Για θέματα γενικού ενδιαφέροντος, εκτός μηχανοκίνητων...
Άβαταρ μέλους
By Andreasdik
#653932 Είδα στο Netflix το "Απάνθρωποι πόροι", γαλλική σειρά 6 επεισοδίων με τον Ερικ Καντονά πρωταγωνιστή.
Η υπόθεση δεν είχε καμία σχέση με ποδοσφαίρο. Πάρα πολύ καλό!
Άβαταρ μέλους
By elvet
#654256 Ανακάλυψα το netflix στην καραντίνα, αρχές Μαρτίου. Ωραίος καινούργιος κόσμος.
Το Chalifat σουηδικό, μου άρεσε και παρουσίασε πολλά πραγματικά κι ανεπίλυτα προβλήματα.
Είδα το fauda και το απόλαυσα. Στο ίδιο θέμα μου άρεσε και το Spy με τον Sasa Baron Koen να παίζει τον συνονόματό του, και το ντοκιμαντέρ για τη μοσάντ.
Είδα και μικρές σειρές αστυνομικών-μυστηρίου:
Μία πολωνική (MIRE) με ατμόσφαιρα, volga, trabant, zastava και polonez, αλλά αντίστοιχα με αυτά αργό. Παρόλα αυτά είχε ωραία πλοκή, την μελαγχολία του ανατολικού μπλοκ και ωραίες ανατροπές.
Μία ισλανδική (Balhalla murders) πολύ δυνατή και σκοτεινή και μία γαλλική (La Forret) που μου άρεσε και συζητήθηκε κι εδώ.
Άβαταρ μέλους
By drdino
#654258 Είδαμε το Trapped και το Broen, περίεργα αυτά τα ΙσλανδοΣουηδοδανέζικα. Αρκετά βαριά, αλλά ωραια.

Πέτυχα και το The Bureau στο Amazon Prime, γαλλική σειρά κατασκοπείας. Μου άρεσε, δεν έχει πολλή δράση ή πιστολίδι αλλα κυλάει καλά.
Άβαταρ μέλους
By bibendum
#654259 Το chalifat δεν με κέρδισε καθόλου το πρώτο επεισόδιο και το άφησα αλλά έχω ακούσει από αρκετό κόσμο ότι είναι καλό.

Υπαρχει κ το the woods πολωνικό που είναι ωραίο.

< >
Άβαταρ μέλους
By mousatos
#654277 Personally , προτιμώ να βλέπω στο youtube βιντεάκια με Chipmunks , παρά Netflix .
Άβαταρ μέλους
By sargus
#654296 Και εγώ έχω δει πολύ νετφλιξ τελευταία.
Είδα κ μου άρεσαν:
-the kominsky method
-after life
-Ozark
-The spy

Ειδικά τα kominsky κ Ozark τα θεωρώ στα all time αγαπημένα μου. Πραγματικά πολύ ωραία!
Άβαταρ μέλους
By panos2171
#654320 Τελείωσα το Shooter το οποίο μου άρεσε και τώρα έχω ξεκινήσει το The Rookie που φαίνεται επίσης πολύ καλό στο 9ο επεισόδιο.
Άβαταρ μέλους
By kubiak
#657105 Βλέπω Twilight Zone του 1959...
Δεν μπορώ να βρω το remake που παίχτηκε μεταξύ 1985-1989, ενώ βρήκα το remake του 2002 και τη σύγχρονη εκδοχή 2019+