Για θέματα γενικού ενδιαφέροντος, εκτός μηχανοκίνητων...
Άβαταρ μέλους
By dimitrisB
#617588 Δεν μου αρέσει που διαπιστώνω πληρώνοντας το λογαριασμό των κινητών-σταθερών τηλ, ότι ο 1 στους 3 χρωστάει ήδη ληγμένους προηγούμενου μηνός +.
Μου αρέσει, που απ΄αυτούς(-ες) ο 1 στους 3 και πάλι, έχουν στυλάκι -υφάκι μοδάτο-κουλτουρέξ κλπ, παρά τα φέσια!
Όποια εικόνα παρουσιάζεις, (νομίζεις πρώτος εσύ ότι) είσαι. Αν πείθεις και τον περίγυρο, ακόμα καλύτερα !!! :lol:
Άβαταρ μέλους
By dimitrisB
#617592
Anonymous Founder έγραψε:Μπορεί και να τον έχουν ξεχάσει πάντως.......

Ναι, ναι.... ! :lol:
Για αυτό έλεγαν στο ταμείο : << Κρατείστε 30€ (έναντι πχ : 50€ και που με τον τελευταίο είχαν γίνει σχεδόν 100€) και θα εξοφλήσω :shifty: με τον επόμενο λογαριασμό>>.

Και δεν θα το σχολίαζα, αν διαπίστωνα το φαινόμενο για πρώτη φορά ή ήταν τίποτε σεμνοί "κατακαημένοι(-ες)". Πως το λέτε ρε παιδιά εσείς εδώ : "Νοικοκυραίοι"! :roll:
Όοοοοοχι βέβαια. Πουλ-μουρ, στυλάκι και αυτό ....τους αρκεί ! :lol:

Οπότε, τι να λέμε...... :s_dunno
Άβαταρ μέλους
By pro
#617691 Δεν μου αρέσει.

https://www.drive.gr/news/kosmos/ollandia-eipan-kai-ekanan-anotato-orio-tahytitas-ta-100-kmh?fbclid=IwAR0AJoFmH0yayVwUwKghCL9KBxyaLiapuc5i_0YVmmebm4QG559kQeXEKXs

Όχι τόσο σαν μεμονωμένο μετρο, αλλά σαν γενικότερη αντίληψη και τάση.
Άβαταρ μέλους
By MIXOStsi
#618093
pro έγραψε:Δεν μου αρέσει.

https://www.drive.gr/news/kosmos/ollandia-eipan-kai-ekanan-anotato-orio-tahytitas-ta-100-kmh?fbclid=IwAR0AJoFmH0yayVwUwKghCL9KBxyaLiapuc5i_0YVmmebm4QG559kQeXEKXs

Όχι τόσο σαν μεμονωμένο μετρο, αλλά σαν γενικότερη αντίληψη και τάση.


this is bullshit...
Άβαταρ μέλους
By mousatos
#618201 Μ 'αρέσει που έφαγα την πέτρα από το προπορευόμενο αυτοκίνητο στον ουρανό-λαμαρίνα και όχι στο τζάμι.
Σε σπασμένη άσφαλτο ο άτιμος με πέρασε πηγαίνοντας κομμάτια.
Σουρούπωσε και δεν είχα όρεξη να ψάξω για τυχόν σημάδι-λακουβίτσα.
Άβαταρ μέλους
By 224v
#618375 Δεν μου άρεσε που άκουσα στο ράδιο ότι ένας γονέας πήγε και κτυπησε ένα συμμαθητή-τρια του παιδιού του και το έστειλε 2 μέρες στο νοσοκομείο!!! Επειδή είχαν τσακωθεί....
Το θα κάνει μετά το παιδί του??? Όλα αυτά μπροστά στο σχολείο... Στο υπόγειο μια βδομάδα με νερό και ξςροκομματο + ποντίκια... Δεν υπάρχουν τέτοια όντα... γμτ.

< Note >
Άβαταρ μέλους
By DAP
#618405 Και μετα κρυβοτανε για να μην παει αυτοφωρο.....Και αυτος λεει οτι φορα παντελονια.....Στο διαλα...... :rant:
Άβαταρ μέλους
By markvag
#618413
DAP έγραψε:Και μετα κρυβοτανε για να μην παει αυτοφωρο.....Και αυτος λεει οτι φορα παντελονια.....Στο διαλα...... :rant:


Φασίστας + παντελόνια = δεν γίνεται...
Άβαταρ μέλους
By REALZEUS
#621758 Μ' άρεσε που είδα, κατά τύχη (σε ένα σούπερ μάρκετ), έναν παλιό μου ΕΜΘ Επιλοχία (τότε). Μου άρεσε που έγινε Ανθυπολοχαγός, με έναν νέο Νόμο, το άξιζε ο συγκεκριμένος να γίνει Αξκος. Μου άρεσε που χάρηκε όταν με είδε, και αυτό λέει πολλά, όταν έχεις την ευθύνη της Δκσης και πολλές φορές πρέπει να δυσαρεστήσεις κόσμο. Μου άρεσε που ο τωρινός Δκτης του είναι Συμμαθητής μου και κανονίσαμε να βγούμε για μια ρετσίνα.
Άβαταρ μέλους
By mousatos
#622550 Μ' 'αρεσε που είδα κατα τύχη κείμενο του Νίκου Δήμου σε σχολικό βιβλίο της Κύπρου.

Κείμενα Λογοτεχνίας Β' Γυμνασίου
http://archeia.moec.gov.cy/sm/13/vivlio ... n_2014.pdf

Β . ΦΑΝΤΑΣΤΙΚΑ ΚΑΙ ΣΥΜΒΟΛΙΚΑ ΤΑΞΙ∆ΙΑ , ΤΑΞΙΔΙΑ ΤΗΣ ΦΑΝΤΑΣIΑΣ
Γεώργιος Βιζυηνός, Το μόνο της ζωής του ταξίδιον (απόσπασμα) , σελ.124
Κώστας Ουράνης, Ακίνητα ταξίδια , σελ.127
Νίκος Δήμου, Ο άνθρωπος που ετοίμαζε το αυτοκίνητό του, σελ.129
Κωστής Παλαμάς, Πατρίδες (απόσπασμα) 132
Νίκος Καββαδίας, Mal du depart 133 Παύλος Ξιούτας, Ταξίδια 134

Η καταξίωση ως συγγραφέα που πάντα αποζητούσε με παράπονο , ήρθε. Οι Κύπριοι τον τοποθέτησαν ανάμεσα σε καταξιωμένα ονάματα της λογοτεχνίας.
Άβαταρ μέλους
By 224v
#626337 Μου άρεσε που ο μηχανικός μου στο Μαζερατι, ετοίμασε μια Lancia beta coupé, που έτρεξε φέτος στο ιστορικό Μόντε Κάρλο φέτος και τερμάτισε.
Το είχα δει τελείως λυμένο, πριν αρχίσει το μονταρισμα παλι.
Θεοδοσίου ήταν ο οδηγός. Έτρεξαν 4 πληρώματα από Ελλάδα και τερμάτισαν όλα..

< Note >