime συνδρομή ηταν και ξαφνικά αποφάσισαν να σταματήσουν το support. Λέει κάτι οτι διατηρούν το δικαίωμα για αλλαγές αλλ πα δε πάει να λέει και οτι θα μπορούν να έρθουν σπιτι σου να σου πάρουν το ποδήλατο, δε στέκουν νομικά αυτα.
Γενικά βλέπω αρκετή αντίδραση και σκέψεις για class action αλλά Αμερική μερια...
Άβαταρ μέλους
By sknipper
#671265 Νομίζω το "αλλ πα" ήθελε να είναι αλλά. Το π είναι πάνω από τον τόνο οπότε πάτησε π+α αντί για τόνο και α. Και του ξέφυγε κι ένα διάστημα. :lol:
Άβαταρ μέλους
By drdino
#671267
glf έγραψε:Θες δλδ να κάνεις archive ένα... WordPress πχ χωρίς να έχεις πρόσβαση admin ή ftp κτλ;


Δεν νομίζω ότι είναι wordpress. Ήταν ανοιχτό site κι άλλαξε σε private με λογαριασμό. Έλεγα μήπως υπάρχει τρόπος να σώσω πληροφορίες σε περίπτωση που κλείσει οριστικά αλλά δεν ξέρω αν γίνεται.
Άβαταρ μέλους
By Dimitris_P
#671371 Υπάρχει προφανής λόγος να προτιμήσω WD NAS Red Pro έναντι σκέτου Red ή είναι overkill;
Πχ ο WD2002FFSX ξεκινάει από τα 109 και ο WD20EFRX από τα 74. Και από 93 ξεκινούν οι 4TB WD40EFRX
Άβαταρ μέλους
By sknipper
#671380 Πώς μπορώ να κάνω το τηλέφωνό μου να σώζει τις φωτογραφίες σε συγκεκριμένο σκληρό σε υπολογιστή στο σπίτι;
Άβαταρ μέλους
By vasilis
#671381
Dimitris_P έγραψε:Υπάρχει προφανής λόγος να προτιμήσω WD NAS Red Pro έναντι σκέτου Red ή είναι overkill;
Πχ ο WD2002FFSX ξεκινάει από τα 109 και ο WD20EFRX από τα 74. Και από 93 ξεκινούν οι 4TB WD40EFRX

πας στον απλό αν είναι EFRX
αν είναι EFAX πάς στον Pro
Άβαταρ μέλους
By saxon_747
#671535
sknipper έγραψε:Πώς μπορώ να κάνω το τηλέφωνό μου να σώζει τις φωτογραφίες σε συγκεκριμένο σκληρό σε υπολογιστή στο σπίτι;
Εγκατέστησε το google drive στον υπολογιστή και όρισε να αντιγράφει τα αρχεία στον δίσκο που θες.
Άβαταρ μέλους
By sknipper
#671661
saxon_747 έγραψε:
sknipper έγραψε:Πώς μπορώ να κάνω το τηλέφωνό μου να σώζει τις φωτογραφίες σε συγκεκριμένο σκληρό σε υπολογιστή στο σπίτι;
Εγκατέστησε το google drive στον υπολογιστή και όρισε να αντιγράφει τα αρχεία στον δίσκο που θες.
Δηλαδή στο τηλέφωνο του λέω να τα σώζει στο Google Drive (πως το κάνω αυτό;) και στο Google Drive του λέω να τα σώζει στον C-user-photos (πως το κάνω αυτό); Και δεν έχει φόβο να γεμίσει το Google Drive;
Άβαταρ μέλους
By Scotch
#671669
sknipper έγραψε:Δηλαδή στο τηλέφωνο του λέω να τα σώζει στο Google Drive (πως το κάνω αυτό;)

Μέσα από τα settings του Google Photos (back up and sync). Εκεί έχεις δύο επιλογές: 1) full resolution (limited to account storage) και 2) high resolution (free backup).


< >
Άβαταρ μέλους
By saxon_747
#671670
sknipper έγραψε:
saxon_747 έγραψε:
sknipper έγραψε:Πώς μπορώ να κάνω το τηλέφωνό μου να σώζει τις φωτογραφίες σε συγκεκριμένο σκληρό σε υπολογιστή στο σπίτι;
Εγκατέστησε το google drive στον υπολογιστή και όρισε να αντιγράφει τα αρχεία στον δίσκο που θες.
Δηλαδή στο τηλέφωνο του λέω να τα σώζει στο Google Drive (πως το κάνω αυτό;) και στο Google Drive του λέω να τα σώζει στον C-user-photos (πως το κάνω αυτό); Και δεν έχει φόβο να γεμίσει το Google Drive;
https://play.google.com/store/apps/details?id=com.ttxapps.drivesync

Κατέβασε και το gdrive στο pc και ρύθμισε το.