Για θέματα γενικού ενδιαφέροντος, εκτός μηχανοκίνητων...
Άβαταρ μέλους
By kovathe
#658096 Ενόργανη.
Οτι καλύτερο.
Καλό και το κολύμπι αλλά στα βρωμοχλωρια πως την παλεύουν τα παιδάκια? Είναι καθαρά γενικά στις πισίνες? Τουλ αν είναι ανοιχτο το κολυμβητήριο δεν το αναπνέουν.

< >
Άβαταρ μέλους
By kovathe
#658097 Τα ομαδικά αθλήματα στην Ελλάδα ειναι πονεμένη ιστορία.
Προπονητές καγκουρες (ειδικα στη μπάλα) που φωνάζουν και βρίζουν τα πιτσιρίκια ειδικα σε μεγαλύτερες ηλικίες και λάθος προσέγγιση του αθλήματος απο μικρή ηλικία.
Δεν θα εμπιστευομουν σε τέτοια μικρή ηλικία.

< >
Άβαταρ μέλους
By Geralt
#658103
DAP έγραψε:Συγνωμην για την παρεμβαση στη κουβεντα σας αλλα εχω μια ερωτηση να κανω....Τα παιδια τα ρωτησατε με ΤΙ τους αρεσει να αθλουνται;

Μη νομιζετε οτι σας κανω παρατηρηση...Και γω απο του κεφαλιου μου διαλεξα και τον εβαλα στο μπασκετ.... ......Και τα παρατησε στο εξαμηνο απανω......
Κάπως πρέπει να τα ξεκινήσεις. Να τα φέρεις σε επαφή με κάποια αθλήματα και ας κατασταλάξουν άλλου από το αρχικό.
Μπορεί πχ να είναι σκάκι.

Τον δικό μου αμα τον ρωτήσεις τι θέλει να γίνει όταν μεγαλώσει μου λέει άλογο. Καμία φορά και σκύλος
Άβαταρ μέλους
By sknipper
#658120 Υπέρ της κολύμβησης από τώρα. Υδατοσφαίριση για ομαδικό.
Και τένις από νωρίς.
Στίβος; Μπορείτε να τρέχετε μαζί ή να κάνεις κι εσύ πράματα ενώ το περιμένεις.
Χορός. Όχι δεν θα γίνει αδελφή.
Ποδήλατο. Και οας κι εσύ μαζί.
Ιστιοπλοΐα από 8 χρονών (ή όποτε τα δέχονται)
Για πολέμικές τέχνες και ξιφασκία δεν ξέρω.
Το μποξ είναι εξαιρετική προπόνηση αλλά είμαι εναντίον της βίας. Αξίζει για την προπόνηση.
Άβαταρ μέλους
By Andreasdik
#658127
sknipper έγραψε:Χορός. Όχι δεν θα γίνει αδελφή.


Δεν ξέρω αν πρέπει να κλάψω ή να γελάσω...
Άβαταρ μέλους
By JimClark
#658153 κάτσε καλά εσύ που ποστάρεις και 200άρες στο κοντέρ, :lol:

Εμείς πηγαίνουμε κολυμβητήριο από τα 3.5 ετών περίπου σε ιδιωτικό κολυμβητήριο. Πολύ ευχαριστημένοι με φυσικά επακόλουθα την άνεση στο κολύμπι και το γεγονός της όποιας ομαδικότητας μπορεί να αναπτύξει σε αυτό το στάδιο το παιδί με τα άλλα παιδάκια. Που ναι μεν είναι μικρή , αλλά σημαντική σε αυτό το στάδιο.
Άβαταρ μέλους
By dimviii
#658157 και εγω αρνητικος με το ποδοσφαιρο ημουν(πολυ αρνητικη γνωμη μιας και δεν ειχα ασχοληθει ποτε) αλλα στα 8-9 ετη τον εγραψα μετ απο δικη του τρελη επιμονη ,και μονο θετικα εχω να πω μετα απο τοσα χρονια.Ασχοληθηκε πολυ εντατικα μεχρι και τα 17 του.
Δεν εχει σημασια που θα τον γραψετε,αλλαζουν πολυ τα θελω τους στις μικρες ηλικιες.Θα σας πει ο ιδιος/ιδια τι θελει.
Και εγω τον ειχα γραψει κολυμβητηριο,στο 4μηνο δεν ηθελε να ξαπατησει.
Άβαταρ μέλους
By Asimov
#658175
kovathe έγραψε:Ενόργανη.
Οτι καλύτερο.
Καλό και το κολύμπι αλλά στα βρωμοχλωρια πως την παλεύουν τα παιδάκια? Είναι καθαρά γενικά στις πισίνες? Τουλ αν είναι ανοιχτο το κολυμβητήριο δεν το αναπνέουν.

