Φορουμ για τον υποψήφιο ή αναποφάσιστο αγοραστή, καινούριου ή μεταχειρισμένου
Άβαταρ μέλους
By dekouk
#658561 Χωρίς προβλήματα να είναι, νά το χαρείς όπως του αρμόζει.... Ειδικά το επόμενο τρίμηνο...

ΥΓ ελπίζω να έχεις χρόνο ελεύθερο κ λεφτά τουλάχιστον για βενζίνες. Παρέα προαιρετική ...

< Note >
Άβαταρ μέλους
By EDDIE_147
#658571 Τρίαινα νομίζω ότι έκανες την καλύτερη δουλειά.
Θα το ευχαριστηθείς φουλ.

Καλορίζικο και καλοανοιχτο.
Άβαταρ μέλους
By tsilis
#658581 Μπράβο , καλοτάξιδο !!

Να ανταλλάξεις τις 19αρες με 17αρες και νομίζω θα το ευχαριστηθείς πολύ .
Άβαταρ μέλους
By trident1971
#658618 Σας ευχαριστω ολους παιδια!

Δεν μπορειτε να φανταστειτε τη χαρα μου, βγαινω στο μπαλκονι και το βλεπω και ακομα δεν το πιστευω! Το ειχα το αλλο απο το 2001.

Χτες το πηγα για πλυσιμο σε τοπικο μουτζαχεντιν, κατι εκανε, αλλα τα καθισματα πρεπει να εχουν αρκετη βρωμα ακομα.

Εγινε μια ωραια μικρη βολτα ανοιχτο σημερα, ειχε φως αλλα τα συννεφα μας βολεψαν. Ακομα ψαχνω να βρω την πιο ταιριαστη θεση οδηγησης, θελει τη συνηθεια του

Το κοπανημα θα το δουμε για το αν θα το συνηθισω ή πως μπορει να αλλαξει. Τα 17αρια να εχουν σημαντικη διαφορα σε ανεση?

Θα ποσταρω ερωτησεις και δεδομενα με τον καιρο οσο βλεπω πραγματα, πχ το τιμονι ειναι βαρυ και δεν εχει ιδιαιτερη εως καθολου επαναφορα, ειναι θεμα 19αριων ή είναι χαρακτηριστικο του μοντελου?
Άβαταρ μέλους
By panos2171
#658619 Δεν είναι θέμα το να συνηθίσεις ή όχι το κοπάνιμα αλλά το ότι ταλαιπωρείς το αυτοκίνητο χωρίς λόγο. Και 16αρα παίρνει. Από εξοπλισμό τι έχει;
Άβαταρ μέλους
By sknipper
#658621 Μεγειά, πολύ ωραίο, να το χαρείς. Ανοιχτός, χειμώνα καλοκαίρι.

Εμένα μου αρέσει και το εσωτερικό και οι ζάντες με την πατούρα. Για το ότι είναι 19άρες λέω ότι παραείναι αλλά και αυτό είναι προσωπικό θέμα. Ναι 18 ή 17 θα το έκαναν πιο άνετο αλλά πόσο είναι δύσκολο να πει κανείς. Έχει και τα αμορτισέρ...

Αυτό που νιώθω ότι του λείπει είναι πιο μεγάλες δισκόπλακες εμπρός. Πολύ συχνά μαμά Mercedes έχουν τα βελτιωμένα φρένα με τις τρυπητές δισκόπλακες.
Σχετικά με το τιμόνι παρόμοιο σχόλιο, βαρύ τιμόνι, είχε κάνει και ο charmak66 όταν δοκίνμασε αυτό της BMW μου (μαθημένος από Audi και Fiat). Έτσι είναι τα αντρικά αυτοκίνητα με καλό υδραυλικό τιμόνι, το τιμόνι δεν είναι πούπουλο. :lol:
Άβαταρ μέλους
By rocsta
#658635 Γενικά τα Mερκ (και τα 171) έχουν αργή επαναφορά στο τιμόνι πάντως. Μία σωστή ευθυγράμμιση σε μτχ αυτοκίνητο ποτέ δε βλάπτει. Ιδανικά αφού αλλάξεις ζάντες με κάποιον που έχει 17" και θέλει "upgrade" :innocent:
Άβαταρ μέλους
By drdino
#658637 +1, δεν είχαν τρομερή επαναφορά.
Άβαταρ μέλους
By 224v
#658639 Δεν το γνωρίζω αλλά ένα σπορ αμάξι πρέπει η όχι να έχει γρήγορη επαναφορά?? Προσωπικά στην καθημερινότητα μου στρίβοντας να μπω σε κάθετο δρόμο αφήνω το τιμόνι να επανέλθει μόνο του στην ευθεία, ανάμεσα στις παλάμες μου και το σφίγγω όταν κρίνω ότι ολοκληρώθηκε η στροφή. Για αστικό περιβάλλον μιλάμε πάντα.

< Note >
Άβαταρ μέλους
By sknipper
#658672 Οι πρώτες SLK ήταν με επανακυκλοφορούντα σφαιρίδια (παραδοσιακό χαρακτηριστικό της Mercedes που προσφέρει καλύτερη απομόνωση από τον έξω κόσμο) οπότε υστερούσε και σε αίσθηση και σε επαναφορά. Οι επόμενες είχαν κρεμαγιέρα οπότε βελτιώθηκαν.
Άβαταρ μέλους
By italakias
#658673
rocsta έγραψε:Τα περισσότερα merc δεν είναι σπορ αμάξια!

Η slk η διλιτρη που οδηγησα καποια στιγμη,μια χαρα σπορ ειναι και πεταει και το κωλαρακι της.
Δλδ ενα χατσμπακ με ημιακαμπτο πισω,ποσο σπορ μπορει να ειναι;
Άβαταρ μέλους
By dimviii
#658746
italakias έγραψε:
rocsta έγραψε:Τα περισσότερα merc δεν είναι σπορ αμάξια!

Η slk η διλιτρη που οδηγησα καποια στιγμη,μια χαρα σπορ ειναι και πεταει και το κωλαρακι της.
Δλδ ενα χατσμπακ με ημιακαμπτο πισω,ποσο σπορ μπορει να ειναι;


σπορ αυτοκινητο δεν ειναι αυτο που πεταει κωλο.Ετσι θα ηταν και τα λαντα 2105 σπορ.