Για θέματα γενικού ενδιαφέροντος, εκτός μηχανοκίνητων...
Άβαταρ μέλους
By Hellenic tifosi
#652994
Bayern7 έγραψε:
Hellenic tifosi έγραψε:Εγώ Παναθηναϊκός είμαι και δε θα ειχα το παραμικρό, μα το παραμικρό πρόβλημα να παίξω στον Ολυμπιακο αν ήμουν επαγγελματίας αθλητής.

Θεωρώ τον οπαδισμο απίστευτου μεγέθους ηλιθιότητα, οποια ομάδα κι αν υποστηρίζει κανεις. Ακόμα μεγαλύτερη ηλιθιότητα ειναι να το παίζεις οπαδός όταν είσαι μάλιστα και επαγγελματίας αθλητης.

Καλά παιδιά φτάνει. Δεν είστε επαγγελματίες αθλητές, ούτε καν αθλητές.
Μιλήστε ως φίλαθλοι (αν είστε), αφήστε τις υποθετικές φανφάρες της πλάκας. :lol:
Αν ήμουν αθλητής, αν είχα ρόδες κλπ κλπ :lol:

Για εσάς ο Αναστό πχ είναι ένας ηλίθιος και για 5 μύρια Ολυμπιακών το μεγαλύτερο ίνδαλμα. :lol:


Ως φίλαθλος σου απαντώ, και με διαρκειας επί σειρά ετών, ότι θεωρώ τον οπαδισμο ηλιθιότητα και ότι λίγους σιχαίνομαι όσο τους οπαδούς κάθε απόχρωσης.

Παρεμπιπτόντως, πολυ καλα έκανε ο Σπανουλης και πήγε στον Ολυμπιακο, και εγώ στη θέση του θα έκανα το ίδιο.

Ίνδαλμα δεν πρόκειται να έχω κανέναν που κλωτσάει, μπισταει, η ρακεταρει μια μπάλα.
Άβαταρ μέλους
By edmond
#653008 Τώρα όμως...
Σοβαρά;;....
Βρήκαμε (και σταθήκαμε) παράδειγμα τον Αναστό;
Ο τύπος ανήκει στην στενή ομάδα των...ιδιαίτερων, όπως και ο -μόλις σήμερα- θανόντας, μαζί με περσόνες του τύπου κυρ Σάββας κλπ. Γραφικοί βέβαια :lol: καθώς ανήκουν σε προ(προ :lol: )ηγούμενες γενιές όπου το μυαλό μπορούσε να κολλήσει πιο εύκολα, απολύτως σεβάσμιοι όμως από κάθε λογής φίλαθλο. Οπαδό θέλετε να βάλετε; βάλτε οπαδό. Σήμερα που σχωρέθηκε ο Αλέφαντος όμως, δεν νομίζω να μην άγγιξε το γεγονός αυτό ακόμα και τον πιο κολλημένο ζέλα, όπως και το αντίστροφο με τον χαμό τον Παυλοθανάσηδων. Όπως και να το κάνουμε, είναι-ήταν μορφές που ο καθένας τους άφησε-αφήνει το στίγμα του. Κάτι που οι σημερινοί που ασχολούνται(και κρίνονται αναλόγως) δεν πρόκειται να το κάνουν.

Με το παραμυθόμετρο όμως δεν απάντησε κανείς ακόμα.
Υπάρχει; Αν ναι πόσο;

Ινδάλματα έχουν τα 10χρονα, έλεος δηλαδή...
Άβαταρ μέλους
By Bayern7
#653046
EDDIE_147 έγραψε:Άρα ο Γκρέγκορι ο Γεωργάτος ήταν πουλημένος; :hmmm:
Πες τα ρε Μπάγιερν τα γαυρικά τα νέα να μάθουμε οι υπόλοιποι.

Προσωπική μου άποψη είναι ότι αν κάποιος είναι αξιοπρεπής, σε όποια ομάδα να παίξει, ότι Θεό πιστεύει θα παραμείνει αξιοπρεπής και θα τον σέβεται ο κόσμος.
Αντίστοιχα αν κάποιος είναι σκατούλα θα καταλήξουν να τον κράζουν και οι 'δικοί' του.

Μα δεν διαφωνούμε ουσιαστικά κάπου.
Εκτός από Γεωργάτο, πάρε και τον Στέλιο τον Γιαννακόπουλο παράδειγμα. Αξιοπρεπέστατος και αγαπήθηκε από τους φιλάθλους του Ολυμπιακού παρά τα φιλοπαναθηναικά του αισθήματα (που λένε και οι μορφωμένοι).

