Για θέματα γενικού ενδιαφέροντος, εκτός μηχανοκίνητων...
Άβαταρ μέλους
By EDDIE_147
#622851 Σε επίπεδο σπλατεριάς είναι πάνω από Ryan;
Άβαταρ μέλους
By drdino
#622859
Dimitris_P έγραψε:Καλά που το είπες, να είμαι προετοιμασμένος... :x
Spoiler μωρέεεεε :rtfm:


Πας σε πολεμική ταινία, περίμενες να ακούς νανουρίσματα; :lol:
Άβαταρ μέλους
By bibendum
#622862
g8777 έγραψε:

Τί έμεινε; Να ρωτάει καμιά Γκουίνεθ Παλτοου τον Κόναν "Τί είναι καλύτερο στην ζωή;"
" Να λιώνεις κερί , να το απλώνεις στον λαιμό σου και να βλέπεις τις ρυτίδες να φεύγουν"




Σατανα

Εικόνα

https://www.theguardian.com/fashion/202 ... agina-goop
Άβαταρ μέλους
By rx8_drifter
#622871 Δεν έχει το θεό του, είναι ικανός να πηγαίνει σε ξωκλήσια να μαζεύει λιωμένο κερί απ το ιερό για τα βίτσια του :s_whiteflag

Δεν ειναι σπλατεριά η ταινία σε καμία περίπτωση, απλά ο τρόπος που ειναι γυρισμένη και η ατμόσφαιρα σε καθηλώνουν. Εγώ εκεί κόλησα, σαν ιστορία και ηθοποιία δεν ηταν κάτι τρομερό. Δεν ξέρω αν την βίωσα τόσο έντονα επείδη αυτό το βιβλίο του Ρεμαρκ με είχε συγκλονίσει τότε και έκανα τους συνειρμούς, αλλά την θεωρώ πολύ ατμοσφαιρική
Άβαταρ μέλους
By melos86
#622992
drdino έγραψε:
Dimitris_P έγραψε:Καλά που το είπες, να είμαι προετοιμασμένος... :x
Spoiler μωρέεεεε :rtfm:


Πας σε πολεμική ταινία, περίμενες να ακούς νανουρίσματα; :lol:

Μαλλον αναφεροταν στα σποιλερ του Terminator στο ποστ πανω απο το δικο μου! (Ελπιζω!)

MIXOStsi έγραψε:έχουμε ΙΜΑΧ? :hmmm:

Θεσσαλονικη εχει στο OneSalonica! Παιζει να ειναι η μοναδαδικη ακομα στην Ελλαδα!
Άβαταρ μέλους
By drdino
#622995 Ε σιγά το σποιλερ, δεν περιέγραψε δα και την σημαντική σκηνή που αποκαλύπτεται ότι ο Τερμινάτορας είναι μπαντζανάκης του T-1000 :lipsealed:
Άβαταρ μέλους
By KiloMeater
#623056 Είδα το Terminator ψες ... τι μούφα
Ο ρομπότας ηταν τόσο δυσανάλογα powerful που η ταινία έπρεπε να είχε τελειώσει μέσα σε 10 λεπτά ...
πάντως ταινίες τέτοιου πατσετ να έχουνε ωρες ώρες τόσο χαζά cgi ειναι απογοήτευση
Άβαταρ μέλους
By EDDIE_147
#623194 Εικόνα

Αν βάλεις στο σέικερ μια μεζούρα 'Ταλαντουχο κύριο Ρίπλεϊ', μια μεζούρα 'Αυθαιρετους' (Ζανέτ Τουρλουμπιδη Χατζηγιωργη), μια μεζούρα Underground Κουστουρίτσα και σερβίρεις με μια μικρή δόση σουρεαλισμού Σορεντίνο έχεις ένα ΕΠΟΥΛΙΝΙ το οποίο ξεβρακωνει μια τυπική καπιταλιστική κοινωνία.

Μορφή της ταινίας από την πρώτη μέχρι την τελευταία σκηνή ο πατήρ.
Μοναδικός συνδυασμός Αλ Μπάντι και Ροιαλ Τενενμπαουμ με μια ασιατική βλακοφατσα.
Νομίζω ότι αν δεν γκαζωνε λίγο απότομα στο τέλος, το αποτέλεσμα θα ήταν ακόμα πιο δυνατό αλλά σε κάθε περίπτωση ταινιαρα.
Άβαταρ μέλους
By JarnoT
#623215
Geo f1 έγραψε:Parasites. Ταινια της χρονιάς για μενα

.

Λουτσέσκου;; :shifty:
Άβαταρ μέλους
By pro
#623389 Είδα το 1917. Το περίμενα καλύτερο μετά από τόσους διθυράμβους που είχα διαβάσει. Ο Μέντες έχει πολλές πιθανότητες για το σκηνοθεσίας, αλλά προσωπικά το μονοπλάνο με κούρασε.
Είδα και το Ford vs Ferrari. Ok, δεν είναι η ταινία της χρονιάς, αλλά είναι αστείο να είναι προτεινόμενος για Όσκαρ ο Πατσίνο και να μην είναι ο Μπέιλ.
Άβαταρ μέλους
By Zorz
#623514 Είδα απόψε το 1917.

Όντως, μπορεί σαν ιστορία να είναι απλή -και υπάρχουν πολλά θέματα που ακουμπάει χωρίς να εμβαθύνει- αλλά πρόκειται για συγκλονιστικά καθηλωτικό storytelling. Έκανα αρκετούς συνειρμούς με άλλα βιβλία και ταινίες, αλλά για την ώρα αφήνω αυτούς τους 2 πίνακες του CRW Nevinson:

Εικόνα

Εικόνα






ΥΓ: ο Deakins αξίζει το 2ο του Όσκαρ.-