Για θέματα γενικού ενδιαφέροντος, εκτός μηχανοκίνητων...
Άβαταρ μέλους
By mousatos
#629720 Φανταστείτε να είμασταν εμείς στη θέση της Ιταλίας . Γερμανοί , Άγγλοι και τα παρατρεχάμενα τσουτσέκια από την ανατολική ευρώπη θα μας είχαν βάλει σε καραντίνα με ταξιδιωτικές οδηγίες και θα μας έβριζαν νυχθημερόν .
Άβαταρ μέλους
By mirage
#629727 Γερμανια εχει 18 κρουσματα κλπ κλπ.
Άβαταρ μέλους
By Anonymous Founder
#629729 Στην Γερμανία αναβλήθηκε η μεγάλη έκθεση στην Φρανκφούρτη, Lighting and Building. Την πήγαν το Σεπτέμβριο. Ήταν να πάω κι εγώ, αλλά είπα να φυλάξω τα ρούχα μου καλύτερα...
Άρα, υπάρχει φόβος γενικώς θα έλεγα...
Άβαταρ μέλους
By dimviii
#629732 https://www.iatropedia.gr/eidiseis/koro ... as/127526/
Άβαταρ μέλους
By otso
#629734 ΨΥΧΡΑΙΜΙΑ ΣΥΝΤΡΟΦΟΙ ΚΑΠΙΤΑΛΙΣΤΕΣ ΤΟΥ ΦΟΡΟΥΜ
σημερα παω να σηκωσω κανα σουπερ μαρκετ , να παρω barrila η lidl μην μεινουν και πανε για πεταμα , θα παρω και 10 μασκες ναναι αρκετες; ειναι και ακριβες αυτες που λεει ο μαρκος .
Άβαταρ μέλους
By mirage
#629735
Anonymous Founder έγραψε:Στην Γερμανία αναβλήθηκε η μεγάλη έκθεση στην Φρανκφούρτη, Lighting and Building. Την πήγαν το Σεπτέμβριο. Ήταν να πάω κι εγώ, αλλά είπα να φυλάξω τα ρούχα μου καλύτερα...
Άρα, υπάρχει φόβος γενικώς θα έλεγα...
Δεν ειναι θεμα φόβου αλλά προφύλαξης και κοινης λογικής θα έλεγα.
Άβαταρ μέλους
By markvag
#629736
otso έγραψε:ΨΥΧΡΑΙΜΙΑ ΣΥΝΤΡΟΦΟΙ ΚΑΠΙΤΑΛΙΣΤΕΣ ΤΟΥ ΦΟΡΟΥΜ
σημερα παω να σηκωσω κανα σουπερ μαρκετ , να παρω barrila η lidl μην μεινουν και πανε για πεταμα , θα παρω και 10 μασκες ναναι αρκετες; ειναι και ακριβες αυτες που λεει ο μαρκος .


Βρες τες πρώτα... :lol: Χθες μίλησα με προμηθευτή - διανομέα. Δεν υπάρχει ούτε για δείγμα. :lol: Τελικά, ο πανικός είναι ο καλύτερος πωλητής... :innocent:

Μην ανησυχείς όμως, σε έχω καλύψει ήδη.


Έχουμε πεθάνει όλοι, απλά δεν το ξέρουμε ακόμα. :shifty: :s_biggrin


Προσωπικά, με αυτά που διαβάζω, δεν φοβάμαι ιδιαίτερα, απλά σαφέστατα και πρέπει να λαμβάνονται οι λογικές προφυλάξεις, όπως πχ δεν γίνεται να κάνεις έκθεση αυτή την περίοδο, να μπαίνουν σε καραντίνα περιοχές με πολλά κρούσματα, κτλ...
Άβαταρ μέλους
By Anonymous Founder
#629744
mirage έγραψε:
Anonymous Founder έγραψε:Στην Γερμανία αναβλήθηκε η μεγάλη έκθεση στην Φρανκφούρτη, Lighting and Building. Την πήγαν το Σεπτέμβριο. Ήταν να πάω κι εγώ, αλλά είπα να φυλάξω τα ρούχα μου καλύτερα...
Άρα, υπάρχει φόβος γενικώς θα έλεγα...
Δεν ειναι θεμα φόβου αλλά προφύλαξης και κοινης λογικής θα έλεγα.

