Γενικά αυτοκινητιστικά θέματα
Άβαταρ μέλους
By dimik
#650570
Scotch έγραψε:Ασφάλεια κατοικίας έχει κάνει κανένας στην HD; Βλέπω αρκετά χαμηλές τιμές και παίζουν και οι γνωστοί κωδικοί.
Έχω εγώ για 2η συνεχόμενη χρονιά.
300 ευρώ τον χρόνο για 200Κ+20Κ περιεχόμενο.
Απο ότι θυμάμαι απ έξω έχει και κάτι καλύψεις για υδραυλικούς, ηλεκτρολόγους, ξενοδοχείο πχ σε περίπτωση πλημμύρας και άλλα τέτοια, αχρείαστα να ναι.

< >
Άβαταρ μέλους
By Scotch
#650573 Στην ΕΘΝΙΚΗ είναι ο πατέρας μου και πληρώνει 400€+, ενώ για τις ίδιες αξίες (~150.000 και 45.000) και καλύψεις στην HD του βγάζει ετήσιο ασφάλιστρο γύρω στα 250 €. Το ξενοδοχείο μόνο δεν είδα, αλλά μπορεί να μην το πρόσεξα.
Στην AXA που έκανα μία έρευνα, είναι στα επίπεδα της ΕΘΝΙΚΗ.

(edit: Αν θέλετε το μεταφέρουμε σε σχετικό τοπικό, που είδα δεν έχουμε)
Άβαταρ μέλους
By Anonymous Founder
#650575 E, ας πάει στο τοπικό για τις κατοικίες, δεν νομίζω πως χρειάζεται χωριστό τοπικό. Αλλά και εδώ να μείνει, δεν είναι πρόβλημα θεωρώ.
Άβαταρ μέλους
By dimik
#650588
Scotch έγραψε:Στην ΕΘΝΙΚΗ είναι ο πατέρας μου και πληρώνει 400€+, ενώ για τις ίδιες αξίες (~150.000 και 45.000) και καλύψεις στην HD του βγάζει ετήσιο ασφάλιστρο γύρω στα 250 €. Το ξενοδοχείο μόνο δεν είδα, αλλά μπορεί να μην το πρόσεξα.
Στην AXA που έκανα μία έρευνα, είναι στα επίπεδα της ΕΘΝΙΚΗ.

(edit: Αν θέλετε το μεταφέρουμε σε σχετικό τοπικό, που είδα δεν έχουμε)


Aυτά είναι τα δικά μου, στις αμοιβές και έξοδα λέει για ξενοδοχείο ή ενοίκια προσωρινής κατοικίας

Εικόνα
Εικόνα
Εικόνα
Εικόνα
Άβαταρ μέλους
By bebes
#650671 H hd δεν ασφαλίζει μηχανές;

Για μεγάλη μοοσυκλετα (1200cc) σε ποια ασφαλιστική προτείνετε να ψάξω;

Η anytime δινει προσφορα (ετήσιο) 162€ με οδικη και νομικη και μεσω της shell smart club επιστρέφει τα 20€ σε δωροεπιταγή
Δηλαδη 142€ με όλα ή 106€ χωρις οδικη νομικη (αφαίρεσα τα 20€ απο τις τελικες τιμές)

Μια UNIque που βγάζουν οι ιντερνετικοί μεσίτες ασφαλειων την ξέρει κανείς;
Αυτη ειναι η πιο φτηνή

edit: ( Το Unique παρέχεται από την HD Insurance Ltd) :hmmm:
Άβαταρ μέλους
By Govus
#650672
bebes έγραψε:H hd δεν ασφαλίζει μηχανές;
Για μεγάλη μοοσυκλετα (1200cc) σε ποια ασφαλιστική προτείνετε να ψάξω;
Η anytime δινει προσφορα (ετήσιο) 162€ με οδικη και νομικη και μεσω της shell smart club επιστρέφει τα 20€ σε δωροεπιταγή
Δηλαδη 142€ με όλα ή 106€ χωρις οδικη νομικη (αφαίρεσα τα 20€ απο τις τελικες τιμές)
Μια UNI που βγάζουν οι ιντερνετικοί μεσίτες ασφαλειων την ξέρει κανείς;
Αυτη ειναι η πιο φτηνή

151 € πληρώνω στην Anytime για το Liberty (125) :lol: !
H HD είχε πει ότι θα ασφαλίζει δίτροχα από τέλος του μήνα :hmmm: ...
Άβαταρ μέλους
By Anonymous Founder
#650673
bebes έγραψε:H hd δεν ασφαλίζει μηχανές;

Για μεγάλη μοοσυκλετα (1200cc) σε ποια ασφαλιστική προτείνετε να ψάξω;

Η anytime δινει προσφορα (ετήσιο) 162€ με οδικη και νομικη και μεσω της shell smart club επιστρέφει τα 20€ σε δωροεπιταγή
Δηλαδη 142€ με όλα ή 106€ χωρις οδικη νομικη (αφαίρεσα τα 20€ απο τις τελικες τιμές)

Μια UNIque που βγάζουν οι ιντερνετικοί μεσίτες ασφαλειων την ξέρει κανείς;
Αυτη ειναι η πιο φτηνή

edit: ( Το Unique παρέχεται από την HD Insurance Ltd) :hmmm:

Δες Interlife. Εγώ δίνω νομίζω 140€ το χρόνο για την Multistrada.
Άβαταρ μέλους
By bebes
#650675 H interlife ειναι ελαφρως πιο ακριβή απο anytime

Με οδικη και νομική βγαίνουν ιδιες τιμες (χρεωνει τη νομικγ 2€ το χρόνο!)

Η πιο φτηνη είναι η UNI και μετα η anytime η οποία αν αφαιρεθουν τα 20€ της δωροεπιταγής ειναι μακράν η δευτερη φτηνότερη
Άβαταρ μέλους
By axel12p
#650869 Έκανα πριν από λίγο ανανέωση συμβολαίου στην HD και το loyalty discount το δέχτηκε κανονικά με 15% έκπτωση. Θέλω μόνο να τσεκάρω το περσινό συμβόλαιο για να δω διαφορά σε τιμή και καλύψεις. Έχω την αίσθηση πάντως πως δεν βγήκε ακριβότερο από πέρσι.
Άβαταρ μέλους
By nickthetrib
#651111 axel12p σε σχεση με τον κωδικό BF2019 που έληξε ο loyalty discount δινει πολύ μικρότερο ποσοτό. Πλήρωσα το δεκεμβρη 197€ και τώρα με 1000€ μικρότερο κεφάλαιο θέλει 334€.
Μαλλον θα πάω στην ιντερσαλονικα που θέλει για ιδιες (περιπου) καλυψεις 195€. Η ιντερλαιφ θέλει 233€
Άβαταρ μέλους
By funkyreverend
#651118 BF2019 λογικά ήταν Black Friday (και την έκανες τον Δεκέμβρη) οπότε μάλλον είναι περιστασιακή προσφορά της τάξεως του 30% από όσο βλέπω. H Loyalty έδινε 15%.
Άβαταρ μέλους
By nickthetrib
#651120 Ναι το δεκεμβρη την έκανα, με ποσοστό δεν ασχολήθηκα να δω πόσο βγαίνει αλλά 334€ για ασφάλεια ενος αουρις 1,4 του 2007 δεν δίνω.