Για τα ταξίδια που κάναμε κι αυτά που θέλουμε να κάνουμε
Άβαταρ μέλους
By KiloMeater
#623816
Deleted User 1 έγραψε:Έχει διάφορες πισίνες, τζακούζια, μασάζια, εστιατόριο κτλ. Βολεύει εάν πας κατευθείαν απ' το αεροδρόμιο γιατί αλλιώς είναι ψιλομακριά. Εγώ θα ξαναπήγαινα άνετα. Βασικά το σκεφτόμαστε να πάμε ίσα ίσα για ένα ΣΚ μόνο και μόνο για να πάμε εκεί να ριλαξάρουμε. Εγώ είχα πάει Νοέμβριο με σχετικά καλό καιρό. Εάν έχει και κάνα χιονάκι απέξω κι εσύ είσαι μέσα με το μαγιώ φαντάζομαι έχει ακόμα περισσότερη φάση.


Ουγγαρία Αυστρία γεμάτα τέτοια ειναι και μάλιστα μερικά στα βουνά ... με πολλές εξωτερικές ζεστές πισίνες κτλ

Keyword “therme “
Άβαταρ μέλους
ByDeleted user 1
#623820
nikos έγραψε:
Deleted User 1 έγραψε:Έχει διάφορες πισίνες, τζακούζια, μασάζια, εστιατόριο κτλ. Βολεύει εάν πας κατευθείαν απ' το αεροδρόμιο γιατί αλλιώς είναι ψιλομακριά. Εγώ θα ξαναπήγαινα άνετα. Βασικά το σκεφτόμαστε να πάμε ίσα ίσα για ένα ΣΚ μόνο και μόνο για να πάμε εκεί να ριλαξάρουμε. Εγώ είχα πάει Νοέμβριο με σχετικά καλό καιρό. Εάν έχει και κάνα χιονάκι απέξω κι εσύ είσαι μέσα με το μαγιώ φαντάζομαι έχει ακόμα περισσότερη φάση.
Τιμές ώρες? Είδα έχει διάφορα πακέτα σαν ονομασίες. Εγώ πάω ζευγαρι

< Note >

Είναι ανοιχτά απ' το πρωί μέχρι αργά το απόγευμα. Έχει διάφορα πάσα ανάλογα τι θες να κάνεις και πόση ώρα θα μείνεις μέσα.

Δες εδώ: https://therme.ro/en/prices/
Άβαταρ μέλους
By bill33
#623969 Παντού περνάει κάρτα απο ότι ξέρω.Revolut?
Άβαταρ μέλους
By nikos
#623970
bill33 έγραψε:Παντού περνάει κάρτα απο ότι ξέρω.Revolut?
Πιστωτική χρεωστικη

< Note >
Άβαταρ μέλους
By Dimitris_P
#623971
bebes έγραψε:
Dimitris_P έγραψε:Θα πάω κι εγώ ένα Σ/Κ του Φλεβάρη για μία έκθεση.
Έκλεισα εδώ για ένα βράδυ https://www.booking.com/hotel/ro/capito ... st.el.html
Φαίνεται καλό το σημείο, ισχύει;

ναι, είσαι κεντρικά, γυρίζεις άνετα ολο το ιστορικό κέντρο με τα πόδια.


Σκέφτομαι να αλλάξω με εδώ που είναι πιο κεντρικά και ανάμεσα στα 2 μετρό :hmmm:
https://www.booking.com/hotel/ro/la-fat ... nt.el.html

Επειδή πάω με aegean και γυρνάω με Ryan, είναι σίγουρα το ίδιο αεροδρόμιο; :hmmm: Η μεν το λέει BUH και η δε OTP, το google maps μου βγάζει το ίδιο.
Άβαταρ μέλους
By bebes
#623986
Dimitris_P έγραψε:
bebes έγραψε:
Dimitris_P έγραψε:Θα πάω κι εγώ ένα Σ/Κ του Φλεβάρη για μία έκθεση.
Έκλεισα εδώ για ένα βράδυ https://www.booking.com/hotel/ro/capito ... st.el.html
Φαίνεται καλό το σημείο, ισχύει;

ναι, είσαι κεντρικά, γυρίζεις άνετα ολο το ιστορικό κέντρο με τα πόδια.


Σκέφτομαι να αλλάξω με εδώ που είναι πιο κεντρικά και ανάμεσα στα 2 μετρό :hmmm:
https://www.booking.com/hotel/ro/la-fat ... nt.el.html

Επειδή πάω με aegean και γυρνάω με Ryan, είναι σίγουρα το ίδιο αεροδρόμιο; :hmmm: Η μεν το λέει BUH και η δε OTP, το google maps μου βγάζει το ίδιο.