Δεν διαφωνώ. Απλώς επειδή βρέθηκα στην θέση ν'αποφασίσω τελικά αν θα πάω ή όχι σε αυτήν την έκθεση και στην Intertraffic που ακολουθεί τον Απρίλιο, θα ρίξω πανηγυρικό άκυρο και στις δύο.
Άβαταρ μέλους
By otso
#629745 ρε μαρκο ολα τα μαγαζια με γεωργικα εφοδια τιγκα ειναι στις FFP2 ομως η 3 ειναι πιο ακριβες και στο σκρουτζ να κοιταξεις
ολοι εχουν . αφου κανενας δεν ξερει την προδιαγραφη ,ολοι στα φαρμακεια πανε και παιρνουν αυτες που δεν κανουν τιποτα .
εχουν χαθει απ την αγορα οι FFP2; εισαι σιγουρος;
Άβαταρ μέλους
By MIXOStsi
#629750
Anonymous Founder έγραψε:Στην Γερμανία αναβλήθηκε η μεγάλη έκθεση στην Φρανκφούρτη, Lighting and Building. Την πήγαν το Σεπτέμβριο. Ήταν να πάω κι εγώ, αλλά είπα να φυλάξω τα ρούχα μου καλύτερα...
Άρα, υπάρχει φόβος γενικώς θα έλεγα...


ο φόβος και τα μέτρα προφύλαξης είναι λογικά... κι εγώ στη θέση σου δεν θα πήγαινα, αλλά πιο πολύ για τους βλαμμένους που θα σε δυσκόλευαν στη καθημερινότητα, μέχρι να συνηθίσει η ανθρωπότητα.

ο πανικός που βλέπουμε είναι το θέμα, με κοινωνικό και οικονομικό αντίκτυπο...
Άβαταρ μέλους
By markvag
#629754
otso έγραψε:ρε μαρκο ολα τα μαγαζια με γεωργικα εφοδια τιγκα ειναι στις FFP2 ομως η 3 ειναι πιο ακριβες και στο σκρουτζ να κοιταξεις
ολοι εχουν . αφου κανενας δεν ξερει την προδιαγραφη ,ολοι στα φαρμακεια πανε και παιρνουν αυτες που δεν κανουν τιποτα .
εχουν χαθει απ την αγορα οι FFP2; εισαι σιγουρος;


Η αλήθεια είναι πως σε μαγαζιά με γεωργικά εφόδια δεν σκέφτηκα να κοιτάξω, φαντάζομαι δεν είμαι ο μόνος... :lol:
Άβαταρ μέλους
By trident1971
#629763
Anonymous Founder έγραψε:Στην Γερμανία αναβλήθηκε η μεγάλη έκθεση στην Φρανκφούρτη, Lighting and Building. Την πήγαν το Σεπτέμβριο. Ήταν να πάω κι εγώ, αλλά είπα να φυλάξω τα ρούχα μου καλύτερα...
Άρα, υπάρχει φόβος γενικώς θα έλεγα...


Ειναι να παω Φρανκφουρτη την μεθεμπομενη εβδομαδα. Φακ.
Άβαταρ μέλους
By dimviii
#629777
trident1971 έγραψε:
Anonymous Founder έγραψε:Στην Γερμανία αναβλήθηκε η μεγάλη έκθεση στην Φρανκφούρτη, Lighting and Building. Την πήγαν το Σεπτέμβριο. Ήταν να πάω κι εγώ, αλλά είπα να φυλάξω τα ρούχα μου καλύτερα...
Άρα, υπάρχει φόβος γενικώς θα έλεγα...


Ειναι να παω Φρανκφουρτη την μεθεμπομενη εβδομαδα. Φακ.


σιγα το προβλημα,εγω σε λιγες ωρες ειμαι Σαντορινη. :lol:
Άβαταρ μέλους
By dimviii
#629784 Όλα όσα περιλαμβάνει η πράξη νομοθετικού περιεχομένου για τον κορονοϊό. Πότε θα κλείσουν νοσοκομεία, λιμάνια, δρόμοι, θέατρα, σχολεία και γήπεδα. Πότε θα αποφασισθεί ο περιορισμός της κυκλοφορίας των Μέσων Μεταφοράς.
https://www.newsit.gr/ellada/koronoios- ... t/2983111/
Άβαταρ μέλους
By pierce21
#629788
Anonymous Founder έγραψε:Στην Γερμανία αναβλήθηκε η μεγάλη έκθεση στην Φρανκφούρτη, Lighting and Building. Την πήγαν το Σεπτέμβριο. Ήταν να πάω κι εγώ, αλλά είπα να φυλάξω τα ρούχα μου καλύτερα...
Άρα, υπάρχει φόβος γενικώς θα έλεγα...



Είμαι περίεργος να δω τι θα γίνει με το forum των Δελφών που είναι την άλλη εβδομάδα. Χθες ανακοίνωσαν ότι θα έρθει ο Σεντενο αλλά οι εξελίξεις τρέχουν.

Ο οτσο τρολαρε πριν κάποιες σελίδες για τους Δελφούς, αλλά είμαι αρκετά σκεπτικός για το αν θα πρέπει να πάω αν και έχει φύγει ένα σημαντικό κονδύλι μέχρι στιγμής :lipsealed: