Για θέματα γενικού ενδιαφέροντος, εκτός μηχανοκίνητων...
Άβαταρ μέλους
By MIXOStsi
#618467 θα καούμε και λίγο στο νέο heist...
Άβαταρ μέλους
By KiloMeater
#618549 Εχω καεί με ενα παιχνίδι που λέγεται Factorio
Τέτοιο πονοκέφαλιασμα ... μόλις άρχισα να μπαίνω σε πιο advanced χρήση χάθηκα με την πληροφορία που έχουνε ρίξει στο Ίντερνετ ...
οποίος γουστάρει engineering ας το δει με επιφύλαξη, κολλάει εύκολα :-)
Άβαταρ μέλους
By drdino
#618550 Γαμάει το factorio :metalo:
Άβαταρ μέλους
By otso
#623161 re paidia ειναι δυνατον δεν υπαρχει ακομη κανενα flight simulator πολιτικη αεροπορια η εστω πολεμικο
Άβαταρ μέλους
By g8777
#623163 Falcon 4.0
Άβαταρ μέλους
By diplomat
#623164 Μόνο semi του στυλ Ace Combat έχω δοκιμάσει.

BTW, :inlove:


Eddiet_147, επίσης :inlove:
Τελευταία επεξεργασία από diplomat και 18 Ιαν 2020, 22:02, έχει επεξεργασθεί 1 φορά/ες συνολικά
Άβαταρ μέλους
By mousatos
#623165
otso έγραψε:re paidia ειναι δυνατον δεν υπαρχει ακομη κανενα flight simulator πολιτικη αεροπορια η εστω πολεμικο

Άβαταρ μέλους
By rafi
#642962 Warzone κανεις;
Με την καραντινα και με αφορμη να περναω χρονο με φιλους που μενουν μακρια μπηκα ξανα μετα απο πολλα χρονια στα fps.
Πολυ καλοφτιαγμενο και πολυ ενδιαφερον το battle royale.
Με τα 400 του Κουλη παραγγειλα και καποια πραγματακια για μια δυνατη ανανεωση στο πισι.

.
Άβαταρ μέλους
By George_Prix
#648945 Ευχαριστω για το link Nick!

Μετα απο δεκαετιες αποχης απο τα παιχνιδια (απο εποχη PS1 και XBOX1), πηραμε ενα PS4 και μου ειναι αδυνατο να μην ασχοληθω... Βασικα θα παιξω μονο μηχανοκινητα παιχνιδια.

2 ερωτησεις για οσους ξερουν:
1) Συμφερει το playstation plus γενικα ή ειναι μονο αν θελει καποιος να παιξει online?
2) Επειδη εμαθα με τα κουμπια του PS1 (πολλες χιλιαδες εργατοωρες) δε μπορω με τιποτα τα sticks (αν τα λενε ετσι τα λεβιεδακια) που εχει στο νεο χειριστηριο. Με δεδομενο οτι θα παιζω μονο αμαξακια, φορμουλες κτλ, τι βολευει περισσοτερο για να βγαλεις χρονο σε αυτα τα παιχνιδια? Ειναι καποιος απο τους δυο τροπους κατα καποιο τροπο ενδεδειγμενος ή εχει να κανει εντελως με το γουστο του καθενος? Για να δω αν αξιζει να ασχοληθω και να αλλαξω τα παλια μου χουγια!

Και σας παρακαλω μη ριξει κανενας λαδι στη φωτια. Μην ξεστομισει τη λεξη "τιμονιερα" :lipsealed: :innocent: :s_omg :ninja: :rant:
Άβαταρ μέλους
By Chris
#648949
George_Prix έγραψε:Ευχαριστω για το link Nick!

Μετα απο δεκαετιες αποχης απο τα παιχνιδια (απο εποχη PS1 και XBOX1), πηραμε ενα PS4 και μου ειναι αδυνατο να μην ασχοληθω... Βασικα θα παιξω μονο μηχανοκινητα παιχνιδια.

2 ερωτησεις για οσους ξερουν:
1) Συμφερει το playstation plus γενικα ή ειναι μονο αν θελει καποιος να παιξει online?
2) Επειδη εμαθα με τα κουμπια του PS1 (πολλες χιλιαδες εργατοωρες) δε μπορω με τιποτα τα sticks (αν τα λενε ετσι τα λεβιεδακια) που εχει στο νεο χειριστηριο. Με δεδομενο οτι θα παιζω μονο αμαξακια, φορμουλες κτλ, τι βολευει περισσοτερο για να βγαλεις χρονο σε αυτα τα παιχνιδια? Ειναι καποιος απο τους δυο τροπους κατα καποιο τροπο ενδεδειγμενος ή εχει να κανει εντελως με το γουστο του καθενος? Για να δω αν αξιζει να ασχοληθω και να αλλαξω τα παλια μου χουγια!

Και σας παρακαλω μη ριξει κανενας λαδι στη φωτια. Μην ξεστομισει τη λεξη "τιμονιερα" :lipsealed: :innocent: :s_omg :ninja: :rant:
1. Δεν ειμαι καν σιγουρος για το ονλαιν, πχ το cod mw το παιζω ονλαιν χωρις πλας. Δινει ομως κατι δωρεαν παιχνιδια που και που. Δεν το χω εγω, σιγα μην τους πληρωσω κι αλλα

2. Εγω με τα στικς παιζω, αλλα σπανια τα χρησιμοποιω οπως προβλεπεται στα racing games, δλδ δεν εχω την υπομονη να τα πατησω λιγο να στριψει λιγο, τα παω τερμα αριστερα δεξια, οποτε καμια διαφορα με τα κουμπια, ον/οφ και τα 2. Μια χαρα παιζω, αλλα οντως η τιμονιερα ειναι αλλη φαση, ακομα και στο need for speed


< >
Άβαταρ μέλους
By mikeerfol
#648950 Και εγώ είμαι του παλιού ορθόδοξου στυλ X->γκάζι, τετράγωνο -> φρένο, αλλά στρίψιμο εννοείται με τον αριστερό μοχλό.

εδιτ α και που'σαι george, στο gt sport μάθε να παίζεις με όσο το δυνατόν λιγότερα βοηθήματα, ειδικά το transmission στο manual.

Και δε θέλω να σε στενοχωρήσω, αλλά ΚΑΙ στο Gran Turismo θα σε στοιχειώσει ο Hamilton :lol: :lol:
Τελευταία επεξεργασία από mikeerfol και 26 Μάιος 2020, 17:19, έχει επεξεργασθεί 2 φορά/ες συνολικά
Άβαταρ μέλους
By Focusman91
#648951
George_Prix έγραψε:Ευχαριστω για το link Nick!

Μετα απο δεκαετιες αποχης απο τα παιχνιδια (απο εποχη PS1 και XBOX1), πηραμε ενα PS4 και μου ειναι αδυνατο να μην ασχοληθω... Βασικα θα παιξω μονο μηχανοκινητα παιχνιδια.

2 ερωτησεις για οσους ξερουν:
1) Συμφερει το playstation plus γενικα ή ειναι μονο αν θελει καποιος να παιξει online?
2) Επειδη εμαθα με τα κουμπια του PS1 (πολλες χιλιαδες εργατοωρες) δε μπορω με τιποτα τα sticks (αν τα λενε ετσι τα λεβιεδακια) που εχει στο νεο χειριστηριο. Με δεδομενο οτι θα παιζω μονο αμαξακια, φορμουλες κτλ, τι βολευει περισσοτερο για να βγαλεις χρονο σε αυτα τα παιχνιδια? Ειναι καποιος απο τους δυο τροπους κατα καποιο τροπο ενδεδειγμενος ή εχει να κανει εντελως με το γουστο του καθενος? Για να δω αν αξιζει να ασχοληθω και να αλλαξω τα παλια μου χουγια!

Και σας παρακαλω μη ριξει κανενας λαδι στη φωτια. Μην ξεστομισει τη λεξη "τιμονιερα" :lipsealed: :innocent: :s_omg :ninja: :rant:
Το ps plus αξίζει μόνο όταν κάνει τις προσφορές αρχές Ιούνη, black friday, Χριστούγεννα και Πάσχα. Εκεί η ετήσια έχει 42€ και είναι τζιτζι. Εγώ είχα μόνο παιχνίδια με οχηματα, το τελευταίο δίμηνο όμως έχει βγάλει κάτι ωραία δωρεάν παιχνίδια και τα χω κατεβάσει και τα χω ευχαριστηθεί.

Για να ξεκινήσεις σωστά
- Gt Sport
-Nfs Heat
-Dirt 2.0

Το χειριστήριο συνηθίζεται. Άστο όπως είναι.

< Note 8 >
Άβαταρ μέλους
By NickTG
#648955
George_Prix έγραψε:Ευχαριστω για το link Nick!

Μετα απο δεκαετιες αποχης απο τα παιχνιδια (απο εποχη PS1 και XBOX1), πηραμε ενα PS4 και μου ειναι αδυνατο να μην ασχοληθω... Βασικα θα παιξω μονο μηχανοκινητα παιχνιδια.

2 ερωτησεις για οσους ξερουν:
1) Συμφερει το playstation plus γενικα ή ειναι μονο αν θελει καποιος να παιξει online?
2) Επειδη εμαθα με τα κουμπια του PS1 (πολλες χιλιαδες εργατοωρες) δε μπορω με τιποτα τα sticks (αν τα λενε ετσι τα λεβιεδακια) που εχει στο νεο χειριστηριο. Με δεδομενο οτι θα παιζω μονο αμαξακια, φορμουλες κτλ, τι βολευει περισσοτερο για να βγαλεις χρονο σε αυτα τα παιχνιδια? Ειναι καποιος απο τους δυο τροπους κατα καποιο τροπο ενδεδειγμενος ή εχει να κανει εντελως με το γουστο του καθενος? Για να δω αν αξιζει να ασχοληθω και να αλλαξω τα παλια μου χουγια!

Και σας παρακαλω μη ριξει κανενας λαδι στη φωτια. Μην ξεστομισει τη λεξη "τιμονιερα" :lipsealed: :innocent: :s_omg :ninja: :rant:



Ας ξεκινήσουμε από βασικά πράγματα.
Αφού ήθελες μόνο μηχανοκίνητα πήρες λάθος κονσόλα. Το One X ήθελες.

Το PS plus είναι κυρίως για το online αν και αρκετά παιχνίδια παίζουν και χωρίς αυτό.
Δίνει και κάποια παιχνίδια κάθε μήνα αλλά αν δεν έχεις σκοπό να ασχοληθείς δεν έχει και νόημα.
Επίσης έχει έξτρα εκπτώσεις. Πάλι αν δεν σκοπεύεις να αγοράζεις αρκετά δεν σου χρειάζεται.
Αν αποφασίσεις να πάρεις αυτή την περίοδο την έχουν παντού στα 42€ από 60€.

Προφανώς περισσότερο βολεύουν αυτά που σου δίνουν καλύτερο έλεγχο. Θα σου δώσω ένα hint σε αυτό: δεν είναι τα κουμπιά. :rtfm:
Από εκεί και πέρα αν θες να ασχοληθείς παραπάνω ίσως να αξίζει να δεις για τιμονιερα αλλά πρώτα δώσε την ευκαιρία στα λεβιεδακια.
Άβαταρ μέλους
By PaNick67
#648956
NickTG έγραψε:Αφού ήθελες μόνο μηχανοκίνητα πήρες λάθος κονσόλα. Το One X ήθελες.


Πως τον πετσοκοψες ετσι; :lol: :lol:

Forza horizon 4 και τα μυαλα στα καγκελα :yahoo: ( θελει τιμονιερα ομως οπως του PanosDent :s_blush :s_blush )