Εχω την εντύπωση οτι το πρωτο που έβαλες είναι σε καλύτερη περιοχή.
Το κεντρο που θα κανεις τις βολτες σου είναι αναμεσα στα δυο.
Εχε υπόψη σου οτι η πλατεία Uniri είναι κατι σαν την Ομόνοια στην Αθήνα.
Κυκλοφορούν διάφορες "φάτσες', αλλά σίγουρα δεν είναι τόσο επικίνδυνα όπως εδω.
Η περιοχή εχει πού σατυνομία, αφου εκει ειναι τα κεντρικά της και πάρα πολλές δημόσιες υπηρεσίες, τράπεζες κλπ.

nikos έγραψε:Συνάλλαγμα παιδιά από atm?

< Note >

Καρτα παίρνουν σχεδόν παντού, αλλά αν έχεις χρεωστική σου χρεώνει τουλάχιστον 1€/συναλλαγή.
Δεν υπολόγισα καλά τα έξοδα και εκανα μερικές αναλήψεις, οπότε κατέληξα οτι συμφέρει το ανταλλακτήριο (με την προϋπόθεση να βρείς καλή τιμη*)
Αν εχεις κάρτα Εθνικής, μάλλον συμφέρει αναληψη απο ΑΤΜ (εχει χαμηλότερα κόστη απο τις άλλες, αλλά εγω δεν είχα)

Εχουν διαφορες τα ανταλλακτήρια μεταξύ τους, μικρες σε πρωτη ματιά αλλά αξιοσημείωτες αν αλλάξεις 150-200€
Το πιο οικονομικο που βρήκα ήταν στο ισογειο ενος (σαν) mall βόρεια της Uniri, ήταν πιο συμφερον απο την ανάληψη για τα ποσα που ανέφερα
Άβαταρ μέλους
By Corto Maltese
#624029 Κάνε με το που φτάσεις. Δεν ξέρω πόσο ξοδεύεις, αλλά κάνε 50-100 ευρώ για ώρα ανάγκης και δίνε κάρτα. Μη δώσεις χρεωστική, θα φας φόλα, μη βγάλεις από ΑΤΜ, θα φας φόλα.
Άβαταρ μέλους
By nikos
#624036 Πήγα Excalibur και ήταν κλεισμένο όλο για πριβέ παρτυ

< Note >
Άβαταρ μέλους
ByDeleted user 1
#624041 Caru cu bere μακριά. Μεγάλη φόλα.

Το λέω γιατί trip advisor το βγάζει στα must και είναι μία μλκ και μισή.
Άβαταρ μέλους
By rafi
#624146
Deleted User 1 έγραψε:Caru cu bere μακριά. Μεγάλη φόλα.

Το λέω γιατί trip advisor το βγάζει στα must και είναι μία μλκ και μισή.
Ναι γιατι σε βαζουν με το ζορι να κανεις καλη κριτικη.

.
Άβαταρ μέλους
By 224v
#624169 Ποιος σε υποχρεώνει να κάμεις καλή κριτική?? Στο συγκεκριμενο μαγαζί που είναι κιτσαριο σκέτο, οπτικά απλά μπήκα και το έβγαλα φωτογραφία... Είχε και ομορφές διμετρες... Μέχρις εκεί. Σιγά μην περιμένεις ουρά να κάτσεις....

< Note >
Άβαταρ μέλους
By nikos
#624244 Εγώ έκλεισα τραπέζι και πήγα σήμερα. Ούτε αναμονες ούτε να περιμενεις. Όλα που δοκίμασα ήταν μια χαρα(σούπα,μοσχάρι κρασί σαλατα)

< Note >
Άβαταρ μέλους
By Corto Maltese
#624267 Μέτριο φαΐ σε καταπληκτικό χώρο (για τα γούστα μου). Αν είσαι ΟΚ με αυτό το συνδυασμό πήγαινε. Και μιλάμε για μαγαζί που τρως και πίνεις του σκασμού με 15 το άτομο ΤΟ ΠΟΛΥ.
Άβαταρ μέλους
By rafi
#624269 Ενταξει, χαριτολογωντας το ειπα.
Εμεις ειχαμε πετυχει Ελληνορουμανο σερβιτορο και αφου προσπαθησε να μας κανει να περασουμε καλα στο τελος μας παρακαλεσε να γραψουμε επι τοπου κριτικη στο tripadvisor για το μαγαζι αλλα και για αυτον ονομαστικα για να δει ο διευθυντης το ονομα του.
Ενταξει, μια χαρα ηταν το μαγαζι, οκ τα φαγητα, δεν τρελαθηκα αλλα δεν καναμε και τις καλυτερες επιλογες. Απλα σε καμια περιπτωση δεν ειναι must visit. Εννοειται οτι αν εχει και ουρα δεν το σκεφτεσαι καν να περιμενεις και αποχωρεις επι τοπου.

.