Για θέματα γενικού ενδιαφέροντος, εκτός μηχανοκίνητων...
Άβαταρ μέλους
By Chris
#624262
Το 2003 όταν είχε κάνει την εμφάνισή της μια άλλη επιδημία αυτή του SARS οι κινέζοι είχαν φτιάξει ένα νοσοκομείο σε 7 ημέρες.

Άρα αυτή την φορά καταρρίπτουν το δικό τους ρεκόρ. Το νέο νοσοκομείο θα είναι λειτουργικό στις 3 Φεβρουαρίου


Ελληνας δημοσιογραφος =/= μαθηματικα δημοτικου
Άβαταρ μέλους
By nEK
#624303
dimviii έγραψε::dizzy:
https://www.newsit.gr/kosmos/koronaios- ... a/2961367/

Γιατι νομιζω πως ειναι στημενη η φωτο? Τι κανουν ολες αυτες οι τσαπες η μια διπλα στην αλλη. Παρελαση να καναν περισσοτερη αποσταση θα ειχαν μεταξυ του. Για να δουμε τι κοντεινερ θα φερουν!
Άβαταρ μέλους
By kostis20
#624335 Δε το φτιάχνουν και σε μια μέρα...Αν είναι όπως τα υπόλοιπα κινέζικα νοσοκομεία...Σωθήκανε... :(
Άβαταρ μέλους
By kubiak
#625343 Τι επιδημία γρίπης τύπου Α έχει πέσει ρε παιδιά;
Σχολεία κλείνουν άλλα λειτουργούν με το ένα τρίτο των παιδιών (νηπιαγωγεία και δημοτικά), παντού γρίπη...
Άβαταρ μέλους
By edmond
#625350 Στο νήπιο του μικρού πάνε αυτές τις μέρες τα μισά παιδάκια. Και στην έτερη τάξη άλλα μισά. Ούτε ο δικός μου πάει όλη την βδομάδα. Απο Δευτέρα και βλέπουμε. Έχω κολλήσει τώρα και γω και αυτή την στιγμή έχω 40 στρογγυλά. Το περίεργο όμως είναι πως δεν πονάω καθόλου, τον γενικό πόνο δηλαδή που όλο το κορμί σου είναι σαν να σε δέρνανε 2 ώρες. Κάποιος βήχας έχει αναπτυχθεί, ο οποίος αύριο μεθαύριο θα μετουσιωθεί σε απόχρεψη.
Άβαταρ μέλους
By kubiak
#625357 Και εγω 38,6℃ ξεκίνησα σήμερα το απόγευμα μετά από δύο ημέρες καταρροή και δάκρυα...
Άβαταρ μέλους
By bujinkan
#625387 Εγω από Δευτέρα κλειστή μύτη και συνέχεια φτάρνισμα ευτυχώς καθόλου πυρετό ούτε βήχα... Από σήμερα κάπως δείχνει να υποχωρεί
Άβαταρ μέλους
By bill33
#625388 Κάθε χρόνο τέτοια εποχή υποφέρω απο βήχα,πολύ έντονο βήχα.Μέχρι στιγμής όλα καλά.Αντε να είσαι στο αεροδρόμιο πχ και να βήχεις!!!!
Άβαταρ μέλους
By italakias
#625389
bill33 έγραψε:Κάθε χρόνο τέτοια εποχή υποφέρω απο βήχα,πολύ έντονο βήχα.Μέχρι στιγμής όλα καλά.Αντε να είσαι στο αεροδρόμιο πχ και να βήχεις!!!!

Βαλε ενα τσιγαρο στο στομα για αντιπερισπασμο. :iconcool:
Άβαταρ μέλους
By bill33
#625390 Για να έχω σίγουρο ότι θα με πάνε μέσα;Απαγορευεται το τσιγάρο παντού!
Άβαταρ μέλους
By Corto Maltese
#625488
bill33 έγραψε:Κάθε χρόνο τέτοια εποχή υποφέρω απο βήχα,πολύ έντονο βήχα.Μέχρι στιγμής όλα καλά.Αντε να είσαι στο αεροδρόμιο πχ και να βήχεις!!!!
Wild guess: Πίνεις κρύο νερό ή γενικά κρύα ποτά; Κόψτο και θα εκπλαγείς από τη διαφορά
Άβαταρ μέλους
By bill33
#625532 Η αλήθεια είναι ότι φέτος πίνω απο εμφιαλωμένο σε θερμοκρασία δωματίου.