< >


Η δικιά μου δεν είχε ποτέ πρόβλημα με το χλώριο, ούτε οι συναθλητές της. Ξεκίνησε από κλειστό και 25αρα, τώρα πια στην προαγωνιστικη ανοιχτό και 50αρα, σε κανένα δεν είχαμε πρόβλημα με την καθαριότητα.
Η ενόργανη έχει το αρνητικό των τραυματισμών και ότι τα παιδιά σταματούν νωρίς. Το κολύμπι είναι για μια ζωή.

< Note 8 >
Άβαταρ μέλους
By markvag
#658184
Geralt έγραψε:
Τον δικό μου αμα τον ρωτήσεις τι θέλει να γίνει όταν μεγαλώσει μου λέει άλογο. Καμία φορά και σκύλος


Είναι κάτι αυτό, η μεγάλη μου (τώρα 12 πλέον :inlove: ) όταν τη ρωτούσαμε τι θέλει να γίνει όταν μεγαλώσει (σε ηλικία 3-4 ετών αυτό), μας απαντούσε "Μεγάλη" :s_rofl :s_rofl :s_rofl
Άβαταρ μέλους
By JBT
#659064

https://www.youtube.com/watch?v=aPCK4THZtng

:s_bye
Άβαταρ μέλους
By timkoul
#659069
kovathe έγραψε:Ενόργανη.
Οτι καλύτερο.
.............


Για πειτε που πατε ενοργανη οσοι ασχολειστε....
Εμεις πηγαιναμε στην περιοχη μας (Παιανια - ΚΤΗΣΙΦΩΝ) αλλα απο το Κορονοϊο και μετα σταματησαν οι δραστηριοτητες για μικρες ηλικιες. Δε λεει να κατσουμε παλι σπιτι απο Σεπτεμβρη... :dizzy:
Άβαταρ μέλους
By kovathe
#659115 Σε ενα συλλογο τοπικά πηγαίνει ο μικρός.
Κένταυρος αν θυμάμαι καλα λέγεται.
Έκανε τον Ιούνιο που άνοιξαν, μετα διακοπές, τώρα απο Σεπτέμβριο βλέπουμε ανάλογα πως θα πάει.


< >
Άβαταρ μέλους
By kovathe
#659116 Αλλά το καλό είναι οτι έχω και μονόζυγο, κρίκους κ διάφορα άλλα στο σπίτι.
Οποτε σχεδόν καθημερινά θα ασχοληθεί αρκετή ωρα και σαν παιχνιδι.
Κρέμεται, κανει τούμπες, σηκώνει τα πόδια ψηλά, κανει σβουρες με ενα κρίκο και τέτοια.
Έχει δυναμωσει πολύ στα χερια και το διασκεδάζει του αρέσει.
Οποτε βλέπει κι εμένα κάτι θέλει να κανει κι αυτός.

< >
Άβαταρ μέλους
By cabala10
#661501 ερωτηση εκανα τα χαρτια της ανηψουλας μου για να μπει σε ενα βρεφονηπιακο σταθμο δεν την επελεξαν λογο μοριων βλεπω ομως πως στους επιλαχοντες υπαρχουν αρκετοι που μπηκαν με 130 μορια ενω η μικρη εβγαλε 196 μορια

που μπορω να μιλησω αν ξερει κανεις ωστε να πεσουν μερικες σφαλιαρες?
Άβαταρ μέλους
By gianik
#661504 Προφανώς εννοείς για τον ίδιο σταθμό;
Μίλησε με τον Δήμο αρχικά θα έλεγα..

.