Για θέματα γενικού ενδιαφέροντος, εκτός μηχανοκίνητων...
Άβαταρ μέλους
By MIXOStsi
#622502 εγώ πάντως τα φοβάμαι τα vent holders...
Άβαταρ μέλους
By drdino
#622516 Γιατί;
Άβαταρ μέλους
By MIXOStsi
#622525 μου χει σπάσει vent... :lol:
Άβαταρ μέλους
By vasilis
#622620
drdino έγραψε:Γιατί;

τι γιατί, τα έχουμε πει! :shifty:
Άβαταρ μέλους
By Zorz
#623190
KiloMeater έγραψε:Update της μετάβασης απο Samsung S7 —> A70

Τα θετικά

Πολυ χορταστικό το μέγεθος οθόνης
Τα χρώματα ίσως να μην ειναι στο 100% που είχε η οθόνη του παλαιού αλλά ειναι τόσο κοντά που δεν ειναι θεμα, η οθόνη γενικά παραμένει πολυ καλή και στα θετικά.

Η μπαταρία ικανοποιητική , σε σχέση δε με την πεθαμένη του παλαιού ειναι ανακούφιση

Λειτουργικό 9αρι, καλοδεχούμενο σε σχέση με το 8αρι

Τα αρνητικά
Βασικά ειναι μόνο ενα, η κάμερα...
Head to head σε ποιότητα εικόνας το παλαιό ειναι οριακά καλύτερο παρά τα έξτρα όπως διπλή κάμερα wide lenses του Καινούργιου
Θα το χρησιμοποιήσει όσο είμαστε Ελλάδα και οταν γυρίσουμε θα αποφασιστεί αν το κρατάμε η πάει πίσω .


Πριν ένα μήνα πήρα ένα A50 για δεύτερο τηλέφωνο (έχοντας το S8+ ως κύριο) στα ~ €150. Υπήρχε διπλή προσφορά με cashback και απόσυρση (ουσιαστικά αποχωρίστηκα το μουσειακό Razr αριστερά για £100):

Εικόνα

Οι εντυπώσεις μου είναι σχεδόν καρμπόν με τις δικές σου, με τη διαφορά ότι η μπαταρία του S8+ κρατάει ακόμα δυνατά (είναι στο 88% σύμφωνα με το Accubattery). Υποδεέστερη αλλά στην πράξη επαρκέστατη οθόνη, στην κύρια κάμερα προτιμώ τα λιγότερα ΜΡ και το OIS. Η ευρυγώνια κάμερα είναι οριακά οκ στο καλό φως, αλλά όταν σκοτεινιάζει ή σε σκηνές με μεγάλο δυναμικό εύρος σκάει.

Εικόνα

Το fingerprint scanner κάτω από την οθόνη είναι σαφώς χειρότερο από το χωριστό αισθητήρα. Από την άλλη είναι δίSIMο και έχει χωριστή θέση για microSD (όχι hybrid dual sim).
Άβαταρ μέλους
By kubiak
#625821 Μπορεί κάποιος να με βοηθήσει (τον αδερφό μου δηλαδή αλλά τεσπα):
Πως γίνεται η μεταφορά σημειώσεων από Xiaomi Redmi 4x σε Samsung A20e;

Είναι λίγο βιαστικό γι'αυτό ρωτάω αν υπάρχει δοκιμασμένη λύση...
Άβαταρ μέλους
By vasilis
#625822 με ποιο προγραμμα κραταει τις σημειώσεις
Άβαταρ μέλους
By elteo
#625824 αν δεν τις κρατά με το google keep έχετε γεια βρυσούλες με το ενσωματωμένο της Xiaomi. :lol:
Άβαταρ μέλους
By otso
#626397 ρε παιδια σε τηλ με pure android κατεβασα χτες το 10 σας αρεσει; παραξενο μου φαινεται και για κυρα κατινες
(σιχαινομαι τους βοηθους)

και μεσα σε ενα χρονο εχω παει απο το 8 στο 9 και τωρα στο 10 αλλη δουλεια δεν ειχαμε με τα κινητα θα ασχολουμαστε;
Άβαταρ μέλους
By Govus
#626738 Έχει κανείς άποψη για το Meizu M8, που δίνει ο Γερμανός με ...99€;
Έχει ένας φίλος επιδότηση που δεν θα χρησιμοποιήσει και συμπληρώνω πολύ λίγα €€€ για να το πάρω...
Άβαταρ μέλους
By Giuseppe Busso
#627218 Εικόνα
https://techblog.gr/mobile/13-martioy-t ... e_-F5k3Iik


Απόψε στις 21:00 ώρα Ελλάδος, η παρουσίαση της νέας σειράς S20 (εκ του έτους 2020) της Samsung.
Θα υπάρχει επίσημο λινκ στο youtube.
Άβαταρ μέλους
By kostis20
#627223 Βγήκε μια επιδότηση 140 ευρώ από Γερμανό.Υπάρχει τίποτα να πάρω με αυτά τα λεφτά?Εναλλακτικά μέχρι 400-450 ώστε να βάλω 300 και να αντικαταστήσω το Oneplus 3 τι προτείνετε?Υπάρχει κάτι αντίστοιχο ή πρέπει να ανέβω και άλλο?
Άβαταρ μέλους
By Giuseppe Busso
#627225
kostis20 έγραψε:Βγήκε μια επιδότηση 140 ευρώ από Γερμανό.Υπάρχει τίποτα να πάρω με αυτά τα λεφτά?Εναλλακτικά μέχρι 400-450 ώστε να βάλω 300 και να αντικαταστήσω το Oneplus 3 τι προτείνετε?Υπάρχει κάτι αντίστοιχο ή πρέπει να ανέβω και άλλο?


Πάρε την επιδότηση σε έκπτωση παγίου.
Δεν βρίσκω στο Γερμανό το Xiaomi Mi9T Pro να στο προτείνω.