Για θέματα γενικού ενδιαφέροντος, εκτός μηχανοκίνητων...
Άβαταρ μέλους
By MIXOStsi
#617926 ΝΠ, εσύ καλά τα λες...
τι σχέση έχουν αυτά σ' αυτή τη φάση, που πρωταρχικό θέμα όλων πρέπει να είναι η αποκλιμάκωση και ο παραδειγματισμός των ουγκ?

μόνο για την αντιπολίτευση.
που είναι χρήσιμη και σωστή, αλλά στο κατάλληλο timing και όχι όποτε του φανεί...
Άβαταρ μέλους
By Anonymous Founder
#617927 Ποια αντιπολίτευση; Εδώ δεν κάνουμε αντιπολίτευση, δεν είναι η Βουλή. :lol:
Μάλλον τα έχεις μπερδέψει λίγο, ίσως γιατί η πίστη σου στις κοινοβουλευτικές διαδικασίες μόλις αποκαταστάθηκε.
:s_blush
elteo έγραψε:Δεν με ενδιαφέρει τι λέει ο Κούλης και τι ο Τσίπρας αλλά τι λες εσύ. Κι εσύ ως απλός πολίτης είσαι στη κοσμαρα σου. Για αυτό και ο σουλτάνος μας γλενταει.

Θέλει η μπιπ να κρυφτεί και δεν την αφήνει η χαρά. :vava:

Αχ βρε elteo μου, αυτό λέω κι εγώ. Ξεχειλίζει η χαρά σου. :s_biggrin
Με τα δύο χέρια Κούλη δεν ψήφισες; Από μένα μην ζητάς τα ρέστα, εσύ τον έβγαλες, εγώ κάθισα σπίτι μου.

Μέχρι τότε λοιπόν, μην μου κουνάς το δάχτυλο και γλέντα (sic) αυτό που ψήφισες. :s_bye
Άβαταρ μέλους
By PaNick67
#617928
MIXOStsi έγραψε:ΝΠ, εσύ καλά τα λες...
τι σχέση έχουν αυτά σ' αυτή τη φάση, που πρωταρχικό θέμα όλων πρέπει να είναι η αποκλιμάκωση και ο παραδειγματισμός των ουγκ?
..


Αυτά τα δύο δεν πάνε μαζί. Ή το ένα θα γίνει ή το άλλο.
Εκτός αν δράσουν οι Ευρωπαίοι η οι σύμμαχοι που το βλέπω χλωμό αφού κάνουν μπίζνες με τον σουλτάνο

Από το Mi A1.
Άβαταρ μέλους
By drdino
#617929
Anonymous Founder έγραψε:Με τα δύο χέρια Κούλη δεν ψήφισες; Από μένα μην ζητάς τα ρέστα, εσύ τον έβγαλες, εγώ κάθισα σπίτι μου.

Μέχρι τότε λοιπόν, μην μου κουνάς το δάχτυλο και γλέντα (sic) αυτό που ψήφισες. :s_bye


Δεν ψήφισες δηλαδή;
Άβαταρ μέλους
By MIXOStsi
#617931
Anonymous Founder έγραψε:Ποια αντιπολίτευση; Εδώ δεν κάνουμε αντιπολίτευση, δεν είναι η Βουλή. :lol:
Μάλλον τα έχεις μπερδέψει λίγο, ίσως γιατί η πίστη σου στις κοινοβουλευτικές διαδικασίες μόλις αποκαταστάθηκε.
:s_blush


έχεις ξεπεράσει τα όρια γραφικότητας... κι άσε τη πιστή μου στις κοινοβουλευτικές διαδικασίες ήσυχες γιατί έχει κουράσει αυτή η μλκια... είπαμε βέβαια, τέτοιο είναι το επίπεδο...
αν αντί του αντιπολίτευση χρησιμοποιήσω το αντίλογος, θα νιώσεις καθόλου ή θα συνεχίσεις να πετάς μλκς?

drdino έγραψε:
Anonymous Founder έγραψε:Με τα δύο χέρια Κούλη δεν ψήφισες; Από μένα μην ζητάς τα ρέστα, εσύ τον έβγαλες, εγώ κάθισα σπίτι μου.

Μέχρι τότε λοιπόν, μην μου κουνάς το δάχτυλο και γλέντα (sic) αυτό που ψήφισες. :s_bye


Δεν ψήφισες δηλαδή;


ο HF είναι υπεράνω...
μη μου άπτου και άσφαλτος (sic) σε οποιοδήποτε θέμα συμμετέχει...
Άβαταρ μέλους
By elteo
#617932
drdino έγραψε:
Anonymous Founder έγραψε:Με τα δύο χέρια Κούλη δεν ψήφισες; Από μένα μην ζητάς τα ρέστα, εσύ τον έβγαλες, εγώ κάθισα σπίτι μου.

Μέχρι τότε λοιπόν, μην μου κουνάς το δάχτυλο και γλέντα (sic) αυτό που ψήφισες. :s_bye


Δεν ψήφισες δηλαδή;


Με τα 2 χέρια ΣΥΡΙΖΑ. Κρα κάνει. Άσε που το παίζει και καλά αντικειμενικός.
Άβαταρ μέλους
By Anonymous Founder
#617945 Με κανένα χέρι δεν ψήφισα ΣΥΡΙΖΑ εδώ και καιρό. Στις τελευταίες εκλογές δεν έκανα καν τον κόπο. Προφανώς και δεν θα ψήφιζα ΣΥΡΙΖΑ, όπως και κανένα από τα κόμματα της προηγούμενης Βουλής, όπως το έχω πει πολλές φο΄ρες. Το ό,τι συμφωνούσα με τις Πρέσπες, δεν δίνει συγχωροχάρτι στις |λογοκρισία| των ΣΥΡΙΖΑίων.
Δεν καταλάβαινω βέβαια γιατί πρέπει να είμαι ζαίος για να βλέπω τις βλακείες των σημερινών...

@MIXOStsi,
Μην μου συγχίζεσαι. Μ'αρέσει πως από την μία θέλεις να αποκαλείς τον άλλο όπως γουστάρεις, αλλά αν σου θυμίσει κάποιος τι ψήφιζες μέχρι πρόσφατα, χαλιέσαι.
:s_biggrin

Πολλά νεύρα, πολλά νεύρα και θα σας πονέσει το στομάχι στο τέλος. :s_dunno
Άβαταρ μέλους
By EDDIE_147
#617947
Anonymous Founder έγραψε:εγώ κάθισα σπίτι μου.


Προφανώς και φέρεις ευθύνη και εσύ που βγήκε ο Κούλης (με αυτό το ποσοστό).
Καλή η ιδεολογία αλλά η στατιστική είναι αμείλικτη.
Άβαταρ μέλους
By EDDIE_147
#617950 Το αντίθετο έχω γράψει (αν δεν έχει σβηστεί).
Μόνο ψήφος στο ΣΥΡΙΖΑ θα μπορούσε να σώσει τη χώρα από τη ΔΕΞΙΑ, τη ΔΙΑΠΛΟΚΗ και τη ΝΕΟΦΙΛΕΛΕΥΘΕΡΗ ΧΟΛΕΡΑ που ήρθε να καταστρέψει τη χώρα.
Προφανώς δεν διαγράφονται οι |λογοκρισία| του '15 και οι λοιποί ερασιτεχνισμοί αλλά εδώ μιλάμε για ΣΥΜΦΟΡΑ.

Αν τα βάζω με λάθος σειρά να κάνει edit ο popolaros.

Εγώ πάντως που δεν ψήφισα ΣΥΡΙΖΑ αναλογίζομαι την ευθύνη μου και λούζομαι κάθε μέρα το λάθος μου.
:( :( :( :( :(
Άβαταρ μέλους
By MIXOStsi
#617951
Anonymous Founder έγραψε:@MIXOStsi,
Μην μου συγχίζεσαι. Μ'αρέσει πως από την μία θέλεις να αποκαλείς τον άλλο όπως γουστάρεις, αλλά αν σου θυμίσει κάποιος τι ψήφιζες μέχρι πρόσφατα, χαλιέσαι.
:s_biggrin


μέχρι πρόσφατα δεν είναι... εκτός κι αν μπερδεύεσαι στο μέτρημα... επίσης έχω παραδεχτεί τη μλκια μου και την έχω αναγνωρίσει, πράγμα που σε κάνει πολύ μικρό και κομπλεξικό άτομο να συνεχίζεις να το χτυπάς επειδή γουστάρεις...

επίσης πως ακριβώς σε αποκάλεσα που να δικαιολογεί τη προσωπική σου επίθεση?
εκτός το αν εννοεις το "μλκ μου", που τότε απλά... :s_crazy
Άβαταρ μέλους
By rafi
#617977 Δηλαδη ποτε το Μητσοτακεικο δεν ηταν η φωνη της Γερμανικης ολιγαρχιας στην Ελλαδα για να μην ειναι και σημερα; Αφου οι Γερμανοι που ειναι φιλοι μας κανουν μπιζνες στην Τουρκια, θα κανουμε οτι πει η Γερμανια, απλα τα πραγματα.

Ο τυπος ειναι επικινδυνος και αχρηστος ιδιαιτερα στα εθνικα ζητηματα. Γιαυτο κοιταζε σαν το ζαβο μετα τη συναντηση με τον Ερντογαν. Παιζει να ηταν η πρωτη φορα που καταλαβε οτι κυβερναει μια χωρα και δεν παιζει επιτραπεζιο. Ελπιζω να σοβαρευτει γρηγορα απο τις εξελιξεις.

Αν ειχαν εστω και εναν "αριστο" να ασχολειται με την εξωτερικη πολιτικη θα απελαυναν τον πρεσβη και θα αναγνωριζαν την κυβερνηση Χαφταρ, η κατι αντιστοιχο αντι να μας ξεφτιλιζουν παγκοσμιως με τα καραγκιοζιλικια τους.

Και οχι, η ειρωνια με τους αριστους δεν κουραζει καθολου. Αυτο που κουρασε ειναι η διαστρευλωση της εννοιας της λεξης απο τους βουτυρομπεμπεδες της ΝΔ. Αριστος ειναι αυτος με τα @@ του μπαμπα στις γνωριμιες στα σχολεια και τα πανεπιστημια, ο γλυφτης και ο χαμελαιοντας. Αυτος που δεν εχει δουλεψει ποτε και δικαιωματικα διευθυνει ενα κρατος λες και ειναι 5χρονο που παιζει πρωτη φορα μονοπολη.

.
Άβαταρ μέλους
By rx8_drifter
#617996 Ποστ πετσόκομμα :s_biggrin

@elteo et al:

Πολύ σύντομα θα καταλάβετε τι σημαίνει επιζήμιο για τι χώρα και τι όχι. Και Prespa όπως άλλωστε συμφωνούν όλες σχεδόν πλέον οι πολιτικές δυνάμεις της χώρας δεν είναι στα επιζήμια.

Α, καμία χαρά, προσωπικά νοιώθω τρόμο όταν με εθνικά θέματα ανακατεύονται εθνικια του κέρατα. Τα έχουμε πληρώσει πολλάκις ως χώρα και μυαλό δε βαλαμε.


https://www.liberal.gr/apopsi/chreiazomaste-opla/276853
Το think tanker του φιλελευθερατου, Μαυριδης :s_rofl
Για να ξέρουμε και με ποιους έχουμε να κάνουμε :iconcool:

Αυτό για τον εντυ που έλεγε να διαβάζουμε τα πάντα. Ελπίζω να τον έχεις στη λίστα σου, χαλαρά απ τα μεγαλύτερα βλήματα που κυκλοφορουν :s_biggrin
Άβαταρ μέλους
By georgetz
#617998
rafi έγραψε:
Ο τυπος ειναι επικινδυνος και αχρηστος ιδιαιτερα στα εθνικα ζητηματα. Γιαυτο κοιταζε σαν το ζαβο μετα τη συναντηση με τον Ερντογαν. Παιζει να ηταν η πρωτη φορα που καταλαβε οτι κυβερναει μια χωρα και δεν παιζει επιτραπεζιο. Ελπιζω να σοβαρευτει γρηγορα απο τις εξελιξεις.

Αν ειχαν εστω και εναν "αριστο" να ασχολειται με την εξωτερικη πολιτικη θα απελαυναν τον πρεσβη και θα αναγνωριζαν την κυβερνηση Χαφταρ, η κατι αντιστοιχο αντι να μας ξεφτιλιζουν παγκοσμιως με τα καραγκιοζιλικια τους.



.


Σταρ Γουόρς , ο πολεμος των ζαβών αυτή η χώρα δηλαδή :lol:

Ακολουθούν στιγμές εθνικής υπερηφάνειας

Εικόνα



Εικόνα



Εικόνα

Εικόνα

Ο Γάλλος πρόεδρος ρώτησε τον Αλέξη Τσίπρα για τον αριθμό των διαδηλωτών. Εκεί ο πρωθυπουργός χάθηκε στα αγγλικά του: Ενώ προσπαθεί να πει στον Γάλλο πρόεδρο ότι η συμμετοχή ήταν μικρότερη από το συλλαλητήριο του 2018 με 70.000 διαδηλωτές, επειδή αντιλαμβάνεται ότι η προφορά του δεν είναι καλή, διευκρινίζει ότι δεν είπε 17.000 (seventeen thousand) αλλά 70.000 (seventy thousand).


Εικόνα

και συνεχιζουμε με Γεωργούλη στα ντεκς , πολύ πρόσφατα

Έδιωξε τις βάσεις των Αμερικανών βέβαια, τα πήγε άριστα με την Τουρκία (έχοντας και τον Μπαλάφα να λέει, θα το ρισκάρουμε :help: ) , έφτιαξε μια συμφωνία που τη σέβονται όλοι , έτριξε τα δόντια στην Αλβανία για τις παρατυπίες με Κατσιφα , έστειλε τη Μέρκελ σπίτι της και έκανε τις αγορές να χορεύουν :metalo:

Για να δούμε και το ποτήρι μισογεμάτο, ενίσχυσε τουλάχιστον τη συνεργασία με Ισραήλ , Γαλλία, Αίγυπτο που προσωπικά το βλέπω ως σημαντικότερο όλων για τη κατάσταση στη Μεσόγειο, ανανεώθηκαν οι σχέσεις με Κύπρο και νομίζω οτι στα θέματα αγωγών ΦΑ τα έργα προχωρούν.