Γενικά αυτοκινητιστικά θέματα
Άβαταρ μέλους
By markvag
#629601
tsilis έγραψε:
:lol: :lol:
Για XJ X-350 ξεκίνησα!!
Και παραλίγο να την πάρω,


Μέχρι εδώ...

:inlove:

Εικόνα

Αλλά εδώ...

tsilis έγραψε:αλλά δεύτερες σκέψεις για τα 5 μέτρα και τον κοινωνικό αντίκτυπο με φρέναραν.


Εικόνα


:lol: :lol:

Με γειες!

tsilis έγραψε:Έχει ενδιαφέρον να γράψω τη διαφορετικότητα στη συμπεριφορά των ανθρώπων (και στον αριθμό των γρατσουνιών.. :lipsealed: :lipsealed: ), μεταξύ δύο αυτοκινήτων ίδιας αξίας που κατείχα διαδοχικά (Forester XT και Jaguar X Type).

Θα γίνει στο μέλλον , όμως! :s_cool


Ω, ναι... :s_yes
Άβαταρ μέλους
By rx8_drifter
#629654
drdino έγραψε:Εγώ βασίζομαι σε αυτά που διάβαζα για το 6 MPS όταν το έψαχνα για ένα φεγγάρι. Στην Αγγλία το σκοτώνουν τα τέλη και αυτά τα θεματάκια αξιοπιστίας, κυρίως γύρω από το θέμα λίπανση. Σε γενικές γραμμές θέλει τακτικές αλλαγές λαδιών γιατί τρώει ζόρι λόγω θερμοκρασιών και το τηγανίζει. Η συνέπεια είναι ότι ταλαιπωρείται το turbo και ο μεταβλητός (και η καδένα, δεν θυμάμαι αν σχετίζεται άμεσα ή απλά λόγω τεντωτήρα). Επίσης, οι μπιέλες δεν είναι για πολλά πολλά και επειδή το τούρμπο σπουλάρει από χαμηλά, αν το πατάς με μεγάλη σχέση/χαμηλές σαλ=μεγάλο φορτίο, ρισκάρεις.


:s_howdy
Άβαταρ μέλους
By Obelix
#630172 Τελευταία βραδυνή διαδρομή με το θηριάκι, θα μου λείψει η θέα της εισαγωγής από μέσα.Εικόνα

< Note 6 >
Άβαταρ μέλους
By Dimsabas
#630178 Μωρέ μπράβο, υπάρχει ακόμα κόσμος που αγοράζει τέτοια αυτοκίνητα; Με τέτοια τέλη και τέτοια κατανάλωση; Έλα για Grand Vitara 2.5 V6 κανειιιιιιιίς!!!
Άβαταρ μέλους
By rocsta
#630194
Obelix έγραψε:Τελευταία βραδυνή διαδρομή με το θηριάκι, θα μου λείψει η θέα της εισαγωγής από μέσα.

Εχει χαβά οντως, αφου κ γω σκέφτομαι να αλλαξω καπω απο τουρμπο (θελει βαψιμο κανονικα το δικο μου).
Τι παιρνεις;


< >
Άβαταρ μέλους
By markvag
#630196
Obelix έγραψε:Τελευταία βραδυνή διαδρομή με το θηριάκι, θα μου λείψει η θέα της εισαγωγής από μέσα.Εικόνα

< Note 6 >



Να πούμε με γειες, αλλά σε τί;;; :metalo:
Άβαταρ μέλους
By elteo
#630415 Woh! μεγάλη ανατροπή!

Καλοτάξιδο! :metalo:

Βγάλε ρε μία από πλάγια-πίσω. Μπροστά το ξέρουμε. Σπάνια βλέπουμε 308 SW στα μέρη μας.
Άβαταρ μέλους
By Asimov
#630416
Obelix έγραψε:Και ο διάδοχος του Forester

2016 Peugeot 308 SW 1.6 Bluehdi 120ΕικόναΕικόνα

< Note 6 >
Για πες.... Εισαγωγής;
Άβαταρ μέλους
By Obelix
#630417 Είναι κουνημένη γμτ, από αύριο καλύτερηΕικόνα
@Asimov Ελληνικό 2016 μοντέλο πρώην leaseplan
< Note 6 >