Ενότητα για τους κατασκευαστές γενικά
Άβαταρ μέλους
By NiTse
#657137 Παντως τελευταία στη Θεσσαλονίκη βλέπω παίζει πολύ Χ5 Μ. Γενικά στο δρόμο αυτά που πετυχαίνω από καινούρια εννοώ ή που θα είναι βασικός άσσος ή Χ2 Μ, Χ3Μ, Χ5Μ.
Άβαταρ μέλους
By Anonymous Founder
#657139 O περισσότερος κόσμος που θα ήθελε μια καλή 3άρα σαν του drdino, δεν έχει λεφτά να την πάρει στην Ελλάδα. Όσοι έχουν τα λεφτά, θα πάρουν κάποιο μοντέλο Χ (συνήθως Χ1 άντε βαριά Χ3). Οπότε, οι ενδιαφέρουσες BMW, όλο και φθίνουν/εξαφανίζονται από το δρόμο.
Η γυναίκα μου όταν είχε δει την σειρά 1 F20, είχε σχολιάσει πως οι χώροι είναι χάλια και πως στα ίδια λεφτά, θα προτιμούσε κάτι με χώρους. Οπότε, γι'αυτό και η απόλυτη επικράτηση των κουτιών Χ. Τα οποία , έχουν και το αντίστοιχο presence ώστε να καθίσταται αρκετά σαφές πως ο κάτοχος έχει λεφτά.
Τι να κλάσει τώρα μια 330i ξέρω γω...
Άβαταρ μέλους
By EDDIE_147
#657150 Η στροφή στα SUV ισχύει για όλες σχεδόν τις μάρκες.
Η BMW θα ήταν το λιγότερο αυτοκτονική να μην επενδύσει σε προϊόντα που θέλει ο κόσμος.

Τουλάχιστον συνεχίζει να προσφέρει και μοντέλα όπως η 4άρα ενώ η Μερκεντέ διάβασα οτι καταργεί κάποια από τα κουπέ της.

ώστε να καθίσταται αρκετά σαφές πως ο κάτοχος έχει λεφτά


Ομοίως αυτό είναι στοιχείο των premium κατασκευαστών exapanekathen.
Εκτός αν ο κάτοχος μιας Ε46 το 2000 θεωρείτο μπατιράκι.
Άβαταρ μέλους
By markvag
#657218
Giuseppe Busso έγραψε:Baby-M :inlove:


Χθες είδα στο δρόμο μια νέα Χ6 στο παρακάτω χρώμα και μου έφυγε το σαγόνι...

Εικόνα

Εικόνα



Εμένα πάλι μου μπλόκαρε ο εγκέφαλος το οπτικό νεύρο, με αυστηρή προειδοποίηση πως θα βαρέσει αναστολή όλων των λειτουργιών αν τον υποβάλλω ξανά στο ίδιο μαρτύριο... :vava: :vava:
Άβαταρ μέλους
By George_Prix
#657253
Giuseppe Busso έγραψε:Baby-M :inlove:

Χθες είδα στο δρόμο μια νέα Χ6 στο παρακάτω χρώμα και μου έφυγε το σαγόνι...


Τουμπανο :s_yes

Κατα τ' αλλα οπως τα λεει ο Εντυ. Οι μοδες αλλαζουν καθημερινα στα παντα, το ιδιο και στα αμαξια. Τα SUV αρεσουν και πουλανε και η BMW εχει φτιαξει πολυ ωραια αμαξια σ' αυτη την κατηγορια, συμπεριλαμβανομενου του X6 που κατα την αποψη μου ειναι το ωραιοτερο Coupe SUV. Σε αλλους αρεσουν τα κλασικα SUV σε σχημα αυγου και σε αλλους δεν αρεσουν καθολου. Βιτσια ειναι αυτα.
Άβαταρ μέλους
By GTS
#657313
Anonymous Founder έγραψε:O περισσότερος κόσμος που θα ήθελε μια καλή 3άρα σαν του drdino, δεν έχει λεφτά να την πάρει στην Ελλάδα. Όσοι έχουν τα λεφτά, θα πάρουν κάποιο μοντέλο Χ (συνήθως Χ1 άντε βαριά Χ3). Οπότε, οι ενδιαφέρουσες BMW, όλο και φθίνουν/εξαφανίζονται από το δρόμο.
Η γυναίκα μου όταν είχε δει την σειρά 1 F20, είχε σχολιάσει πως οι χώροι είναι χάλια και πως στα ίδια λεφτά, θα προτιμούσε κάτι με χώρους. Οπότε, γι'αυτό και η απόλυτη επικράτηση των κουτιών Χ. Τα οποία , έχουν και το αντίστοιχο presence ώστε να καθίσταται αρκετά σαφές πως ο κάτοχος έχει λεφτά.
Τι να κλάσει τώρα μια 330i ξέρω γω...


Εχει αρκετα φορτωμενα Χ3 καινουρια στην Αθηνα και μερικες 530. Ελαχιστες νεες 3 προφανως θεωρουν οτι δεν συμφερει σε αυτες τις τιμες. Χ1/Χ2 δεν θα το ελεγα οτι θελει χρηματα πολλα να το παρεις. 30-37 παιζουν σαν καινουρια. Αυτοι που πριν χρονια θα επερναν σειρα 1 στα 25-30 εβαλαν κατι παραπανω και πηραν τα x1/X2.
Άβαταρ μέλους
By George_Prix
#657422 Περασαν 3 ολοκληρες ωρες και 47 λεπτα και ακομα δε σχολιασε κανενας τη μασκα. Γερνατε σιγα σιγα :s_tongue
Άβαταρ μέλους
By mousatos
#657424 Εικόνα

Freightliner Cascadia
Άβαταρ μέλους
By rocsta
#658843 Γατόνια, δώστε λίγο κάποιο link για vin decoder γιατί τα παλιά ορθόδοξα έχουν σταματήσει να δουλεύουν :thumbsdown:
Άβαταρ μέλους
By rocsta
#658967 Nαι, αυτό ήταν ένα απ' τα ορθόδοξα που δεν παίζει πλέον.
Άβαταρ μέλους
By drdino
#658968 Για δώσε λίγο VIN να δω.
Άβαταρ μέλους
By EDDIE_147
#659104
Άβαταρ μέλους
By Giuseppe Busso
#659135 Συγκρίνουμε: BMW 118i Auto - Mercedes A200 7G-DCT - VW Golf 1.5 eTSI 150 DSG

https://www.4troxoi.gr/dokimes/sygkriti ... 2ttBmU_s2I

Το βάζω εδώ γιατί ο νικητής σύμφωνα με το αδερφό 4Τ είναι η BMW 118i, η οποία θα ήταν και η δική μου επιλογή.