Απλά επιτρέψτε μας να έχουμε μια ξεχωριστή θέση στην καρδιά μας για τύπους σαν τον Αναστό, τον Αλέφα, τον Μπίλη τον Καραπιάλη και τους ελάχιστους αθλητές της δικιάς τους συνομοταξίας. :)
Simple as that. :s_howdy
Άβαταρ μέλους
By gianik
#653084
Giuseppe Busso έγραψε:Εγώ χαίρομαι που υπάρχουν απόψεις σαν του Έντι.

Είναι ο λόγος της κατάντιας των ομάδων τους εξάλλου. :iconcool:

Αυτή η ανωτερότητα βρε παιδί μου, το i love this game, η ισαποστακίαση, το γενικό correctness. Πάνε θέατρο ρε αδερφέ. :iconcool:




Μαθαίνω Οκτώβριο το 1ο παιχνίδι με τους αγαπημένους του Jordi..
Καλό θα είναι , 1/1.000.000 ετσι και χάσετε , από τον διαλυμένο Παναθηναϊκό , να υπάρχει καμμιά διμοιρία στο πάρκιν του εξοχικού..
Οκτώβρης ήταν κ τότε , που ''αποθεώνατε'' τον κόουτς σκακιστή ..... :(
Άβαταρ μέλους
By EDDIE_147
#653097 Μια άλλη ερώτηση: ομάδα Παναθηναϊκός στο μπάσκετ συνεχίζει να υφίσταται;
Εννοώ θα πληρώνει ο Τράκης παίχτες-προπονητή κανονικά μέχρι να βρει επενδυτή ο Τσιάκας ή θα ζήσουμε εποχές Ολυμπιακός-Σκλάβος;
Άβαταρ μέλους
By A-Viper7
#653101
Bayern7 έγραψε:Απλά επιτρέψτε μας να έχουμε μια ξεχωριστή θέση στην καρδιά μας για τύπους σαν τον Αναστό, τον Αλέφα, τον Μπίλη τον Καραπιάλη και τους ελάχιστους αθλητές της δικιάς τους συνομοταξίας. :)
Simple as that. :s_howdy


+ ΑνΤρέας Νινιάδης :metalo:
Άβαταρ μέλους
By Giuseppe Busso
#654231
Asimov έγραψε:Σουτ δεν έχει (30% :thumbsdown: ), ταχύτητα δεν έχει, αμυντικά δε θριαμβεύει και γενικά δεν είναι παίκτης αυτού του επιπέδου. Για FIBA Ch.L. είναι τίμιος.
Α είναι δουλευταράς (όντως) και έχει κάποιες παρέες στα ΜΜΕ :lol:
Τεσπά, μεγάλη κουβέντα για έναν παίκτη που είχε συμφωνήσει προ Μπαρτζώκα και λογικά θα περάσει από πολλά τεστ πριν κερδίσει θέση στη 12αδα. Δεν δίνω πολλές πιθανότητες να μην πάει κάπου αλλού τελικά.



Τελικά τον πήρε ο Μπαρτζώκας
https://fws.gr/episimo-o-giannoylis-lar ... Sv4F_fn7Z8


και όπως πάντα, έπεσε μέσα η πηγή ενημέρωσης του γιανίκ

Εικόνα
Άβαταρ μέλους
By gianik
#654254 βλέπω πάντως στα φόρουμΖ , στο τουίτερ κλπ τον περνάτε γενναιές 14.... :inlove:


να μου πεις , Ντιλέινι σας ταίζανε , Καλάθη σας ταίζανε , Gill σας ταίζανε , Brockoff σας ταίζανε , το να σου ρχεται τελικά ο Λάρε , είναι κάπως βαρύ... :lol: :lol:




υ.γ
ακόμα και οι δικοί σας ''δημοσιογράφοι'' το ίδιο έλεγαν ότι δεν μένει...Τώρα που ειναι να τζάσει τον Βεζέ (γιατί κλωτσάει και θέλει λεφτά , άκου να δεις το παλιόπαιδο..) και θέλει Ελληνες τον κρατάει... :iconcool:
Άβαταρ μέλους
By EDDIE_147
#654455 Σε συνέχεια της συζήτησης που είχαμε πριν κάτι εβδομάδες



Πόσο θεούλης είναι αυτός ο άνθρωπος γαμώτο;

Βέβαια -αναμενόμενα- τα ουγκ σχόλια δεν μπορούσαν να λείψουν.

Άσε μας ρε να παίζω εγώ .για να πανηγυρίζουν οι Τούρκοι;;; Και δέκα εκατ το χρόνο να είχα συμβόλαιο θα εμένα Ολυμπιακό με 1
Άβαταρ μέλους
By diplomat
#656493 Είδα και πανηγύρια από φίλους οπαδούc που εύχονταν διάφορα όμορφα όταν έφυγε. :shifty:

Τεσπά, να έχει καλή πορεία στο Θρύλο το παιδί. :iconcool: