Για θέματα γενικού ενδιαφέροντος, εκτός μηχανοκίνητων...
Άβαταρ μέλους
By mousatos
#629584 μπα , προτιμώ να αγοράζω δίχως καπέλο.
Άβαταρ μέλους
By red_monster
#629589
mousatos έγραψε:nope , μόνο χάρτινες σακούλες

Εικόνα



Τόσο χάλια η συγκάτοικος ? :hmmm:
Άβαταρ μέλους
By dimviii
#629590 εγω εκανα μια προσφορα......προσεχε μην τις ανταλλαζεις με μετοχες ΒΡ σε λιγο.
Άβαταρ μέλους
By mousatos
#629594 γι αυτό πήρα BP , για να μην τις ξαναπουλήσω ποτέ. Ελπίζω κι εσύ να μην πουλήσεις το evo ποτέ .

https://www.wsj.com/articles/bp-posts-s ... 1580813661

BP Raises Dividend, Boosts Divestment Targets
Άβαταρ μέλους
By diplomat
#629595 Κάπου εδώ με αναγκάζεις να κάνω την τετριμμένη ερώτηση: το -8% χθες το είδες ποτέ, ή ύπνος βαθύς; Κοινώς, σορτάραμε τίποτις, ή μπα;
Άβαταρ μέλους
By mousatos
#629596 το -8% το είδα από την Κυριακή , κάνε έναν κόπο και κοίτα στο "τις οίδεν" .
Τελευταία επεξεργασία από mousatos και 25 Φεβ 2020, 17:20, έχει επεξεργασθεί 1 φορά/ες συνολικά
Άβαταρ μέλους
By markvag
#629625
dimviii έγραψε:
εχω αν θελεις.


Έχω κι εγώ μάσκες, μαυραγορίτης. :ninja: :lol:

(Πήρα κάποιες στη δουλειά, γιατί οι πωλητές ταξιδεύουν σε διάφορες χώρες, πχ μεθαύριο κάποιοι πάνε Καζακστάν και μου τις ζητάνε...)


Γιατί να έχουν μάσκες τα Σ/Μ, btw;;; :hmmm: :dizzy:
Άβαταρ μέλους
By diplomat
#629627
markvag έγραψε:Γιατί να έχουν μάσκες τα Σ/Μ, btw;;; :hmmm: :dizzy:


Στο λίντολ που πήγα εγώ πάντως τις είχε σε προσφορά, ή τέλος πάντων σαν όψιον στο εβδομαδιαίο φυλλάδιο.

Τον ακριβή λόγο από κει και πέρα δεν τον γνωρίζω, όπως και εάν αυτή ήταν τακτική ή έκτακτη προσθήκη. :shifty:
Άβαταρ μέλους
By drdino
#629632
markvag έγραψε:
dimviii έγραψε:
εχω αν θελεις.


Έχω κι εγώ μάσκες, μαυραγορίτης. :ninja: :lol:

(Πήρα κάποιες στη δουλειά, γιατί οι πωλητές ταξιδεύουν σε διάφορες χώρες, πχ μεθαύριο κάποιοι πάνε Καζακστάν και μου τις ζητάνε...)


Γιατί να έχουν μάσκες τα Σ/Μ, btw;;; :hmmm: :dizzy:


Δίνετε και προστασία για τα μάτια;
Άβαταρ μέλους
By markvag
#629642
drdino έγραψε:
Δίνετε και προστασία για τα μάτια;


Όχι. Τι να τους κάνω, με έπρηξαν και έπρηξαν και το αφεντικό, μου τις ζήτησε και τις πήρα. Δεν ξέρω πόσο θα βοηθήσουν, κάτι θα κάνουν, αν και δεν νομίζω να κάνουν τέτοια διαφορά... Ούτως ή άλλως έχουν κοπεί τα ταξίδια στην Κίνα και στις χώρες που έχουν σοβαρό πρόβλημα, αλλά οι πωλητές, ιδίως οι μεγαλύτερης ηλικίας, έχουν χεστεί πάνω τους (και ΟΚ, δεν τους κατηγορώ ιδιαίτερα με αυτά που ακούγονται) και θέλουν να τις έχουν για κανένα αεροδρόμιο...

diplomat έγραψε:
markvag έγραψε:Γιατί να έχουν μάσκες τα Σ/Μ, btw;;; :hmmm: :dizzy:


Στο λίντολ που πήγα εγώ πάντως τις είχε σε προσφορά, ή τέλος πάντων σαν όψιον στο εβδομαδιαίο φυλλάδιο.

Τον ακριβή λόγο από κει και πέρα δεν τον γνωρίζω, όπως και εάν αυτή ήταν τακτική ή έκτακτη προσθήκη. :shifty:


:dizzy:

Πάντως, ξαναλέω, οι απλές μάσκες ΔΕΝ κάνουν κάτι για τον ιό, χρειάζεται FFP2 ή FFP3 (είναι η προδιαγραφή και το αναγράφει στη συσκευασία και πάνω στην ίδια τη μάσκα). Μου φαίνεται εξαιρετικά δύσκολο να βγήκαν μάσκες FFP2 στα lidl, τη στιγμή που δεν έχουν απόθεμα τα ίδια τα εργοστάσια (και οι χρόνοι παράδοσης είναι στους 4-5 μήνες), εκτός αν ήταν καμιά παραγγελία που δόθηκε πριν κανένα μήνα και πριν πέσει ο μεγάλος περονόσπορος... :lol: Μάλλον για απλές μάσκες τις κόβω, που φυσικά με τον ιό μόνο ψυχολογικά βοηθάνε... :lol:
Άβαταρ μέλους
By REALZEUS
#629707 Σήμερα στο Παπαγεωργίου γύρνάει μέσα στο ασανσέρ συνωμοτικά μια κυριούλα που φορούσε μάσκα (φυσικά απλή) και λέει να πάρουμε κι εμείς γιατί άκουσε ότι έχει ασθενείς με κορωνοϊό που νοσηλεύονται (ασχέτως του ότι το κέντρο αναφοράς είναι το ΑΧΕΠΑ). Την κοίταξα με την μάσκα του Ζορό, ενώ γιατροί και νοσηλευτές ήταν χαλαροί, και με το ζόρι δεν γέλασα... Ο κόσμος έχει χαζέψει!!!
Άβαταρ μέλους
By red_monster
#629731
REALZEUS έγραψε:Σήμερα στο Παπαγεωργίου γύρνάει μέσα στο ασανσέρ συνωμοτικά μια κυριούλα που φορούσε μάσκα (φυσικά απλή) και λέει να πάρουμε κι εμείς γιατί άκουσε ότι έχει ασθενείς με κορωνοϊό που νοσηλεύονται (ασχέτως του ότι το κέντρο αναφοράς είναι το ΑΧΕΠΑ). Την κοίταξα με την μάσκα του Ζορό, ενώ γιατροί και νοσηλευτές ήταν χαλαροί, και με το ζόρι δεν γέλασα... Ο κόσμος έχει χαζέψει!!!


Οι άνθρωποι τρίτης ηλικίας πρέπει να αλληλουποστηριζονται !
Άβαταρ μέλους
By Dimsabas
#629803 Έμαθα από γνωστή που δουλεύει σε κεντρικό σούπερ μάρκετ ότι έχουν παραγγείλει επταπλάσιες του κανονικού ποσότητες ζυμαρικών.
Άβαταρ μέλους
By Govus
#629806 Μπήκαν στην πόλη οι οχτροί :sorry: